Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2019, 11:40   #1
sushirs
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Warszawa
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Lightbulb 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

witam,

Problem:
akumulator kupiony w 01.2017r
w maju br. problem zaczał występować pierwszy raz. chciałem otworzyć samochod z pilota - nic się nie zadziało. Otworzyłem manualnie i po przekręceniu stacyjki cisza. Nie zakręcił ani razu.

Wyjałęm aku, naładowałem, jezdzilem kilka dni po czym znowu na kolejny dzien to samo, zero prądu > ładowanie > działa.

Po kilku takich incydentach auto oddałem do autoryzowanego serwisu forda. Po 3 dniach diagnoza była jasna - walnięty aku.
Kupiłem nowy akumulator, pojezdzilem z 400km, zostawilem auto pod blokiem. Po 3 dniach chce jechać na zakupy, a sytuacja znowu jak parę linijek wyżej....

Pytania:
1. Wychodzi na to, ze kupiłem nowy akumulator który został teraz rozładowany, czy czasem nie wpływa to na jego żywotność?
2. Oddawać auta do tego serwisu nie będę, gdzie lub u kogo szukać pomocy?
3. Może ktoś miał podobny problem? (przeszukałem forum i nie widziałem podobnego lecz może źle szukałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam i dzięki za każdą pomoc. P

edit:
jednak nie Rozwiązanie problemu..
Okazało się, że w klapie bagażnika zamek jest do wymiany (randomowo się nie zamyka) przez co pobiera prąd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit 2
sytuacja z rozładowaniem znowu się powtórzyła ale wydaje mi się, że znalazłem wspólny mianownik.

auto rozładowuje się dzień po dłuższej trasie tylko gdy w międzyczasie mam podłączone coś do gniazdka zapalniczki (np. trasmiter bluetooth do muzy).

może ktoś coś teraz podpowie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez sushirs ; 24-12-2021 o 13:56
sushirs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 17:18   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

Jakie jest ladowanie i jaki prad pobiera instalacja pojazdu po zamknieciu samochodu oraz jakie dystanse pokonujesz samochodem. To sa podstawowe pytania odnosnie Twojego zagadnienia
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 11:43   #3
sushirs
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Warszawa
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie jest ladowanie i jaki prad pobiera instalacja pojazdu po zamknieciu samochodu oraz jakie dystanse pokonujesz samochodem. To sa podstawowe pytania odnosnie Twojego zagadnienia
Robiłem test aku (starego przed wymianą) i otrzymałem takie wynikii:
Aku:
napięcie 12,43V
zmierz. 566A EN
wart.znam. 750A EN
wiek aku W służbie
typ aku zwykły
test w pojeździe

Rozrusznik:
Napięcie 10,15V

Ladowanie:
Napięcie 13,51V


Dodatkowo sprawdzany był rozrusznik, alternator i wszystko ok.

Test poboru prądu na starym jak i nowym aku nie wykazał żadnego poboru (test 2x cała noc).

Pokonywane dystanse :90% trasa, reszta miasto. Trasa to 600-1000km przez dwa dni.
sushirs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 13:08   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

Jedz do punktu z akumularorami, panowie sprawdza aku instalacje i zaloza dobry, moze nawet lepszy aku niz w ASO za fajniejsze pieniazki. Wychodzi na to ze zalozyli Ci jakis z wada fabryczna skoro tak krotko wytrzymal.
Aczkolwiek ladowanie 13,5 volt to nie jest zbyt duzo moim zdaniem
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 13:10   #5
sushirs
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Warszawa
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

Aku kupowałem sam, pytanie czy teraz oddawać go do sklepu czy co.

Bardziej dziwi mnie to, że jest rozładowanie do 0, a nie, że ma za mało mocy aby zakręcić
sushirs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 13:26   #6
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

W sklepie też nie wymienią Ci go"na słowo honoru" będą sprawdzać lub zażądają świstka z autoryzowanego warsztatu.Możesz jeszcze go naładować i zostawić nie podłączony na jakiś czas,jeżeli uszkodzony to straci swoją energię!
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 13:35   #7
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

jak ma zwarcie w celi i rozładowuje go do zera to bym uważał bo taki akumulator potrafi wybuchnąć podczas ładowania

zostaw akumulator naładowany po za autem, do niczego nie podłączony i skontroluj napięcie
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 13:37   #8
sushirs
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Warszawa
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak ma zwarcie w celi i rozładowuje go do zera to bym uważał bo taki akumulator potrafi wybuchnąć podczas ładowania

zostaw akumulator naładowany po za autem, do niczego nie podłączony i skontroluj napięcie
tylko dwa akumulatory z rzędu miały by tą samą wadę ?
sushirs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 13:41   #9
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

sprawdził bym mocowanie akumulatora, może jest naderwane w podstawie

akumulator może być wstrząśnięty jak żarówka, czasami lepiej kupić używany z szrotu niż nowy najtańszy albo sklep gdzie kupujesz ma "wadliwe chińskie sztuki" kup na szrocie używany za 30zł i testuj. Sam mam taki z szrotu i działa już 2 rok
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 20:50   #10
sushirs
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Warszawa
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak ma zwarcie w celi i rozładowuje go do zera to bym uważał bo taki akumulator potrafi wybuchnąć podczas ładowania

zostaw akumulator naładowany po za autem, do niczego nie podłączony i skontroluj napięcie
Naładowałem aku (nie wiem czy do końca bo kontrolka na prostowniku się nie zapaliła), ale stoi 3ci dzień i trzyma 12.8V.

Wydaje się, że aku jest ok i chyba trzeba poszukać kogoś kto przejrzy auto jeszcze raz ..
sushirs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.