Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2007, 20:14   #1
mateusz15
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2007
Model: Fiat bravo
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Co myślicie o tym galaxie?

Tak jak w temacie. Co o nim myślicie? Kupiłbym go za ok 26000zł.
Ile może kosztować naprawa? Jutro będę dokładni z gościem gadać.

Link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 08:40
mateusz15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 21:48   #2
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

jeżeli jest po dachowaniu ( a tak wygląda ) ja bym nie kupił nawet za 25 tysi !

koszt naprawy to ładnych kilka tysięcy , jak byś chciał go zrobić dobrze dla siebie , to nie wiem czy 7 Ci wystarczy !!!! a jeśli sprzedający to handlarz to pewnie powie , że za 3 można go zrobić :fcp12
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 21:49   #3
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Zależy co mu się przydarzyło - jakoś nienaturalnie te uszkodzenia mi wyglądają, może już jest częściowo podpicowany, żeby ukryć poważniejsze uszkodzenia - np. układu kierowniczego czy zawieszenia.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 22:02   #4
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Samochód wyraznie jest po dachowaniu, zobacz relingi - nie bierz. !!!!!!!!!
pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 23:11   #5
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Napewno nie jest po jakims mocnym dachowaniu. To tak na cos innego wyglada. Jakby spadl z podnosnika czy jakos tak. Lewy reling jest tylko uszkodzony, tylna klapa patrzac na gorna krawedz dostala od dolu. Blachy sa lekko wgniecone zadnych rys nic wiec auto wedlug mnie nie mialo dachu podczas jazdy.

Prawde mowiac nie wiem co o tym myslec.

Troche do roboty jest szyba przod tyl , przedni zderzak klapa tylna reling caly bok.

Dokladnie sobie zdjecia zobaczylem i napewno to auto nie jest po dachowaniu
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 09:04   #6
mateusz15
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2007
Model: Fiat bravo
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie

Dach widac że jest cały.

Dzisiaj byłem u znajomego blacharza/lakiernika i powiedział mi że naprawa u niego to +/- 2000zł jeśli jest ot co widać na zdjęciach. Powiedział że najlepiej bybyło przedni błotnik wymienić a tylni wyklupać bo jest drogi.

Dzwoniłem do gościa i powiedział że jest to co widać na zdjęciach. Na razie zszedł do 26000zł. W niedzielę jadę go oglądać z jakimś mechanikiem albo tym co z nim dzisiaj gadałem. Powiedział jeszcze że chyba do rowu wpadł.

A ty tomiscorpio wziąłbyś go??
mateusz15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 09:11   #7
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Poprzyglądałem się dokładniej - i moim zdaniem to poważny kibel, nawet za te pieniądze. Mimo fajnego silnika i Ghia to chyba nie jest do uratowania... no chyba, że na handel "igła od pierwszego właściciela, ASO, garażowany, bezwypadkowy" - czyli polowanie na jelenie. Ja dla siebie takiego czegoś bym nie wziął.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 09:34   #8
mateusz15
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2007
Model: Fiat bravo
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie

Ale dlaczego? Przecież uszkodzenia nie są poważne. wyszło by mnie to do 30000zł. Pojade w tą niedzielę z mechanikiem i zobaczymy go na żywo.
mateusz15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 09:43   #9
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Skoro masz taką filozofię zakupu to nie będę Cię od niej odwodził - ja tylko wyraziłem swoją opinię. Dla mnie kupno samochodu powypadkowego i robienie go dla siebie jest nieporozumieniem... no, powiedzmy gdyby to jeszcze było jakieś przerysowanie drzwi czy coś w tym rodzaju - ale tu masz wielką zagadkę, z której może wyjść bardacha a nie samochód.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 09:59   #10
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

mateusz jedz go zobacz . Oczywiscie wywalilbym potrzebna kase na sprawdzenie tego auta, czy jest proste itp itd wszystkie pomiary. Pytales wlasciciela co sie stalo?? Bo uszkodzenia sa bardzo ciekawe. Napewno do uszkodzenia nie doszlo podczas jazdy zadnych rys podluznych pociagniec. Auto jest sprowadzone wiec jezeli ten kto je sprowadzal nie bedzie mial zielonego pojecia co sie stalo z nim, lub bedzie krecil cos daruj sobie. Mi sie wydaje ze to auto spadlo z czegos lub cos na to auto spadlo mozliwe ze wgniecienia powstaly nie od urzerzenia lecz od uderzenai gornego , wtedy caly dach bedzie do wyciagania auto bedzie krzywe wtedy to sobie daruj napewno. Bez zobaczenia tego na zywo ciezko powiedziec cos wiecej. Nie staraj sie zaoszczedzil 3 tys zl na rzecz bezpieczenstwa.

Zapoznalem sie z cenami aut z tego roku i musze wam powiedziec ze smierdzi na kilometr to auto. jak juz masz jechac to tam mechanik sobie moze to ogladnac ale TRZEBA podkreslam TRZEBA pojechac gdzies go calego zbadac od podluznic po wymiary po uszkodzenia. Bo niestety teraz jestem mniej optymistycznie nastawiony do tego auta. Czuje ze bedzie tak krzywe ze jakakolwiek naprawa jest niemozliwe. Nie zobaczysz nie dowiesz sie moze okazja( chociaz w takie cos nie wierze)

lolleq dla mnie najlepsze auta to sa wlasnie lekko uszkodzone- lekko to znaczy jakies blachy zderzaki wgniecienia ( zawieszenie silnik wszystko musi byc cacy) bo wiem ze takie auto nie jest przygotowane na sprzedaz wycacane a potem wychodza cuda na kiju. Bo ile osob sprzedaje idealny samochod ktory sie nie psuje idealnie sie sprawuje??

Kurde bym zapomnial ten Twok lakiernik to chyba szuka jelenia ktoremu zrobi auto. 2000zl naprawa to co widac?? To jest chyba sam koszt robocizny. Do tego drugie tyle na czesci + lakiery.

-Przedni zderzak wymiana malowanie
przedni blotni kwymiana malowanie
-tylni blotnik wedlug mnie tylko do wymiany malowania
tylna klapa wymiana malowanie
drzwi wedlug mnie tez do wymiany widac takie zgniecenia jak na koszuli prezesa po calym dniu.
To sa rzeczy lakiernicze a teraz przednia szyba , tylna szyba , reling, lusterko

Za 2000 zl to auto wiem jak bedzie zrobione mlotkiem wywalone wszystko okolo 3-5cm szpachlu krawedzie beda rowne jak nasze drogi. Po 2 latach wszystko zacznie odpadac zapadac . Jezeli to auto zrobi ktos do 30 tys (jezeli kupisz za 26)cale to bedzie to sypiacy sie zlom na kolach , autko wyklepane na handel w stylu polak potrafi.

Chyba faktycznie sobie lepiej to auto odpuscic.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.