Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2023, 11:32   #1
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

Witam, w moim Focusie mk3 2.0 tdci (zrobiony chip w Tuneforce) zostały zregenerowane kompletnie wtryskiwacze. Mechanik poskładał auto , ładnie odpaliło w miarę równo pracowało, niestety interface nie mógł wejść w opcje nadania nowych kodów do wtryskiwaczy które zostały nadane i podobno są wymagane do prawidłowej pracy... Wiec umówiłem się na samo kodowanie w innym miejscu, dzisiaj zostało wykonane kodowanie ( liczenie wtryskiwaczy od strony rozrzadu, tak podobno liczy ford). Auto odpaliło normalnie ładnie pracowało wszystko teorytycznie było ok , niestety w trakcie jazdy okazało się że wtryski przy wkrecaniu się na obroty głośno pracują (grzechotanie) i powyżej 2-2.5 tys obrotów czuć dziwne wibracje/szarpanie. Po telefonie do zakładu który kodował wtryski dostałem info żeby przejechać kilka km wtryski się zaadaptują i powinno być ok. Niestety po przejechaniu okolo 20-25km to samo. Wykonałem forscanem na telefonie " reset pilotazowej dawki paliwa " z nadzieją że pomoże, niestety po przejechaniu kolejnych kilku km to samo... Dodatkowo mam wrażenie że auto jest słabsze niż wcześniej, czy ktoś miał podobny przypadek?
Dodam tylko że przed kodowaniem dzwoniłem do tunera z pytaniem czy ewentualna czynność nie usunie efektu chipowania, dostałem odp że spokojnie moge kodowac. Z góry dziekuję za pomoc.

Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 11:51   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

moim zdaniem kodowanie nic nie ma do grzechotania wtrysków
urabiacie kodowanie do rangi bóstwa a niejednokrotnie wkładałem wtryski jak leci, auto pojechało i tyle w temacie
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 12:06   #3
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

Wykonałem tylko zalecenia autoryzowanego serwisu DELPHI co do poprawnego montażu wtryskiwaczy... Nie jestem fachowcem , ale fakt jest taki że auto hałasuje i szarpie.
Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 12:09   #4
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

Akurat wczoraj natrafiłem na materiał wyjaśniająy (być może) powód tego, co się dzieje w twoim przypadku. Trwa on 25 min. ale naprawdę polecam go obejrzeć w całości. Może wtedy poznasz odpowiedź. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 12:56   #5
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

Przede wszystkim, w silnikach PSA wtryskiwacze liczymy od strony skrzyni biegów, więc już na tym etapie sprawa została wykonana źle. Po drugie, wtryskiwacze w dw10f z firmy Delphi są nie do zregenerowania ze względu na brak odpowiednich procedur nadawania nowych kodowań. Nie wiem więc w jaki sposób warsztat dokonał regeneracji. Tzn widać dość dobrze jak to zdegenerowali - do kitu. Z ciekawości ile ta przyjemność cię kosztowała?

Sorry ale to ty wykonywałeś montaż wtryskiwaczy czy serwis? Bo jakiś haos się pojawił. Raz piszesz że mechanik a raz że ty wykonałeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 11-03-2023 o 13:01
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 13:15   #6
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

Wiec tak wtryski montował mechanik, niestety jego sprzęt nie mógł wprowadzić nowych kodów wiec na samo kodowanie udałem się w inne miejsce, sam natomiast zrobiłem reset dawek pilotazowych za pomocą forscan lite na telefon.
Co do kolejności wtryskiwaczy zgadzam się, jednak mechanik który montował wtryski podobno rozmawiał z pracownikiem ASO FORD i Ford liczy od strony rozrządu (tak twierdzi).
Co do samej regeneracji koszt za 4szt 2486zł na oryginalnych częsciach. Wszystko potwierdzone osobnymi kwitami na każdy wtrysk. Po regeneracji wtryski przechodzą test na maszynie cisnieniowej DELPHI która po wszystkim podobno nadaje nowy kod.
Takie informacje otrzymałem. Co do regeneracji zostaje podobno sama obudowa i cewka
reszta to podobno nowy wklad.
Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 13:21   #7
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

Ok, tak więc co do samej zasady, nie ma czegoś takiego że Ford ma inaczej, bo to silniki z grupy PSA i wszystkie mają tak samo - wtrysk 1 od strony koła zamachowego.

Natomiast sama procedura kodowania, jak pisał Fulara, nie jest aż tak niezbędna - wtryski po czasie same się „ogarną”.

Co do nadawania kodów, Ok to są fajne wieści, gdyż gdzieś znalazłem info, nie mogę odszukać gdzie, że takich procedur nadawania kodów nie było.

Skoro bebechy masz nowe, końcówka nowa… to pozostaje nieszczęsna cewka, która pozostała stara…

Cena że tak powiem „zacna”. Nowe wtryski z tego co widziałem, można wyrwać za 900zł, jeśli miałbym coś z tym robić to chyba jednak poszedłbym w nowe…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 11-03-2023 o 13:25
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 13:26   #8
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

Najciekawsze jest w tym to że przed kodowaniem, po samej regeneracji wszystko było ok.
Znalazłem jeszcze ciekawą informacje co do kolejności

Zgodnie z kolejnością zapłonu. O ile wtryskiwacze liczy się po kolei 1-2-3-4 to kolejność cylindrów jest inna 1-3-4-2. Czyli wtryskiwacz 1=cylinder 1, wtryskiwacz 2= cylinder 3, wtryskiwacz 3= cylinder 4, wtryskiwacz 4= cylinder 2.

i badz tu mądry i pisz wiersze...
Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 13:30   #9
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

Jeszcze raz ci napiszę: wtrysk 1 - koło zamachowe, wtrysk 4 - rozrząd. Na prawdę tutaj nie ma się nad czym zastanawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 13:48   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wibracje i hałas po kodowaniu wtryskiwaczy.

ja już miałem przyjemność regenerować wtryski i i tak zawsze się kończy na nowych
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.