Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2021, 20:05   #1
s_o_l_t_i
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-08-2020
Skąd: Poznań
Model: Fiesta mk7 i mk8
Silnik: 1.4 TDCI i 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2012 i 2017
Postów: 7
Domyślnie Przy wymianie zalany niewłaściwy olej

Czołem! Mam problem, dotyczący Forda Fiesty 1.4 TDCI DPF. Samochód był na serwisie okresowym z wymianą oleju. Do tej pory cały czas silnik jeździł na oleju Motul 8100 Eco-nergy 5W-30. Mechanik omyłkowo kupił i zalał Motul 8100 Eco-clean 5W-30. Obydwa to syntetyczne oleje 5W30, ale ten właściwy spełnia specyfikację ACEA A5 / B5 (czyli zalecaną przez Forda), ten obecnie zalany ACEA C2 (w karcie produktu nigdzie Ford się nie pojawia). Przyznam, że nie do końca wiem, o co chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do tej pory myślałem, że najważniejsza jest specyfikacja, nie lepkość. Czy ten obecnie zalany olej zaszkodzi w czymś silnikowi?
Nie zależy mi na wykłócaniu się z mechanikiem sztuka dla sztuki. Tym bardziej, że to mój kolega. Sam przyznał się do błędu i zaoferował, że jeśli chcę, to mi zmieni olej na swój koszt, ale jednocześnie dodał, że wg niego to bardzo podobne oleje. Nie chcę mu robić kosztów jeśli to niepotrzebne. Ale też chciałbym się dowiedzieć, czy taki olej może rzeczywiście zostać.
Z góry dzięki za odpowiedzi!

s_o_l_t_i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2021, 21:04   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Przy wymianie zalany niewłaściwy olej

wg. katalogu motula proponuja 8100 Eco-nergy 5W30 lub Specific 913D 5W30
Natomiast masz silnik PSA, a tutaj Motul proponuje wlasnie eco clean.. moim zdaniem nic sie nie stanie do nastepnej wymiany.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2021, 07:11   #3
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Przy wymianie zalany niewłaściwy olej

nic się nie stanie, ważniejsze aby olej wymieniać do 10 tys. lub wcześniej (nawet po 2-3 tys. km) po zimie jak samochód był użytkowany głównie w mieście na krótszych odcinkach (częste odpadanie zimnego silnika).
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2021, 15:21   #4
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Przy wymianie zalany niewłaściwy olej

Tak jak koledzy piszą, to silnik PSA i bez problemów. Jeździłem tak na 1.6 tdci 100tyś km. Poza tym jest lepszy np dla DPFa bo ma mniejszą zawartość siarki.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.