Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2018, 15:56   #1
esik_az_eso
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 SCTi EcoBoost
Rocznik: 2010
Postów: 92
Domyślnie [ZROBIONE] [HOWTOs] Wymiana linki ustawienia nawiewu

Kiedy przestaje działać ustawienie klap nawiewu, to odpowiedzialna jest za to linka - jej nazwa to assy - heater cable, numer cable assy-heater, ford 1 476 852 / 1476852

Ta linka z jednej strony wchodzi w pokrętło w panelu kilmatyzacji (musi wejść cała, nie kawałek), z drugiej w silnik klap.

Żeby zacząć swoją przygodę z wymianą,trzeba wypatroszyć konsolę środkową, jak się tam dostać, jest sporo filmów. Należy pamiętać, że warto, acz nie trzeba, odkręcić także miejsce montażu radia - ono się trzyma po bokach na dwóch torx, bodaj 30.

Na zdjęciach miejsce wepchnięcia linki w silnik. Wyczuwa się ręką ząbki i taki szpikulec. Zresztą, jeśli się Wam urwie, to część linki zostanie w docelowym miejscu, więc wyjmując, można to miejsce znaleźć.

Z podpowiedzi, linka w pokrętło nie wchodzi w każdym ustawieniu. Może być tak, że połączycie panel i silnik i nie będzie synchronizacji, tzn. ustawiacie nawiew na szybę, a może wiać wam na nogi, to trzeba sobie manualnie "zsynchronizować", tzn. jeśli w powyższym przypadku wiało wam na nogi, to odpinacie z tyłu linkę, pokrętłem ustawiacie na nogi i znowu podłączacie.

Ogarnięcie tego zajmuje kilkadziesiąt minut, jak ktoś to robił ileś razy, to pewnie chwilę.

Moim bajzlem w kablach proszę się nie przejmować


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu strzałką zaznaczone, gdzie się wpycha linkę, wsadza się pod ten metal

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tutaj linka z perspektywy już włożonej kieszonki radia, tu widać ten torx, który warto odkręcić

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno, a dwa, że się komuś przyda


Ostatnio edytowane przez esik_az_eso ; 17-09-2018 o 10:58 Powód: przeredagowane na temat ze zdjęciami
esik_az_eso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 17:38   #2
scenic98
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 18-08-2014
Skąd: Police
Model: s max
Silnik: 1,8 D
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: [ZROBIONE] [HOWTOs] Wymiana linki ustawienia nawiewu - także S-MAX

Witam. Ale ja mam dodatkowy problem. Linka się zerwała bo ciężko chodzą klapy od nawiewu. Nie mogę się dostać do tych klap. Jak to można zrobić , żeby nie zdejmować górnej deski. Całe ustrojstwo jest schowane tam gdzie jest strzałka. Od spodu nawet nie można włożyć reki by ustawić ręcznie w wybrane położenie??? Może ktoś pomoże. Przeleciałem wszystkie wątki. I tylko ten temat jest najbliższy. To co chcę jest opisane na temat focusa ale tam jest inne dojście. Szukałem też używanej linki Bowdena i lipa. Jedynie nowa za 180 zeta.

Ostatnio edytowane przez scenic98 ; 14-02-2019 o 17:48
scenic98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2023, 11:06   #3
emcepl
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-08-2019
Skąd: LĘBORK
Model: Ford galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: [ZROBIONE] [HOWTOs] Wymiana linki ustawienia nawiewu - także S-MAX

Cytat:
Napisał scenic98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. Ale ja mam dodatkowy problem. Linka się zerwała bo ciężko chodzą klapy od nawiewu. Nie mogę się dostać do tych klap. Jak to można zrobić , żeby nie zdejmować górnej deski. Całe ustrojstwo jest schowane tam gdzie jest strzałka. Od spodu nawet nie można włożyć reki by ustawić ręcznie w wybrane położenie??? Może ktoś pomoże. Przeleciałem wszystkie wątki. I tylko ten temat jest najbliższy. To co chcę jest opisane na temat focusa ale tam jest inne dojście. Szukałem też używanej linki bowdena i lipa. Jedynie nowa za 180 zeta.
czy może ktoś coś na ten temat napisać ?
emcepl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.