Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2019, 07:24   #1
Radek_Ranger-
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Słupsk
Model: Ranger
Silnik: 3.2 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Wyciek płynu chłodniczego

Witam kolegów, mam ciekawą sytuację w moim tranzystorku 2.0 TDCI znika płyn chłodniczy, mniej więcej wiem którędy bo leje się jak z kranu jednak trzeba trochę rozmontować silnik żeby się dobrać, ciekawostka polega na tym, że zwykła woda wlana do układu nie wycieka, cieknie tylko wtedy gdy naleję płynu. Czy ktoś wie co to za zagadka? Wyciek jest najprawdopodobniej spod uszczelki pompy wodnej.

Radek_Ranger- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 08:04   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Bez kanału/podnośnika w zasadzie nie do zrobienia.
Pompy na rynku występują z obudową (czyli z deklem gdzie jest króciec węża) i bez tego dekla, co więcej, są z deklem i wirnikiem z tworzywa lub z aluminium. Oryginalne - dawane na pierwszy montaż - są niestety z deklem i wirnikiem z tworzywa, ja bym postarał się kupić całe metalowe i z deklem. Nie trzeba wtedy przekładać plastikowego, zmęczonego już dekla ze starej pompy do nowej.
Częsta awaria pompy - oprócz wycieku - to obluzowanie się plastikowego wirnika na ośce pompy - pompa nie pompuje wtedy płynu, mimo, że napęd pracuje prawidłowo. Ale sprawdź także koniecznie połączenia na osi pomiędzy pompą serwa i pompą wodną, bo to także częsta przyczyna, że koło pasowe pracuje, pompa serwa też, a pompa wodna stoi. Jeżeli połączenie jest wypracowane, zniszczone, nie ma sensu montować nowej pompy wodnej i starej pompy serwa, warto wtedy zmienić obydwie razem. To niestety są już większe koszty...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-01-2019 o 08:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 14:58   #3
Radek_Ranger-
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Słupsk
Model: Ranger
Silnik: 3.2 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Wijtku dziekuję za wyczerpujące szkolenie teoretyczne, napewno mi się przyda, jednak twoja wypowiedz nie zawiera odpowiedzi na najważniejsze pytanie, dlaczego woda nie cieknie, a płyn tak.
Radek_Ranger- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 15:47   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał Radek_Ranger- Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednak twoja wypowiedz nie zawiera odpowiedzi na najważniejsze pytanie, dlaczego woda nie cieknie, a płyn tak.
Bo nie mam doktoratu z dynamiki/fizyki płynów... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tym nie mniej - mimo braku doktoratu - raczej nie radzę obecnie jeździć na wodzie...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 16:06   #5
Radek_Ranger-
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Słupsk
Model: Ranger
Silnik: 3.2 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

I nie zamierzam, woda w obiegu była tylko dlatego że zniknał płyn auto zagrzało się w trasie dolałem wody i było ok, jak telewizja postraszyła mrozami spuściłem wodę wlałem płynu, a ten nagle pojawil się na ziemi.dolewając wody wyciek był coraz mniejszy, zatem im mniejszy stosunek płynu do wody, tym wyciek mniejszy.

Tak się zastanawiam czemu ten podnośnik jest niezbędny, z mojego punktu widzenia, po zdjęciu filtra powietrza , a w zasadzie to nie jest filtr tylko jakaś puszka, bo filtr jest obok, więc po zdjęciu tej puszki będzie widać pompę wody w całej okazałości, ale mogę się mylić.
Radek_Ranger- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 16:28   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał Radek_Ranger- Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ak się zastanawiam czemu ten podnośnik jest niezbędny, z mojego punktu widzenia, po zdjęciu filtra powietrza , a w zasadzie to nie jest filtr tylko jakaś puszka, bo filtr jest obok, więc po zdjęciu tej puszki będzie widać pompę wody w całej okazałości, ale mogę się mylić.
Hm... Zastanawiam się, czy o tych samych modelach Transita myślimy.
To jest 2,0 tdci Mk6 czy Mk8? Zamieściłeś post w poddziale Transit 2000-2006 2,0 tdci, czyli Mk6.

Pompa wodna jest pod pompą serwa, są napędzane wspólnie jednym kołem pasowym, aby odkręcić ją od bloku, trzeba wpierw zdemontować pompę serwa, sporo węży (spuścić płyn), dostęp do śrub jest w zasadzie od spodu, bo pompa jest nisko pod dolotem.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-01-2019 o 16:55
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 18:06   #7
Radek_Ranger-
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Słupsk
Model: Ranger
Silnik: 3.2 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Wojtku miałes rację pompa wody jest jakby w jednej kupie z serwem, trzeba wymienić całość bo płyn cieknie spod jakiejś śruby na pompie wody, i teraz pytanie czego mam szukać dokladnie? Nowe pewnie będzie kosztowało majątek. Co do wymiany pompy da się to zrobić na ziemi bez podnośnika, pracownik odkręcil cały przód i wszystko jak na tacy.



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy to jest to?

Ostatnio edytowane przez Radek_Ranger- ; 30-01-2019 o 18:08
Radek_Ranger- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 18:44   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał Radek_Ranger- Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to jest to?
Tak, to jest ta pompa wodna.
To czy trzeba także wymienić pompę serwa, stwierdzisz oglądając połączenie napędu pomiędzy nimi - pompa wodna jest napędzana od pompy serwa i często się zdarza, że wielowpust ulega uszkodzeniu, pompa wodna nie cieknie, ale... nie obraca się..
No ale trzeba być dobrej myśli, u mnie ostatnio pompa serwa ocalała, a przebieg ma już prawie 400 kkm.

Tę co wybrałeś, ma pokrywę aluminiową - to dobrze, ciekawe czy wirnik ma też aluminiowy. W sumie nawet z plastikowym wytrzyma ze 200-300 kkm.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 18:50   #9
Radek_Ranger-
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Słupsk
Model: Ranger
Silnik: 3.2 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

160 PLN za nową pompę to jeszcze nie tragedia, zważywszy że ostatnio wyj... 2000 na regenerację pompy paliwa. W takim razie pompę wody zamawiam i wyciągamy resztę.

Dzieki za pomoc.
Radek_Ranger- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2019, 11:52   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał Radek_Ranger- Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zważywszy że ostatnio wyj... 2000 na regenerację pompy paliwa.
Ja 2.250 plus demontaż/montaż. Wytrzymuje do 200 kkm.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.