Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2009, 16:44   #121
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał grzesiek128 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
Winę za moduły ponosi FORD, który nie zezwala elektrykom z ASO na tę modyfikację i nie przygotował zestawów z odpowiednim biuletynem....
O jakie winie piszesz? Mentalność części forumowiczów jest nieprzenikniona. FORD nic nie musi - nie trzeba było sknerować kasy przy zakupie auta. Odrobinę zmian w aucie dokonałem - ciekawe czy ktoś w MK IV majstrował tak dużo - i zdaję sobie doskonale sprawę że gdyby nie koleżeńskość (DOCENTO) o wielu zmianach mógłbym tylko pomarzyć (kurtyny powietrzne, DENSO, ESP). Forumowiczom wydaje się że "wystarczy" zajść, powiedzieć co chce i już wszystko zrobią - polityka firmy jest zupełnie inna - niekoniecznie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom.

__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2009, 17:21   #122
grzesiek128
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MkIV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
FORD nic nie musi - nie trzeba było sknerować kasy przy zakupie auta.
To że nie miałem modułu to nie znaczy że sknerowałem przy zakupie na funkcjach, więc oceniaj najpierw siebie a dopiero potem innych. Dumnym być, że się znalazło jakiegoś DOCENTA co Ci przy wszystkim majstruje - łącznie z systemami bezpieczeństwa. Dla mnie trzeba mieć coś nie tak, żeby wprowadzać tam jakiekolwiek modyfikacje. Może zaraz mi napiszesz że ten Twój mistrz to jest lepszy niż twórca samochodu i tak go podrasowuje że hoho.

Zastanawiałem się nad aktualnym rocznikiem w podobnej wersji z dodatkami które bym chciał, ale dealer zaproponował mi zeszłoroczny model z dużą zniżką i tylko koma mi brakowało, więc wziąłem i jestem zadowolony, bo auto kupuję na minimum 8-10lat.

Ostatnio edytowane przez grzesiek128 ; 07-08-2009 o 17:25
grzesiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2009, 08:08   #123
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał grzesiek128 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To że nie miałem modułu to nie znaczy że sknerowałem przy zakupie na funkcjach, więc oceniaj najpierw siebie a dopiero potem innych. Dumnym być, że się znalazło jakiegoś DOCENTA co Ci przy wszystkim majstruje - łącznie z systemami bezpieczeństwa. Dla mnie trzeba mieć coś nie tak, żeby wprowadzać tam jakiekolwiek modyfikacje. Może zaraz mi napiszesz że ten Twój mistrz to jest lepszy niż twórca samochodu i tak go podrasowuje że hoho.

Zastanawiałem się nad aktualnym rocznikiem w podobnej wersji z dodatkami które bym chciał, ale dealer zaproponował mi zeszłoroczny model z dużą zniżką i tylko koma mi brakowało, więc wziąłem i jestem zadowolony, bo auto kupuję na minimum 8-10lat.
Kompleksy z Ciebie wylazły koleś. Akurat "jakiś tam DOCENTO" pomógł wielu ludziom z niniejszego forum - masz zerowe pojęcie na temat jego umiejętności więc lepiej zamilcz (zdobył min. tytuł mechanika roku - zawody organizowane przez FP - choć jest "tylko" elektrykiem). By móc się wypowiadać na temat systemów bezpieczeństwa też trzeba mieć "jakieś" pojęcie - domyślam się że jesteś z tych co dużo gadają a "jeszcze więcej wiedzą". Brrr.. że też są tacy fachowcy na forum.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2009, 09:47   #124
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Kolego Recondo, ale masz coś do powiedzenia konkretnego w sprawie doinstalowania modułu BT w mondeo MK4?

Pytam, bo nie mogę znaleźć, poza stwierdzeniami, że jesteśmy sknerami, idiotami i zakompleksieni. Może czytam bez zrozumienia, więc proszę pomóż mi.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2009, 11:59   #125
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał zdzislaw22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Recondo, ale masz coś do powiedzenia konkretnego w sprawie doinstalowania modułu BT w mondeo MK4?

Pytam, bo nie mogę znaleźć, poza stwierdzeniami, że jesteśmy sknerami, idiotami i zakompleksieni. Może czytam bez zrozumienia, więc proszę pomóż mi.
Czytam Twoje posty z uwagą - Ty czytaj moje tak samo. Proszę podać choć fragment gdzie pojawiło się słowo "idiotami"...
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2009, 12:09   #126
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytam Twoje posty z uwagą - Ty czytaj moje tak samo. Proszę podać choć fragment gdzie pojawiło się słowo "idiotami"...
No cóż, ja staram się czytać ze zrozumieniem. Nie będę przytaczał tutaj twojej wypowiedzi, która według mnie o tym świadczy, niech Ci będzie, że się zagalopowałem, lub źle Cię zrozumiałem.

Rozumiem, jednak, że również nie znalazłeś wśród swoich tej, wnoszącej coś do tematu. Nie jest więc ze mną tak źle. ;-)

Reasumując, proponuję skupić się na meritum sprawy, a wycieczki niemerytoryczne zostawić na pogaduszki przy piwku. :-D
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2009, 21:11   #127
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

[quote=RECONDO;1220647]Mentalność części forumowiczów jest nieprzenikniona. FORD nic nie musi - nie trzeba było sknerować kasy przy zakupie auta.[/quot
Chyba nie bardzo wiesz co piszesz. Kupując Mondka za 120,5 k byłem przekonany, że soniak jest z BT(zresztą Pan Krzyszf, bardzo sympatyczny szef sprzedaży też). W lutym sytuacja nie była tak klarowna jak teraz, o czym świadczy chodziaż fakt, że kolega Janusztom dostał BT mimo, że go nie zamawiał. Jak okazało się, że nie ma BT starałem się go doinstalować. Kosztami podzieliliśmy się z salonem. Nie wyszło, cóż bywa. Teraz wrócę do tematu, skoro kolega grzesiek128 przetarł szlaki.
grzesiek128 - spoko, pogodziłem się już z porażką, zresztą widziałem że Euro-Car też nie bardzo wiedział co z tym fantem zrobić i podejdę do tematu spokojnie. Jak się uda będę miał w aucie dwa BT. A co mi szkodzi!!
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 09:56   #128
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

U mnie bluetooth byl fabrycznie montowany i w menu radia mam do wyboru
phone jako druga opcja .
pierwsza jest "cradle phone" - czy ktoś wie o co chodzi z tym cradle phone.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 10:52   #129
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał trtami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie bluetooth byl fabrycznie montowany i w menu radia mam do wyboru
phone jako druga opcja .
pierwsza jest "cradle phone" - czy ktoś wie o co chodzi z tym cradle phone.


No i problem o ktory juz od dawna pytalem i jak do tej pory nikt nie podal prawidlowej podpowiedzi (inne wątki) udalo mi sie samemu rozwiazać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mianowicie chodzi o schowek po lewej stronie tam gdzie znajduje sie port OBD2.

U mnie tego schowka brakuje poniewaz mam w tym miejscu zestaw glosnomowiący i brakuje mi jedynie (ford handy adapter) -w tym miejscu adepteru pod konkretny model telefonu
mam tam wszystkie wtyki i szybkozłacze na takie moduły jak:
CR4
CR8
CR9
CR24
CR32
CR33
CR38
CR40
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 10:56   #130
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cradle phone, to "slot" w systemie na wbudowany w auto telefon
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.