Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2009, 22:07   #31
mzk
ford::average
 
Avatar mzk
 
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: Mustang
Silnik: 4.0
Rocznik: 2010
Postów: 83
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał zdzislaw22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 żarówki przecież ma każdy
I tu Cię zdziwię - ja mam jedną ;( i strasznie mi się to nie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mzk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 00:20   #32
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
I tu Cię zdziwię - ja mam jedną ;( i strasznie mi się to nie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie też, ale już wyszukałem na allegro takie lampki z 3 żarówkami za około 140zł. Muszę się*tylko zastanowić czy moje zdenerwowanie związane z brakiem dwóch lampek jest warte 140złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 05:29   #33
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
I tu Cię zdziwię - ja mam jedną ;( i strasznie mi się to nie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to się zdziwiłem :-D

A mogę jakieś zdjęcie zobaczyć, jak to wygląda?
Może ja sobie zamienię w drugą stronę, jak będzie ładniej ;-)

Z.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2009, 16:12   #34
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Po kilku dniach zabawy z VC muszę powiedzieć, że lepszej zabawki na długie i krótkie podróże nie ma. Szczególnie dla dziecka :-D

Wymyślanie słów, które spowodują reakcję i jej nieobliczalność - niezastąpione. :-D

Przy okazji doszedłem do ciekawych wniosków. Otóż według mnie za rozpoznawanie mowy odpowiedzialny jest uniwersalny program, niezależnie od języka. On po prostu próbuje porównać 2 próbki dźwiękowe.
Według mnie, ta wzorcowa próbka dźwiękowa, to dokładnie to co mówi "kobieta" jak poprosimy o pomoc, lub się nie odezwiemy.
Innymi słowy, podmiana tych próbek dźwiękowych zaowocuje zmianą języka komunikacji. Jednak żeby zacząć poważnie myśleć o takiej modyfikacji, trzeba się dowiedzieć z czego jest zbudowany. Idealnie by było, gdyby zawierał pamięć, którą można by było przeprogramować w zewnętrznym programatorze.

I tu pojawia się prośba do kolegów posiadających moduł bez gwarancji (kupiony z allegro, lub samochód po gwarancji), aby jeśli mogą zdjęli obudowę modułu (przykręcona na 4 śrubki z których jedna jest pod etykietą) i zrobili fotki tego co zastaną w środku, czyli płytki z elementami po obu stronach.

Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy operacja przeprogramowania pamięci w zewnętrznym programatorze jest możliwa z punktu widzenia technicznego.

Z.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 13:25   #35
mzk
ford::average
 
Avatar mzk
 
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: Mustang
Silnik: 4.0
Rocznik: 2010
Postów: 83
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witajcie!
Pokusiłem się o pierwszy etap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porozbierałem trochę tu i tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytania:
1. Czy to jest wtyczka do modułu bluetooth i czy ona wystarczy? - fotki 1,2
załączniki: 001, 003
2. Co to jest takie gniazdo w głębi pod schowkiem? - fotka 4
załączniki: 004
3. Ile jest przewodów do podłączenia mikrofonu i co to za pojedynczy przewód wolny u mnie (pod lamką, koło miejsca na mikrofon), co jest do niczego nie podłączony? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. fotka 2 i 3
załączniki: 009, 013

Dzięki za pomoc. Instrukcja jest super!
żeby zamontować mikrofon w MKIV nie trzeba demontować schowka na okulary.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20090523(001).jpg (82.1 KB, 1451 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20090523(003).jpg (90.6 KB, 1405 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20090523(009).jpg (81.4 KB, 1389 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20090523(013).jpg (96.2 KB, 1465 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20090523(004).jpg (96.7 KB, 1296 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mzk ; 23-05-2009 o 13:28
mzk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 16:35   #36
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Witajcie!
Pokusiłem się o pierwszy etap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porozbierałem trochę tu i tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytania:
1. Czy to jest wtyczka do modułu bluetooth i czy ona wystarczy? - fotki 1,2
załączniki: 001, 003
2. Co to jest takie gniazdo w głębi pod schowkiem? - fotka 4
załączniki: 004
3. Ile jest przewodów do podłączenia mikrofonu i co to za pojedynczy przewód wolny u mnie (pod lamką, koło miejsca na mikrofon), co jest do niczego nie podłączony? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. fotka 2 i 3
załączniki: 009, 013

Dzięki za pomoc. Instrukcja jest super!
żeby zamontować mikrofon w MKIV nie trzeba demontować schowka na okulary.
Ad. 1 Wtyczka do modułu powinna mieć 3 rzędy pinów jak w załączniku. A gdzie ją znalazłeś?
ad.2 Nie wiem, nie pamiętam abym u siebie znalazł jakąś luźną wtyczkę w tym miejscu
Ad.3 Przewody są 2. Ten wolny przewód jest u mnie połączony z modułem oświetlenia. Do niego idą po prostu 2 pojedyńcze przewody w mojej wersji. Możesz też znaleźć zieloną wtyczkę sześcio pinową ( u mnie była). One jest do alarmu firmowego.

Tak można zamontować mikrofon bez rozbierania górnego panelu, ale jest to delikatnie mówiąc niewygodne. Bo musisz czubkami palców wcelować mikrofonem w otwór tak, aby zaczepy prowadzące pasowały i strzałką wskazującą na kierowcę. Jak się to robi pierwszy raz, to chyba jednak szybciej będzie zdjąć panel. ;-)

Z.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Mk4-BT-voice-module met USB2.JPG (53.2 KB, 1358 wyświetleń)
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 21:02   #37
mzk
ford::average
 
Avatar mzk
 
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: Mustang
Silnik: 4.0
Rocznik: 2010
Postów: 83
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Teraz to się załamałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem pewien że to wtyczka do bluetooth, a ona ma tylko dwa rzędy dziurek.
Była nad schowkiem w takiej fizelinowej kieszonce.
Z kabelkiem od mikrofonu więc też porażka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powoli się zaczynam zastanawiać jak to wszystko jeździ, kiedy wszędzie tyle luźnych wtyczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za fotkę modułu.
Chodziło mi o demontowanie schowka na okulary (tego okręcanego) taka teoria pojawiłą się w tym temacie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mzk ; 23-05-2009 o 21:17
mzk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 21:15   #38
mzk
ford::average
 
Avatar mzk
 
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: Mustang
Silnik: 4.0
Rocznik: 2010
Postów: 83
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał zdzislaw22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad.3 Przewody są 2. Ten wolny przewód jest u mnie połączony z modułem oświetlenia. Do niego idą po prostu 2 pojedyńcze przewody w mojej wersji. Możesz też znaleźć zieloną wtyczkę sześcio pinową ( u mnie była). One jest do alarmu firmowego.
Do modułu oświetlenia u mnie też idą dwa pojedyncze, a kolejny pojedynczy, który idzie w stronę słupka pasażera jest zakończony damskim konektorkiem i wciśnięty w takie plastikowe gniazdko, a nie podłączony do niczego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mzk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 00:05   #39
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Do czego służy to mniejsze gniazdo w module BT. Mam moduł o oznaczeniu 7M5T-19G488-AD który nie posiada tego gniazda. Czy tam podłącza się*jakiś kabel z wiązki rozgałęziającej, czy gniazdo pozostaje wolne? Mam kable od strony mojego modułu, ale niestety obcięte przed wtyczką od strony radia, więc nie mogę ich zamontować. Czy ktoś z Was mogłby przesłać dokładne zdjęcia kabla rozgałęziającego? Chodzi mi o kolory kabli i piny na które wchodzą we wtyczkach z każdej strony. Może na tej podstawie uda mi się rozszyfrować co i jak.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 07:28   #40
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

To jest gniazdo USB występujące w module 8M5T-19C112-A(X)
Podłącza się dodatkową wiązkę, która ma gniazdko USB w schowku pasażera.
Żeby nie było niejasności, napiszę, że standardowe radio 6000CD nie obsługuje tego modułu.
Co do wyprowadzeń wiązki, może napisz jakie piny masz podłączone we wtyczce od strony modułu. Będzie pewnie łatwiej znaleźć gdzie mają być podłączone. Bo jakoś nie podejrzewam, żeby ktoś miał "luzem" kabel.

Z.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.