Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2018, 08:34   #31
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Właśnie otrzymałem pismo z centrali Forda o akcji serwisowej i konieczności umówienia się na wymianę. Z postów wynika, że mówią o 4 godzinach pracy, jednak najczęściej auto zostaje znaaaaacznie dłużej. Niestety nie mogę zostać bez samochodu. Czy w takim przypadku, gdy auta nie da się naprawić w przeciągu dnia przysługuje mi auto zastępcze? I pytanie do warszawiaków: w którym warszawskim serwisie udostępniono Wam (darmowo) auto zastępcze?

__________________
Pozdrawiam, De-Zet.
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 09:16   #32
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Cytat:
Napisał De-Zet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie otrzymałem pismo z centrali Forda o akcji serwisowej i konieczności umówienia się na wymianę. Z postów wynika, że mówią o 4 godzinach pracy, jednak najczęściej auto zostaje znaaaaacznie dłużej. Niestety nie mogę zostać bez samochodu. Czy w takim przypadku, gdy auta nie da się naprawić w przeciągu dnia przysługuje mi auto zastępcze? I pytanie do warszawiaków: w którym warszawskim serwisie udostępniono Wam (darmowo) auto zastępcze?
Nie wiem gdzie udostępnią, ale za żadne skarby nie jedź do Ursyn Car'u, jakość ich obsługi i pracy to dramat. :/
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 21:13   #33
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Cytat:
Napisał shady_01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co z autami sprowadzonymi?
U mnie zrobili. Sprowadzony z Niemiec, nie było go na liście z UOKiK'u. Przy okazji innej wizyty w serwisie stwierdzili, że na ten numer VIN jest akcja serwisowa. Robota zajęła jeden dzień, zrobili chyba 20 lutego, od tej pory jeżdżę i nic się nie dzieje.
Sprawdź na stronie FordEtis czy pokaże "zaległe akcje serwisowe" po wpisaniu Twojego numeru VIN.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2018, 08:59   #34
Czaka
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: c-max
Silnik: 1.6 Eco Boost
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Mój C-MAX też podlega akcji. Będąc w POL-MOTORS na wymianie oleju i płynu hamulcowego uprzejmy pan sprawdził po nr VIN i okazało się, że też podlegam akcji. Jestem umówiony na 14. maja.
O akcji dowiedziałem się z internetu. Ford wysyła zawiadomienie do pierwszego właściciela. Dalej tzn. do II, III lub kolejnych nie zawsze to dociera.
Czaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 12:00   #35
lamertom
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2013
Postów: 42
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Jestem umówiony na akcję serwisową w serwisie w Lubiniu. Wrocławskie ASO POL-MOTORS i GERMAZ omijam szerokim łukiem :-)

Podam "jeden" przykład. Zresetowanie systemu SYNC w Germaz to koszt 900 zł. W Lubiniu bodaj 60 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poniszczone plastiki W POL-MOTORS, podczas wymontowywania fotela i inne takie...
Aha... dzięki serwisowi w Lubiniu, już wiem jak powinno wyglądać przyjęcie auta na serwis - obejrzenie gdzie są uszkodzenia na lakierze to jakby nie wszystko jednak. No i dokładny opis co zostało zrobione, też jednak może być standardem obsługi a nie fanaberią...
lamertom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2018, 10:47   #36
Czaka
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: c-max
Silnik: 1.6 Eco Boost
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Już po wymianie. Auto odebrane po 4 dniach, usterka usunięta w POL-MOTORS, żadnych problemów.
Czaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 14:58   #37
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Cytat:
Napisał Czaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto odebrane po 4 dniach
Tylko to co wchodzi w zakres akcji serwisowej czy coś ponad to.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 07:27   #38
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Nie rozumiem tych różnic w czasie usuwania usterki przez różne serwisy. Raz są to 4 godziny, a raz 4 dni. Rozumiem, że liczy się również wprawa, jednak taka różnica to kosmos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Wa-wie kolejki z długim terminem, więc chyba poczekam do sezonu pourlopowego, może wtedy będzie luźniej.
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 10:07   #39
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Wydaje mi się, że niektóre serwisy zamawiają części, jak tylko mają umówione auto i robią szybko, a inna zamawiają dopiero, jak mają auto fizycznie u siebie i ...trwa to 4 dni.
W Lipskim było szybko.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 22:20   #40
skretek41
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2015
Skąd: Wrocław
Model: FF mk2 ---> C-Max
Silnik: 1,8 Duratec He ---> 1,6 EB (182 KM)
Rocznik: 2007 / 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - ktoś już zaliczył?

Auto odebrane po tygodniu.
Wcześniej gehenna z umówieniem się na termin (3 razy przekładany, raz "nie ma części", interwencja w Ford Polska... masakra). Omijajcie Pol-Motors we Wrocławiu!

Przy okazji akcji wymienili mi też soft i mam teraz takie dziwne zestawienie na wyświetlaczu:
https://www.dropbox.com/s/fh1ctpar12...60248.jpg?dl=0

Tam gdzie wcześniej był stan licznika jest komunikat "OK= wyzerow"
Na innych widokach, np. średnie spalanie jest widoczny stan licznika. Tylko na tym jednym widoku.
Co sądzicie? Jechać reklamować?
skretek41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.