Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2018, 16:16   #1
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie tzw. włoski tuning

Spotkałem się z terminem "włoski tuning". Zasłyszałem to od m.in. ASO-wców z Opla i Forda, ale i od innych mechaników takich czy innych. Oznacza to, żebym nie spalił, że jeździ się autem, najlepiej od nowości, najbardziej dynamicznie jak się da, po rozgrzaniu silnika rzecz jasna, na wysokich obrotach, potem szybka zmiana biegów itp. (szybka zmiana biegów w focusie?... nie umiem). Efektem tego ma być to, że auto po jakimś czasie zbiera się lepiej, jest "szybsze, lżejsze" w odczuciach przynajmniej.
Moim poprzednim autem od nowości jeździłem troche eco, faktycznie te same auta na światłach brały mnie niemiłosiernie. Zresztą mój focus z boxem od Heko tez wymięka na światłach...dopiero ma ok. 8 tys.
Zatem czy "włoski tuning" od strony czysto technicznej ma jakiś sens, czy to coś daje? Pytanie wydaje się ciekawe dla osób z w miarę nowym autem, by nie wychodować sobie słonia, jak ja z poprzednim autem...


Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 16-04-2018 o 16:21
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 16:45   #2
bystrzi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-04-2018
Model: kuga
Silnik: 2
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: tzw. włoski tuning

tez o tym słyszałem od znajomych ale sam nie miałe okazji spróbować, bo ja juz kupiłem używany

Ostatnio edytowane przez bystrzi ; 12-05-2018 o 08:26
bystrzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 16:52   #3
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: tzw. włoski tuning

Najmocniejsze FOcusy RSy jakie miałem na rolkach to te "docierane" na torze
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 19:25   #4
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: tzw. włoski tuning

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najmocniejsze FOcusy RSy jakie miałem na rolkach to te "docierane" na torze
czyli coś na rzeczy...
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 20:33   #5
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: tzw. włoski tuning

A jaki Ty masz problem ze zmianą biegów w Focusie? Pytam z ciekawości, bo moim zdaniem to jedna z lepszych skrzyń.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 20:47   #6
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: tzw. włoski tuning

Skrzynia jest spoko ale już praca sprzęgła i mapowanie pedału gazu takie sobie. Suma tych rzeczy najlepiej działa we wszystkich vagach. Przejedź się skodą seatem vw dowolnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale da się wjeździć w forda.

Włoski tuning ma sens ale też nie przesadzałbym. Nie zamulać. Jeździć w pełnym zakresie obrotów i obciążeń. Mój już po 200km dostawał sprinty do odcinki. Głównie jeżdżę po mieście ale gdzie się da jak auto jest zagrzane staram się mu przyłoić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeździ nieźle.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 22:12   #7
RSBN4N
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: W-wa Bemowo
Model: Mondeo MK4 / FF3 FL
Silnik: 2.5T 260 KM / 1.5 EB 150
Rocznik: 2009 / 2017
Postów: 127
Domyślnie Odp: tzw. włoski tuning

włoski tuning najlepiej się sprawdzał przy silnikach z pośrednim wtryskiem. w DI od pałowania nigdy nie "umyjesz" kanału dolotowego ani zaworów dolotowych. Co nie znaczy, że w DI nie działa. Tyle, że efekty mniej spektakularne.
RSBN4N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2018, 11:06   #8
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: tzw. włoski tuning

Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki Ty masz problem ze zmianą biegów w Focusie? Pytam z ciekawości, bo moim zdaniem to jedna z lepszych skrzyń.
Skrzynia jest ok, ale przełożenia mogłyby być krótsze, 1-2 szczególnie...
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 07:59   #9
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: tzw. włoski tuning

Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki Ty masz problem ze zmianą biegów w Focusie? Pytam z ciekawości, bo moim zdaniem to jedna z lepszych skrzyń.
Współpraca skrzynia/sprzęgło/gaz jest delikatnie mówiąc kiepska. Nie wiem czy to kwestia egzemplarza, ale w moim 1.5 sprzęgło chodzi ciężko, łapie wysoko i ogólnie zmiana 1->2 bez szarpnięcia graniczy z cudem. Dla porównania we Fieście 1.0 (zarówno aktualnej jak i Mk7 FL) wszystko chodzi lżej, sprzęgło ma krótszy skok, łapie niżej, nic nie szarpie, biegi wchodzą lepiej. Aż dziwne, ale te dwa samochody pod tym względem dzieli przepaść, na korzyść Fiesty.

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 18-04-2018 o 08:01
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 16:10   #10
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: tzw. włoski tuning

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Współpraca skrzynia/sprzęgło/gaz jest delikatnie mówiąc kiepska. Nie wiem czy to kwestia egzemplarza, ale w moim 1.5 sprzęgło chodzi ciężko, łapie wysoko i ogólnie zmiana 1->2 bez szarpnięcia graniczy z cudem. Dla porównania we Fieście 1.0 (zarówno aktualnej jak i Mk7 FL) wszystko chodzi lżej, sprzęgło ma krótszy skok, łapie niżej, nic nie szarpie, biegi wchodzą lepiej. Aż dziwne, ale te dwa samochody pod tym względem dzieli przepaść, na korzyść Fiesty.
Mam dokładnie to samo, cyt. "łapie wysoko i ogólnie zmiana 1->2 bez szarpnięcia graniczy z cudem."
Może skok sprzęgła da się wyregulować... Tak było w starszych autach. Jeśli chodzi o vag, np. Octavia, to jest lżejsza..... ale dużo droższa z tym silnikiem (1.5 150KM) i wyposażeniem.
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.