Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2009, 21:33   #1
Marcinswiatek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-08-2007
Skąd: RAWA MAZOWIECKA
Model: Firsta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

mam problem z moim mundkiem mk3 2002 rok tddi 115 koni. od kilku dni silnik, jak już jakims cudem daje sie odpalić, po jakimś czasie, czasem krutszym, czasem dłuzszym zaczyna szarpać, dusić się a nastepnie nie reaguje na nacisnięcie gazu, potem najzwyczajniej gaśnie, praktycznie później jest nie do odpalenia, chyba że użyje sie plaka jako autostartu, ale ile mozna. czy ktoś ma jakis pomysł co sie spitoliło, może komuś przydażylo sie cos podobnego. dzieki za konstruktywne porady. pozdrawiam
a zapomniałem dodać, że filtr paliwa został wymieniony i nic to nie dalo ;-(

__________________
saint

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-03-2018 o 15:22
Marcinswiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2009, 21:56   #2
Robert_Taki
ford::advanced
 
Avatar Robert_Taki
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-09-2007
Skąd: Northern Ireland/Rzeszów
Model: Mondeo mk4 Saloon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 314
Domyślnie Odp: tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

Sprawdź elektryczną pompę paliwa,tą przy zbiorniku paliwa.
Robert_Taki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2009, 07:02   #3
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

dokładnie jak napisał kolega wyżej, silnik nie dostaje paliwa i dlatego sie dusi tym bardziej, ze udaje Ci sie go odpalic na plaku, jesli pompa bedze dzialala to musisz sprawdzic czy filtr nie jest juz mega zasyfiony albo układ ( jesli zdazyla Ci sie jazda na rezerwie, pompa mogła zassac z dna baku syf i zapchac układ)
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2009, 20:07   #4
Marcinswiatek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-08-2007
Skąd: RAWA MAZOWIECKA
Model: Firsta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

dzięki kolego. miałeś racje, pompa sie skończyła.
pozdrawiam
__________________
saint
Marcinswiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2009, 07:44   #5
filipwolsztyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Wolszty
Model: Mondeo mkIII
Silnik: TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

Witam
Mam identyczny problem jak kolega. Auto stoi u mechanika od dwoch tygodni. Mechanik powiedzial mi ze pompa wtryskowa nie podaje paliwa mowi ze sterownik jest ok ale widocznie popma mechanicznie sie skonczyla i trzeba inna.
Ale na szczescie jest to forum i mam nadzieje ze u mnie tez sie okaze tylko pompa paliwa ta przy zbiorniku, bo podejrzewam ze tego to nie sprawdzal.
Umnie to szarpanie objawialo sie po jakims czasie ostatnio po przejachaniu okolo 150km na autostradzie zaczal mi szarpac (dodam ze nie przekraczalem 120km/h) no i dojechalem sobie do bramki to zgasl. Trzeba bylo spychac na parking. Po 10 min odpalil i wszystko bylo ok przez jakies 5km.
Natomist gdy auto postalo przez nocke to mogle znowu bez problemu odpalic i jezdzic wiec postanowilem mu dac po garach i okazalo sie ze to szarpanie objawia sie bardzo szybko po 20km.
PODSUMOWOJAC mechanik mowi ze pompa wtryskowa jest padnieta ja za bardzo w to nie wierze bo auto smiga na poczatku normalnie nie brakuje mu mocy i smiga tak jak na poczatku.

Jutro odwiedze tego niby speca od disla i zobaczyby co mi powie. Pozdrawiam
filipwolsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2009, 10:07   #6
Marcinswiatek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-08-2007
Skąd: RAWA MAZOWIECKA
Model: Firsta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

witam cie kolego
sprawdź sobie tak jak sam widzisz najpierw pmpę paliwa, bo koszt niewielki ok 230 zł z dostawą na allegro, a mechanik pewnie myśli, ze przy zbiorniku nie ma pompy, że jest tylko wtryskowa. na wszelki wypadek zadzwoń do dealera forda podaj nr vin i sie upewnij.
__________________
saint
Marcinswiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2009, 12:48   #7
filipwolsztyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Wolszty
Model: Mondeo mkIII
Silnik: TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

Bylem u mechaniora powiedzial mi ze podawali paliwo bezposrednio z dodatkowego zbiornika paliwa (karnistra) do pompy wtryskowej za pomoca pompki (innej pompki) jednak mimo tego popma nie podawala cisnienia dalej. Powiedzial mi ze najtanszym rozwiazaniem bedzie zakup innej pompy wtryskowej (moze ona miec uszkodzony sterownik bo i tak bedzie przekladal elektronike z mojej pompy do tej ktora kupie).
W ciagu godzinki znalazlem odpowiednia pompe wtryskowa koszt 1100 zl u mnie zamontowana byla popma o numerze 0470504021 (wazne sa ostatnie cyfry numeru, wystepuja tez pompy z koncowka numeu 035).
Teraz czekam na efekt twierdzi ze jutro okolo poludnia powinno byc zrobione.

Dodam jeszcze ze moje auto to 2.0 TDDI 2001 115km przebieg 230 tkm
A pierwszym objawem bylo przerywanie i szarpanie auta kiedy go pocisnalem na autostradzie jekies pol roku wczesniej do 180km przez jakies 5-10km po zwolnieniu do 130 wszystko bylo ok.

Ostatnio edytowane przez filipwolsztyn ; 22-06-2009 o 12:53
filipwolsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2009, 13:07   #8
Marcinswiatek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-08-2007
Skąd: RAWA MAZOWIECKA
Model: Firsta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

powiem ci, że u mnie jeden mechanior podobno też próbował podawać paliwo bezpośrednio, i coś tam tez nie grało i własnie oczywiście sugerował że padła pompa wtryskowa, ale zabrałem samochód od debila i zaprowadzilem do gościa, który oprócz umiejętności i pojecia miał też egzaminer, podłączył do gniazda diagnostycznego, wyskoczyło mu parę błędów, m.in. błąd dotyczący układu paliwowego. chyba jakoś sprawdzał czy to nie sterownik, ale w końcu zdecydował, ze wymieni pompę paliwową, nie wtryskową. mam nadzieje, ze u ciebie też jest tak, bo wariant dużo tańszy, ale ja na twoim miejscu sprawdziłbym go na komputerze, zabieg nie drogi a naprawdę ma sens
__________________
saint
Marcinswiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2009, 19:13   #9
filipwolsztyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Wolszty
Model: Mondeo mkIII
Silnik: TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

BYlem w sumie 2 razy na kompie zanim odstawilem auto do warsztatu bylem u 2 roznych kolesi i u obu wystepowalo lilka bledow zwiazanych z pompa wtryskowa nie pamietam dokladnie ale napewno blad kata wyprzedzenia wtrysku.
Jutro sie okaze co i jak. Pozdrawiam i dziekuje za szybko odpowiedz
filipwolsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2009, 15:43   #10
filipwolsztyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Wolszty
Model: Mondeo mkIII
Silnik: TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: tddi szarpie dusi się potem gasnie i nie chce odpalić

Witam ponownie wlasnie odebralem ZELASTOW - bo tak ostatnio nazywalem mondziaka.
Tak jak juz wczesniej wspominalem kupilem uzywana pompe wtryskowa mechanik przelozyl elektronike bo immobilajzer podobno jest w pompie no i autko chodzi calkiem calkiem jak narazie kulnalem jakies 100km tak dla zasady zeby go sprawdzic odrazu. Na poczatku troche poszarpywal ale mysle ze moglbyc jeszcze troszeczke delikatnie zapowietrzony.
Jutro jade do bydgoszczy (man jakies500km tam i spowrotem) wiec zobacze czy wszystko faktycznie jest ok.
Pozdrawiam
filipwolsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.