Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2019, 07:08   #41
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał jossy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O ile mi wiadomo, prawidłowy TCU powinien zawierać HS7Z-14G229-Q, ...
Jedyne poprawnie pracujące w Polsce TCU jakie ja spotkałem to:
- GM5T-14G087-AE w C-max Energi 2016 z Sync3 (miałem 3 - w tym 1 ciągle jest u mnie - takie auta swoje i we wszystkich był ten modem, dla wszystkich uruchomiłem poprawnie MyFord Mobile);
- HS7T-14G087-EG w Fusion Energi 2017 z Sync3 (także moje osobiste auto, w którym uruchomiłem w pełni MyFord Mobile).

Tak więc na forum F150 także tworzą różne legendy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ważna uwaga: proszę pamiętać, że modemy do aut hybrid/energi (do MyFord Mobile) mają inna specyfikację niz modemy do aut "zwykłych" - pod FordPass...

Cytat:
Napisał jossy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Spróbuję google go. Dzięki.
Wrzucę fotkę później.


Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-08-2019 o 08:05
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 18:17   #42
jossy
ford::beginner
 
Imię: Vadim
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Ukraine
Model: Ford Fusion Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ważna uwaga: proszę pamiętać, że modemy do aut hybrid/energi (do MyFord Mobile) mają inna specyfikację niz modemy do aut "zwykłych" - pod FordPass...
Tak, wiem o tym, dzięki.

Oto, co mam z ForScan. TCU wydaje się wcale nie być skonfigurowane. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzucę fotkę później.
Dziękuję Ci.

Ostatnio edytowane przez jossy ; 30-08-2019 o 19:12
jossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2019, 14:04   #43
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Obiecane fotki w załączeniu. Na każdej dopisek jakiego auta dotyczy.
Wszystkie moje auta mają Sync3:
- Ford Fusion Sync3 "nowy" w wersji 3.4 19200 z mapą F8
- Ford Edge Sync3 w wersji 3.0 19205 z mapą F8
- Ford C-max Sync3 w wersji 3.0 19205 z mapą F8

Jak ze zdjęć widać, moduły TCU z serii -14G087- nie mają problemu by się zalogować w sieci GSM w Polsce.
Nawet TCU w Edge loguje się do sieci, choć nie działa do końca... Nie mam czasu zająć się tym na poważnie. Najpewniej problemem jest, że to TCU pochodzi z jakiegoś hybrydowego Lincolna, a Edge z "hybrydowością" to jest "baaardzo na bakier"
Otwarte jest pytanie u którego operatora TCU się loguje... Ja podejrzewam, że może to być Aeor2. Faktem jest, że realizowany jest roaming a nikt za to nie płaci...

Jako ciekawostkę poddam, iż nawet jak konfiguruję MyFord Mobile dla Edge (wbrew ograniczeniom...) to po numerze ESN TCU serwery "wiedzą", ze jest on zainstalowany w moim Edge - choć był
dokładany "zupełnie niefabrycznie" - nie było przedliftowych Edge z TCU.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT

Zebrałem się w sobie i dokończyłem konfigurację Edge!

Ponieważ modem TCU zamontowany przeze mnie pochodził z hybrydowego Lincolna, to w konfiguracji Sync3 Edge ustawiłem, że jest "hybrydą"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozwoliło to dodać auto do MyFord Mobile (czyli możliwość takiego dodania kontrolowana jest typem zgłaszającego się TCU a nie po VIN auta...) i spowodowało to dalej, że pojawiła się informacja na ekranie Sync3 pozwalająca na dokończenie powiązania telefonu z samochodem i połączenie zaczęło działać!

Oczywiście informacja jest nieco "przekłamana", bo "Total Range" cały czas pokazuje 0, ale wszystkie pozostałe funkcje działają. Można:
- zdalnie przez internet uruchomić i wyłączyć auto;
- zdalnie przez internet otworzyć i zamknąć drzwi;
- zdalnie przez internet odczytać status auta (status zamknięcia drzwi i rozruchu) oraz ilość paliwa w zbiorniku i aktualny przebieg;
- zlokalizować auto na mapie.

Czyli "eksperyment dodania telematyki do przedliftowego Edge ZAKOŃCZONY PEŁNYM SUKCESEM"!
BTW - proszę nie zgłaszać mi info o niepoprawnej grafice auta bo i tak się dziwię, że MyFord Mobile nie "wykrzaczył się" na "edgowym" VIN nie mającym nic wspólnego z hybrydą/energi...


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg C-max.jpg (65.2 KB, 184 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Fusion.jpg (66.2 KB, 165 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Edge.jpg (71.6 KB, 160 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-08-2019 o 17:08
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2019, 22:54   #44
jossy
ford::beginner
 
Imię: Vadim
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Ukraine
Model: Ford Fusion Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Obiecane fotki w załączeniu.
Ok, wielkie dzięki, Tadeusz. To jest naprawdę pomocne. Tak więc wiem na pewno, którą jednostkę uzyskać, aby działała.

W moim szczególnym przypadku TCU wydaje się wcale nieskonfigurowane, ponieważ pokazuje 0 sygnałów. Całkowicie ignoruje wszelkie polecenia forscan. Myślę, że i tak to dla mnie nie zadziała.
jossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 09:06   #45
jossy
ford::beginner
 
Imię: Vadim
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Ukraine
Model: Ford Fusion Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Witajcie, zastąpiłem mój modem tym: GM5T-14G087-AF firmy C-Max Energi, a teraz brakuje go w ForScan. czy robię coś źle?

old-modem.jpgnew-modem.jpg

Ostatnio edytowane przez jossy ; 26-09-2019 o 09:09
jossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 21:23   #46
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Używasz zapisanego profilu w forscan?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2019, 20:40   #47
jossy
ford::beginner
 
Imię: Vadim
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Ukraine
Model: Ford Fusion Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Używasz zapisanego profilu w forscan?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Dzięki za powrót. Nie ja nie. Ponownie podłączyłem TCU i pojawiło się ono w ForScan. Teraz staram się, aby działał z samochodem.
jossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 20:18   #48
mmazury
ford::beginner
 
Avatar mmazury
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2015
Skąd: Mazury
Model: Focus Electric/Mondeo
Silnik: BEV/EE
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Pragnę sprostować, iż wersja SYNC zarówno 2 jak i 3 poprawnie działa z MyFordMobile. Sync nie ma ŻADNEGO znaczenia dla Telemetryki. Problemem jest to, że karty sim w starym modemie z literką D logują się do sieci Orange i używają adresu VPN, który nie istnieje. W tej sieci VPN dostępna była domena do serwera MFM. Obecnie jest nieosiągalna - stąd wymiana karty sim w starym modemie pozwala na łączenie się modemu do internetu, ale nie pozwala na zestawienie połączenia z serwerami MFM. Wykonałem modyfikacje Firmware i takie modemy mogę łączyć do swojego serwera - zarówno stare jak i nowe - żaden problem - oczywiście aplikacja MFM nie działa, a modem jest prostym transmiterem... can Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
UCDS, ForScan.
mmazury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 21:07   #49
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Modem TCU dla Sync2 nie loguje się w europejskich sieciach GSM. Aby pojawiła się na ekranie możliwość potwierdzenia sparowania z samochodem, niezbędne jest aby modem TCU połączył się z serwerami Forda.
Jedynie TCU w autach Hybrid/Energi z Sync3 loguje się w europejskich sieciach GSM i pozwala na łącznośc z autem i pełne funkcje MyFordMobile.
Cytat:
Napisał mmazury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pragnę sprostować, iż wersja SYNC zarówno 2 jak i 3 poprawnie działa z MyFordMobile. Sync nie ma ŻADNEGO znaczenia dla Telemetryki. ...
Zanim się zacznie coś prostować, to warto najpierw to przeczytać ze zrozumieniem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w powyższym cytacie jest napisane, że SYNC ma znaczenie czy też jest napisane, że wersja TCU ma znaczenie?

Cytat:
Napisał mmazury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...wymiana karty sim w starym modemie pozwala na łączenie się modemu do internetu...
Do takich info, to warto czasem dołączyć jakieś zdjęcie na przykład... Gdzie jest ów SIM, jaki tam jest SIM, jak się go wymienia itp...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 23:00   #50
mmazury
ford::beginner
 
Avatar mmazury
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2015
Skąd: Mazury
Model: Focus Electric/Mondeo
Silnik: BEV/EE
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Odniosłem się do wcześniejszych wypowiedzi, przemknęło mi tam jakieś bzdurne pisanie, że trzeba Sync zmienić na 3 i telemetrykę. Dementuję, Sync2 działa bardzo dobrze z telemetryką. Aplikacja MFM również działa poprawnie o ile zastosuje się modem wyprodukowany po 2016 roku - niezależnie od modelu. Do modemów Lincolna bez problemu (w trybie martwego sterownika) da się wepchać oprogramowanie Forda, wówczas działa kontrola zamkniętej szyby, zdalne włączanie, czujniki ciśnienia, poprawnie wyświetlane dane etc.


W kwestii wymiany karty sim w modemie poniżej 2016... Serio potrzeba do tego zdjęć? Modem należy zlokalizować w swoim aucie, w przypadku Forda Focusa Electric jest to bagażnik, po lewej stronie patrząc od tyłu auta, na nadkolu pod tapicerką bagażnika. A wymiana, no chyba nie na ma forum osoby, która nie zmieniała karty sim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla wypełnienia prośby opiszę. Zdejmujemy jedną, jedyną klapkę z modemu, następnie przesuwamy blokadę karty sim, podnosimy mocowanie karty sim, wyciągamy kartę sim, wkładamy Polską kartę sim ( bez pinu ), zamykamy klapkę karty sim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W modemach powyżej 2016 roku, karta sim jest w postaci układu wlutowanego w płytę główną. Zatem nie zaglądamy tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
UCDS, ForScan.
mmazury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.