Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2022, 15:18   #1
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Drgania/wibracje na postoju - 2.0 TDCI 150/180KM

Koledzy, od dłuższego czasu borykam się z małym problemem wibracji/drgań odczuwalnych w kabinie na postoju (głównie kierownica, fotele). Raz one są mocniejsze, raz słabsze. Do tego dochodzi taki delikatny rezonans w kabinie. Jakichkolwiek błędów w komputerze brak.

Dam troszkę dłuższy opis, bo chciałbym dobrze opisać całą sytuację.

Silnik 2.0 TDCI 150KM z przełączoną mapą na 180KM (rocznik 2015).

Auto kupiłem, jak miało 80 tys. km w polskim salonie. W tej chwili na blacie 136 tys. km. Wydaje mi się, że tych drgań/wibracji nie było od początku.
Zacząłem zwracać uwagę dopiero gdzieś w okolicach 90 tys. km. Właśnie przy tym przebiegu miałem przeprowadzoną akcję serwisową w ASO:
17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Opiszę co przez ten czas z autem zrobiłem:
- wymiana kompletnego rozrządu na oryginalny
- wymiana paska PK oraz napinacza
- wymiana wszystkich 3 poduszek zawieszenia silnika na nowe oryginalne - po tej operacji subiektywnie zrobiło się lepiej, ale niestety drgania/wibracje dalej odczuwalne
- sprawdzane słynne przewody paliwowe (podkładane gąbki, wymiana mocowań/klipsów od przewodów paliwowych), ogólnie cały dół chyba przeglądnięty
- wymienione gumy zawieszenia wydechu oraz jeden taki wieszak zaraz za plecionką
- kupiłem nawet oryginalnego UCDS i wgrywałem różne wersje oprogramowania PCM (raczej bez zmian)
- kilka razy wlałem do baku preparat do czyszczenia wtrysków Liqui Moly
- tankuję tylko ON premium
- wszystkie filtry łącznie z paliwowym, olej, wymieniane co 15 tys. km

Na koniec bardzo ciekawa moja obserwacja. Podczas wypalania DPF auto chodzi wręcz idealnie, żadnych wibracji/drgań w kabinie, na kierownicy, fotelu.

Zrobiłem sobie podczas wypalania zrzuty ekranu z kilku parametrów EGR oraz korekt wtrysków. Dołączone są do wpisu. Podczas wypalania EGR jest całkowicie zamknięty (0%), tak samo korekty wtrysków pokazują same zera. Jak tylko wypalanie się skończy, wskakują wartości EGR > 0 oraz wracają korekty na wtryskach. Oczywiście drgania/wibracje w kabinie natychmiast też wracają.

Pomóżcie koledzy, może ktoś podpowie w którym kierunku iść. Czy te drgania/wibracje mogą mieć coś wspólnego właśnie z nieprawidłowo działającym EGR?
Czy EGR na postoju powinien być całkowicie zamknięty (u mnie nie jest wg wskazań)? Może podczas tej akcji odsiarczania 17E09 coś ASO pozmieniało jakieś parametry.

Ogólnie silnik na postoju dość mocno się telepie. Aż widać to na podniesionej masce.
Ale właśnie podczas wypalania jego drgania się znacznie zmniejszają.

Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wypalanie_postoj.jpg (103.4 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wypalanie_jazda.jpg (103.4 KB, 44 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg po_wypalaniu.jpg (102.2 KB, 45 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez rychlakdesign ; 01-01-2022 o 20:01
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2022, 22:12   #2
1Joanna
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-07-2020
Skąd: Michałowice
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania/wibracje na postoju - 2.0 TDCI 150/180KM

Mam to samo i nie ma zadnej odpowiedzi tylko by zgadywali i wymieniali , i co wymienią to i tak nic się nie zmienia , te auta to wielka zagadka
1Joanna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2022, 22:16   #3
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania/wibracje na postoju - 2.0 TDCI 150/180KM

Cytat:
Napisał 1Joanna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to samo i nie ma zadnej odpowiedzi tylko by zgadywali i wymieniali , i co wymienią to i tak nic się nie zmienia , te auta to wielka zagadka
Dziękuję za odpowiedź. Jak można wiedzieć, co było u Ciebie do tej pory wymienione w związku z tymi drganiami? Im więcej informacji zbierzemy tym może łatwiej będzie zawęzić elementy do sprawdzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2022, 22:19   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Drgania/wibracje na postoju - 2.0 TDCI 150/180KM

Ten typ tak ma szkoda zachodu,wynika to ze sterowania tego silnika, na ciepłym jest lepjej i przy wyższych temperaturach,gdzie nie jestem w ASO to potwierdzają.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2022, 22:30   #5
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania/wibracje na postoju - 2.0 TDCI 150/180KM

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten typ tak ma szkoda zachodu,wynika to ze sterowania tego silnika, na ciepłym jest lepjej i przy wyższych temperaturach,gdzie nie jestem w ASO to potwierdzają.
U mnie idealnie chodzi podczas wypalania DPF. Tak chciałbym, aby zawsze było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najgorsza jest ta nieregularność, raz jest lepiej, raz gorzej. Ciężko podjechać nawet na diagnozę,

Marek, a orientujesz się jak wygląda prawidłowa praca EGR na jałowym, przy rozgrzanym silniku? Czy zawór powinien być lekko uchylony? Jak u siebie sprawdzam, to mam 22-25% otwarty. A właśnie podczas tej idealnej pracy silnika (spalanie DPF) zawór pokazuję mi na 0% (zamknięty). Jeszcze ten trop mnie ciekawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2022, 22:39   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Drgania/wibracje na postoju - 2.0 TDCI 150/180KM

Zawsze będzie chodził lepiej przy wypalaniu bo podnosi obroty,jesli przy drganiach na zimnym podbijesz obroty o 200 uzyskasz stabilizację.Samochody śmieć tak mająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania , drgania karoserii , drgania kierownicy , wibracje


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.