Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2022, 23:19   #71
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał doman26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiliście to już w takim modelu, Escape 2020 ?
Tak wielokrotnie na fabrycznym właczniku

__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2022, 11:22   #72
kichu93
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-07-2021
Skąd: Częstochowa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cześć,

Nie jest to pewnie nic odkrywczego, ale stwierdziłem, że podzielę się krok po kroku jak zamontowałem przeciwmgielne w Escape MKII Lift. Czytałem wiele forów, oglądalem filmiki na youtube i nigdzie nie ma od A do Z jak to zrobić.
Jest to poniekąd zbiór szczątkowych informacji zebranych w internecie. Głównie na tym forum. Światło tylne zrobione w ten sposób będzie tylko możliwe do uruchomienia gdy włączone są przednie przeciwmgielne (czyli tylko ze światłami postojowymi i mijania + uruchomionymi przeciwmgielnymi)

Co potrzebujemy:
- Przełącznik do świateł przeciwmgielnych (wedle uzniania, ja kupiłem taki okrągly z podświetleniem za 29.99 jak w załączniku, nalezy zwrócić uwagę, że nie jest chwilowy)
- Przewody czarny i czerwony (ja użyłem LgY 1x0.75 H05V-K żeby bez problem przejść przez otwór w płytce). Można sobie kupić po 10m - będzie na przyszłość, czarnego pójdzie symboliczna ilość, ale czerwonego dość sporoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Światło przeciwmgielne tylne + oprawa żarówki i wtyczka
- Podstawowe umiejętności demontażu elementów kokpitu
- Lutownica
- Koszulki termokurczliwe + izolacja
- Dobrze mieć łyżki do rozpinania spinek/tapicerki

Zauważyłem dwa warianty:
Wariant 1) Tym rozwiązaniem oszczędzimy sobie rozbieranie pewnej ilości kokpitu, która jest nieunikniona w opcji 2. Zasilanie możemy ciągnąć ze skrzynki z bezpiecznikami. W moim 2018 Escape Titanium jest normalnie bezpiecznik od przeciwmgielnych przednich (F75, 15A - trzeci rząd od lewej, drugi bezpiecznik od góry) - można kupić rozdzielacz bezpiecznika rozmiar Mini i stamtąd wychodzimy plusem. Pewnie bym zrobił to rozwiązanie gdyby wcześniej zauważył, ze jest bezpiecznik od tych lampGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdy mamy już wyciągnięty plus rozgałęziaczem to przepuszczamy kabel w lewo za tunelem środkowym i wychodzimy pod kierownicą. Tam już jesteśmy przy przełączniku świateł.

Wariant 2) Plus wyciągamy z wtyczki C2280D - wychodzą z niej kable idące do przednich przeciwmgielnych. U mnie dla lewego światła przedniego był to kolor brązowy (bez żadnych pasków). Jeśli mamy zdjęty zderzak to można to zweryfikować wpinając się miernikiem z agrawką/spinaczem do kostki i sprawdzać czy mamy napięcie po wlączeniu świateł przeciwmgielnych przód. Można tez się wbić agrawką w kabel przy kostce BCM. Załączam informacje, która wtyczka to C2280D przygotowaną przez forumowicza @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] we wcześniejszych postach.

W przypadku scenariusz 2) musimy ściągnać listwę ozdobną nad schowkiem - jest na kilka zatrzasków, następnie ściągamy górną listwę tunela środkowego (tę wokół podłokietnika, skrzyni biegów itp). Po jej odczepieniu możemy odczepić boczną ściankę tunelu środkowego - bez tego nie da się łatwo wyjąć schowka - przynajmniej w moim egzemplarzu. Wszystko jest mniej więcej na takie same spinki. Teraz jak ją wyjmiemy to możemy ściągnąć plastik od strony drzwi (po prawej od schowka - najpierw ściągamy uszczelki). Ściągamy materiałową szmatkę zakrywającą bezpieczniki w stopach pasażera. Gdy już się z tym uporamy należy odkręcić 4 śrubki - dwie pod schowkiem i dwie wewnątrz schowka. Po tym zabiegu możemy wyciągnąc delikatnie schowek - należy pamiętać zeby wypiąć żarówkę schowka. Teraz mamy dostęp do wyżej wymienionej C2280D oraz brązowego kabla. dołączamy się do niego i przeprowadzamy w okolice przełącznika świateł jak w wariancie 1.

Od włącznika można poprowadzić listwami przyprogowymi jak w filmiku tutaj. Jest też pokazane jak rozwiercić fabryczny przełącznik, żeby dołożyć ten zakupiony:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Okazało się, ze schemat dołączony przez sprzedawcę w ogóle nie działał. Ani nie świeciła dioda sygnalizująca światła, ani nie załączały się światła. W załączniku mój prowizoryczny schemat. Właśnie w tym momencie przy kombinowaniu przy przełączniku spaliłem bezpiecznik który jak się dowiedziałem jest typowo od przeciwmgielnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masę z przełącznika możemy wpiąć do jakiejkolwiek śrubki karoserii w pobliżu. Tak jak na filmiku powyżej. Tak samo masę do oprawy potem możemy wziąć w bagazniku.

Prowadząc czerwony przewód do oprawy nie trzeba ściągać tego plastiku gdzie jest rączka do otwierania maski or plastiku osłaniającego słupek/pasy bezpieczeństwa. Potem musimy pościągać jeden plastik przy progu z tyłu. Trzeba też odpiąć spinki w bagażniku i wykręcić jedną śrubkę w tym plastiku przez który przechodzi zamek klapy bagażnika żeby ściągnąć boczny panel.

Gdy już ściągniemy boczny panel widać gumową przelotkę do zderzaka. U mnie akurat nie szły nią żadne kable. Możliwe, że idą tylko jak ma się system Bliss.

To by było na tyle. Gdyby nie gimnastyka ze schowkiem, brak kabla od przeciwmgielnych w takim kolorze jak znalazłem w instrukcji w internecie oraz spaprany schemat switcha to robota do zrobienia w 2h z piwkiem w ręku. Mi przez te komplikacje zeszło 4-5h.

Jak ktoś rozbiera plastiki po raz pierwszy to należy pamiętać, że jednak trochę siły trzeba użyć żeby puściły zatrzaski.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2022-09-27 o 12.03.43.jpg (14.8 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg bcm kuga.jpg (21.2 KB, 79 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2022-09-27 o 12.13.30.jpg (7.2 KB, 72 wyświetleń)
kichu93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2022, 09:37   #73
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
rozcina się odblask i wkleja ledy
Proszę o kontakt, pisałem priva.
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 22:25   #74
tomtel
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: Escape & Edge ST
Silnik: 2.0 Ecoboost Titanium ST / 2.7 ecoboost
Rocznik: 2017 & 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał whiyte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedz, A masz może schemat lub napisać który pin oraz która kostka w BCM odpowiada za zasilanie tyłnego przeciwmgły ?
czy macie może schemat z której wtyczki i którego pinu wychodzi zasilanie światła przeciwmgielnego z BCM?
tomtel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 20:37   #75
tomtel
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: Escape & Edge ST
Silnik: 2.0 Ecoboost Titanium ST / 2.7 ecoboost
Rocznik: 2017 & 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał tomtel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy macie może schemat z której wtyczki i którego pinu wychodzi zasilanie światła przeciwmgielnego z BCM?
pytanie nieaktualne, rozwiązałem problem z pomocą forumowiczów z za oceanu. Tutaj jest jakiś wyraźny problem z dzieleniem się wiedza.
tomtel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2023, 16:40   #76
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

być może nie każdy wie ale jeśli wiesz możesz to napisać aby było dla potomnych, chyba ze tez nie chcesz się dzielić wiedzą
grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2023, 21:15   #77
Ziramilek
ford::amateur
 
Imię: MILOSZ
Zarejestrowany: 22-06-2023
Skąd: Brzeźnica
Model: Ecosport
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał tomtel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie nieaktualne, rozwiązałem problem z pomocą forumowiczów z za oceanu. Tutaj jest jakiś wyraźny problem z dzieleniem się wiedza.
podpowiesz w który pin w bcm trzeba się podpiąć z tym przeciwmgłowym ?
Ziramilek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 00:41   #78
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał Ziramilek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podpowiesz ...
No i co to "podpięcie" miało by dać? Żaden oryginalny (USA) BCM Escape nie ma obsługi tylnego światła przeciwmgielnego...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Kuga.jpg (73.0 KB, 35 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-08-2023 o 00:54
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 04:12   #79
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Taka niestety prawda, bez kombinacji działać nie będzie. Na szczęście jest na to fajne rozwiązanie , warunek to oryginalne czujniki parkowania i da się zrobić halogen tylny jak z fabryki.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 11:05   #80
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jest na to fajne rozwiązanie , warunek to oryginalne czujniki parkowania...
A tak w skrócie Kolega by zechciał przybliżyć "co ma piernik do wiatraka"???
Moduł PDC podpięty jest do magistrali HS-CAN, status światła przeciwmgielnego tylnego podawany jest na magistrali MS-CAN (ramka 0x1A8...), więc PDC raczej "trochę słabo orientuje się w kwestii tylnego światła przeciwmgielnego"...
No bo zresztą po co PDC była by ta informacja???

BTW - owszem "jest na to fajne rozwiązanie" (tak trochę też nie do końca...) - ale w oparciu o EUROPEJSKI MODUŁ HAKA.
Kilka lat temu było ono ćwiczone na aucie Kolegi z Łodzi...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-08-2023 o 11:29
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.