Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2022, 08:59   #221
czapliniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Działdowo
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

140/163 też już jest
Przydałyby się przyciski prawe i lewe. Może ktos ma do sprzedania, badz do wymiany na jakies inne fanty z Mondeo/S-Max/Galaxy (Mam troche cześći, będę chciał je wystawić w dziale sprzedam)

Ma ktos może wiedzę, dlaczego w przedliftowym liczniku wyswietla się komunikat "otwarte drzwi kierowcy" a w poliftowym z dużym licznikiem tylko zapala się lampka sufitowa i lampki oswietlenia na nogi

czapliniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 09:07   #222
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cytat:
Napisał czapliniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przydały by się przyciski prawe i lewe.
Wszystko (jakie przyciski i jaka wiązka) opisano w odpowiednich działach na FCP. Wpisz "tempomat" w forumową "szukajkę" i znajdziesz całą potrzebną wiedzę. Dużo informacji jest zarówno w działach dotyczących S-MAX mk1, jak i MONDEO mk4.
Cytat:
Napisał czapliniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktos ma do sprzedania
Jest też na forum kilku handlarzy, to pewnie się do Ciebie odezwą. Ale to już w innym dziale pytaj raczej.
Cytat:
Napisał czapliniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktos może wiedzę, dlaczego w przedliftowym liczniku wyswietla się komunikat "otwarte drzwi kierowcy" a w poliftowym z dużym licznikiem tylko zapala się lampka sufitowa i lampki oswietlenia na nogi
Może jakiś błąd konfiguracyjny, bo stosowny komunikat, albo rysunek pokazujący otwarte drzwi (każde) powinien być.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 09:17   #223
czapliniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Działdowo
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

No właśnie tego rysunku nie ma.
Błedów tez brak.
No nic. Bedzie dobrze
Skoro Ajar switch idzie do bcm to myslę że w centralnej konfiguracji to będzie siedziało.

Ostatnio edytowane przez czapliniak ; 14-04-2022 o 09:20
czapliniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2022, 20:48   #224
Oset81
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 23-09-2018
Skąd: Rzeszów
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cytat:
Napisał krzykor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa najgrubsze przewody.
Minus bedzie/powinien być zwarty do masy - budy. Jak będzie ok, sprawdź czy masz +12v z tym drugim grubym. Miernik to podstawa jak chcesz się bawić w takie naprawy. Do dzieła.
Jak będzie przerwą to na 99% masz przetarty kabel w kulfonie - tym zawijasie na łączeniu drzwi z budą. U mnie było przetarcia w części co się chowa w budzie.
Dopiero znalazłem czas żeby coś napisać o moim problemie z modułem drzwi po sprawdzeniu bezpieczników oraz zasilania okazało się że jest ono zasilane nie zmieniającym się 2,47V i teraz rozkładam ręce nie wiem gdzie dalej szukać . CZY ktoś miał podobny problem??
Oset81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2022, 20:03   #225
dobot_pl
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cześć,
Odgrzebię trochę temat.
Mam padnięty moduł w drzwiach kierowcy. W drzwiach pasażera mam taki:
7G9T 14B533 KD zakupiłem moduł 7G9T 14B533 EC ale dalej pokazuje w ForScan błędny moduł.

Moje pytanie, jaki moduł mam kupić aby było ok. Zaznaczę, że w drzwi były wymieniane przez poprzedniego właściciela razem z modułem i nie wiem jaki powinien być poprawny.

Dzięki za pomoc
dobot_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2022, 10:49   #226
Wektor72
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 22-02-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140/163 KM, PS
Rocznik: 2011/2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Witam szanowne grono forumowiczów. Prawdopodobnie padł mi moduł drzwi kierowcy, nie działają lusterka, nie zamyka centralny itp. Forskan wykazuje brak komunikacji z modułem. U mnie siedzi 9G9T 14B533 EC, na OLX znalazłem prawie takie same z końcowymi literami TC i FC. I tu prośba o pomoc, czy zadziałają bez problemu w moim Maksiu i czy nie stracę żadnej dotychczasowej funkcjonalności. Z góry dzięki za pomoc.
Wektor72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2022, 12:44   #227
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

"słoń"
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2022, 13:44   #228
Wektor72
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 22-02-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140/163 KM, PS
Rocznik: 2011/2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Zdejmowałem "słonia" i nie widać aby kable były uszkodzone czy pozałamywane. No i znamiona uszkodzenia postępowały powoli. Przez długi czas lusterka raz się otwierały raz nie, musiałem pstrykać przyciskiem w drzwiach. Problem zaczął narastać wraz ze wzrostem wilgotności, parę dni temu zaczął mi sygnalizować otwarte drzwi kierowcy podczas jazdy i miał problem z zamykaniem i otwieraniem centralnego. Po próbie usunięcia błędu forscanem wszystko padło, panel nie reaguje, nie można zamknąć auta itp.
Wektor72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2022, 18:56   #229
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cytat:
Napisał Wektor72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i nie widać aby kable były uszkodzone czy pozałamywane.
ale mogą być po gnite przewody , izolacja cała a w środku zielono i raz działa a raz nie.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2022, 13:19   #230
Wektor72
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 22-02-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140/163 KM, PS
Rocznik: 2011/2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Pomocy, wymieniłem moduł na 9G9T 14B535 FC, od oryginalnego różni się tylko ostatnimi literami, ja mam EC. Ten zakupiony ma mniej pinów mimo że wyższa litera. Po podpięciu nic nie działa panele w przednich i tylnych, lewych drzwiach martwe, dodatkowo komunikaty: awaria blis i otwarte drzwi kierowcy. Forskan sygnalizuje brak łączności z modułem. Może to moduł od strony pasażera (czarno - szara obudowa). Podpowie ktoś jakie numery modułów będą odpowiednie do drzwi kierowcy? Win: WF0SXXGBWSBU85974
Wektor72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.