Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2022, 19:13   #31
Pawel081
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-01-2022
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie sprawdź oświetlenie adaptacyjne

Witam,
posiadam Mondeo z 2017 roku który jest wyposażony w adaptacyjne światła led, Od pewnego czasu coś jest nie tak.

Światła po włączeniu zapłonu, wykonują ruch prawo lewo, dół gór (Ustawiają sie tak jak zawsze, czyli silniczki działają) ale na ruch kierownicy przestały reagować, przestało też świecić prawe świtało do jazdy dziennej. Jeżeli przełączę włącznik z trybu AUTO na świtała dzienne, to działają obydwie lampy czyli w innym trybie jest niby wszystko OK. Drogowe i kierunki działają.

komputer pokazał błąd B103D - Obwód sterujący prawego reflektora

Proszę o pomoc, gdzie szukać problemu?

edycja:
zaobserwowałem że błąd pojawia się po włączeniu prawego kierunkowskazu,

doradzi ktoś coś, co może być nie tak?


Ostatnio edytowane przez Pawel081 ; 20-01-2022 o 19:31
Pawel081 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2022, 18:14   #32
zon123
ford::amateur
 
Avatar zon123
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Mondeo V
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Ja z tym problem borykam się od około dwóch lat. Zaczęło się po aktualizacji oświetlenia w samochodzie. Dodatkowo, co zauważyłem od tego momentu nie prawidłowo działa przełączenie automatyczne świateł drogowych na mijania. Wcześniej było prawie idealnie. Obecnie jestem po wymianie całych lamp. Wcześniej moduły wymieniali. Nic nie pomogło. Wymiana lamp pomogła na ponad pół roku. Serwis nie widzi, żadnych błędów. Dzisiaj także napisałem do koncernu Forda. Ale z tego co widać to chyba umywają ręce od tego problemu. Ogólnie mówiąc model Mondeo posiadam od około 15 lat. Zacząłem od MK2 i chyba MK5 będzie moim ostatnio Fordem. Człowiek płaci duże pieniądze, dopłaca do fajnych lamp, bo faktycznie w nocy to jest super jazda ale usterka ta już nie jest taka super. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zon123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2022, 20:00   #33
kolekkk
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2006
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 104
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

W przyszłości gdyby ktoś miał problem z Lampami do Edga i Mondeo / S-max / Galaxy LED to naprawiam takie lampy jestem z Krakowa w razie czego podaje telefon +48 534 813 299 +48 534 813 299
kolekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2022, 21:56   #34
wojt66
ford::beginner
 
Imię: Wojt
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: Torun
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

kolekkk no to będziesz miał ręce pełne roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jesli twoja naprawa jest w pełni skuteczna.
Silniczki te co sterują skretem świateł też naprawiasz ?
wojt66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2022, 06:40   #35
sliver001
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2013
Model: Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150@180KM
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Cytat:
Napisał kolekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przyszłości gdyby ktoś miał problem z Lampami do Edga i Mondeo / S-max / Galaxy LED to naprawiam takie lampy jestem z Krakowa w razie czego podaje telefon +48 534 813 299 +48 534 813 299
U mnie ostatnio też pojawił się pierwszy raz ten komunikat. Czy podczas naprawy rozklejasz lampy? Jeśli tak to dajesz jakąś gwarancję na szczelność i czy widać później, że były rozklejane?
sliver001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2022, 23:50   #36
kolekkk
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2006
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 104
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

hej!

Oczywiście że daje Gwarancje.
Lampy nie rozklejam, nie ma takiej potrzeby, wycinam małe okienko z tyłu lampy,a po naprawie spawam elektrodą szczelnie oraz obrabiam papierem ściernym. Operacja jest właściwie nie widoczna, ale jest mały ślad po zabiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z braku czasu proszę nie pisać wiadomości ponieważ rzadko jestem dostępny na Forum , tylko telefon jak podałem wyżej
kolekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2022, 07:00   #37
Robinsolek
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 02-09-2020
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Cytat:
Napisał kolekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przyszłości gdyby ktoś miał problem z Lampami do Edga i Mondeo / S-max / Galaxy LED to naprawiam takie lampy jestem z Krakowa w razie czego podaje telefon +48 534 813 299 +48 534 813 299
Kolega kolekkk jest zawodowcemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogarnął temat. Po naprawie światła działają bez zarzutu i zniknął denerwujący komunikat (obyło się też bez zmiany lampGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Robinsolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 12:37   #38
Marys1989
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-06-2022
Skąd: Bytom
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Również polecam kolegę, 3h i lampy w s-maxie znowu działają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolekkk temat ma opanowany perfekcyjnie, szkoda czasu na szukanie pomocy po innych firmach zajmujących się reflektorami.
Marys1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 18:07   #39
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

O jakich kwotach mówimy za naprawę /szt ?
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2023, 13:52   #40
sliver001
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2013
Model: Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150@180KM
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne

Cytat:
Napisał Marys1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również polecam kolegę, 3h i lampy w s-maxie znowu działają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolekkk temat ma opanowany perfekcyjnie, szkoda czasu na szukanie pomocy po innych firmach zajmujących się reflektorami.
Czy są jakieś ślady rozklejania kloszy albo miejsce po wycięciu okienka? Krótko mówiąc czy jak będę kupował używki to czy poznam, że były naprawiane.
sliver001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.