Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2019, 15:11   #11
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Faktycznie zapomniałem o poziomowaniu. Ale tak jak mówisz zregeneruj odbłyśniki. To koszt ok 400 pln za dwa. Załóż sobie dzienne i powinny trochę ksenony dłużej pociagnąć.

koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 16:14   #12
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Tak zrobię, nie będę kusił losu bo licho nie śpi 😅 Mam polifta, więc dzienne są. Muszę tylko ogarnąć na przyszłość jak wymieniać lustro samemu bez rozregulowania świateł i najwyżej profilaktycznie co 1,5 roku dam nowe, bo próba wyczyszczenia soczewki teraz skończyła się takim efektem:

pęknięta obudowa wokół soczewki (mam nadzieję, że to jedynie defekt wizualny i zalanie klejem od środka to utrzyma, a gwint trzymający projektor [lewy goryny] jest cały), oraz lampa świeci słabo w stosunku do drugiej i do tego z prawej strony odcięcie zaczyna iść ku górze (widoczne za cieniem z zasłoniętej dobrej lampy); dodatkowo przy "właściwie ustawionej", światło drogowe świeci gdzieś w kosmos. Jak to jakoś ustawić względem siebie, wyosiować? Ile powinno być sprężynek przy mocowaniu projektora? Trzy czy dwie? Gdyż miałem tylko dwie po przekątnej i chyba na tym gwincie gdzie nie ma, niechcący za mocno odkręciłem.
Dodatkowo wypadł mi gwint-pokrętła od regulacji "prawo-lewo" i nie chce się wcisnąć na miejsce - jakoś tak luźno wpada na swoje miejsce, oring chyba nie uszczelnia, a mechanizm nie działa. Ktoś może mi poradzić jak to poskładać, albo do kogo podbić w okolicach Rzeszowa?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_23112019_160428_(600_x_600_piksel).jpg (83.8 KB, 91 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_23112019_160505_(600_x_600_piksel).jpg (40.2 KB, 83 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_23112019_160447_(600_x_600_piksel).jpg (70.2 KB, 84 wyświetleń)
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 22:31   #13
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 169
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Kurcze, to czym próbowałeś wydostać te projektory z lampy, wyjęcie projektora z MK4 jest chyba jednym z najprostszych zabiegów, jeżeli chodzi o modele lamp.
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 20:33   #14
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

No wiesz. Jeden ma dłonie stworzone do naprawy zegarków a drugi do rąbania drewna. Ja z problemem słabszego świecenia ksenonów poradziłem sobie wymieniając odbłyśnik i soczewkę od Helli. Całkiem inna jakość wykonania. A i soczewka większą.
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 20:51   #15
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Niczym specjalnym - ot, ledwo nałożyłem śrubokręt na tę nakrętkę 8, prosto, do końca, przekręciłem przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i usłyszałem trzask - za mocno była skręcona. Opadł na dół i nie jest współosiowo z reflektorem świateł drogowych teraz.
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2019, 01:52   #16
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 277
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Cytat:
Napisał xcode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niczym specjalnym - ot, ledwo nałożyłem śrubokręt na tę nakrętkę 8, prosto, do końca, przekręciłem przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i usłyszałem trzask - za mocno była skręcona. Opadł na dół i nie jest współosiowo z reflektorem świateł drogowych teraz.
To może wsadź ten zestaw Helli o którym wyżej pisane było i w kilku innych wątkach, ja jak się zastanawiałem z kolei nad wymiana z soczewek skrętnych na xenon, to rozważałem taką właśnie opcje, jednak temat umarł śmiercią naturalną.

Co do samych lamp soczewkowych h7 ze skręcaniem. Jak wsadziłem np. philipsa xtreme vision to w nocy bez deszczu całkiem spoko świeci, widać drogę, do tego skręca w zakrętach, więc jest okej. Jendak wystarczy trochę mgły, trochę deszczu, czy nawet już sam mokry asfalt po deszczu, to tutaj już niestety jakość oświetlenia daje wiele do życzenia.
Plus tych lamp to wygląd, który jak wsadzi się troszkę lepsze żarówki jak np. te philipsy i są bardziej "białe" to odejmuje mu kilka lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2019, 17:33   #17
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

OK, dzięki Markowi mam już nowe projektory z nowymi odbłyśnikami, całkiem naprawione, ale zostaje ostatnia kwestia - ustawienia świateł drogowych. Niestety pomimo jednej sprawnej lampy, nie zaznaczyłem sobie wcześniej jak drogowe świecą względem mijania. Czy środek snopu światła drogowych powinien mieć środek w tym samym miejscu co środek snopu z mijania po otwarciu przesłony? (czyli spadek 1%), czy jednak delikatnie wyżej/bardziej na boki? Ma ktoś oryginalne ksenony i byłby w stanie zrobić mi zdjęcie jak świeci projektor po zasłonięciu kawałkiem kartonu świateł drogowych, a później odwrotnie? Bo muszę sobie je względem siebie ustawić.
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2019, 10:24   #18
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

xcode zamiast męczyć się samemu to nie łatwiej by było podjechać na pobliską stację diagnostyczną i dać ustawić świeczki za 15 PLN ?

karoolpl też mam soczewki skrętne na H7, ale zamiast wysilonych żarówek 1000000% PLUS myślę nad zamiennikiem LED. Miałem już takie nawet z Ali w innych samochodach nawet H4 i bez problemu przechodziły OBT, zerkali tylko czy nie mam tam siakiego czajna HID Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2019, 21:58   #19
malatxxx
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Okolice Głogowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 350
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie zapomniałem o poziomowaniu. Ale tak jak mówisz zregeneruj odbłyśniki. To koszt ok 400 pln za dwa. Załóż sobie dzienne i powinny trochę ksenony dłużej pociagnąć.
witam,podpinam się pod temat ,u mnie xenony to porażka nic nie widać jak jadę jedyny plus to taki że poruszam się po drogach gdzie 80 % trasy jadę na długich
zastanawiam się nad regeneracją odbłyśników ,niestety znalazłem tylko jednego gościa na olx (Budy Kaleńskie, gostyniński, Mazowieckie) podpowiedzcie jak wiecie czy dobrze robi albo dajcie inny namiar ?
malatxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 00:32   #20
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Cytat:
Napisał Python013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xcode zamiast męczyć się samemu to nie łatwiej by było podjechać na pobliską stację diagnostyczną i dać ustawić świeczki za 15 PLN ?

karoolpl też mam soczewki skrętne na H7, ale zamiast wysilonych żarówek 1000000% PLUS myślę nad zamiennikiem LED. Miałem już takie nawet z Ali w innych samochodach nawet H4 i bez problemu przechodziły OBT, zerkali tylko czy nie mam tam siakiego czajna HID Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, mogę podjechać. Ba - sam sobie też potrafię ustawić - to nie problem wymierzyć 1% spadku i zaznaczyć sobie to na ścianie. Nie wiem jak powinny świecić światła drogowe, potocznie zwane "długimi". Jak powinny świecić względem poprawnie ustawionych świateł mijania. Bo wsadzając na nowo cały projektor rozregulowujemy je względem siebie, tj. mijania względem drogowych - mocowanie projektora pozwala na jego inne ustawienie. I muszę znaleźć jak. Wydaje mi się, że środek snopu światła z drogowej H1, powinien być dokładnie w punkcie będącym na wysokości światła drogowego, tj. ze spadkiem bliskim 0%, może minimalnie jakimś ułamkowym, żeby mieć pewność, że jednak nie świeci się do góry.
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , elmconfig , ksenony , lampy , montaż


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.