Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2022, 08:39   #1
MAT14
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-07-2022
Skąd: GDYNIA
Model: RANGER
Silnik: 3,2
Rocznik: 2014
Postów: 3
Angry Brak mocy na ciepłym silniku 3,2

Witam wszystkich szczęsliwych lub mniej szczęsliwych posiadaczy RANGEROW 3,2 automat
jestem tu nowy na forum miło mi Marcin z Gdyni
mam następujący problem gdy auto złapie temperaturę ok 90stopni traci moc pedał w podłogę i 2ts obrotów i dopiero zaczyna wolno zmieniać biegi lub wcale
Zostało wymienione EGR service Gdynia żąda 9800pln za wymianę ( kosmos) udało się zrobić taniej ,wywalony DPF z jego wyprogramowaniem, sterownik tzw nastawnik turbiny ,akumulator, auto ma moc na zimnym silniku brak mocy na ciepłym POMOCY !!!!!!

MAT14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2022, 09:30   #2
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 195
Domyślnie Odp: Brak mocy na ciepłym silniku 3,2 ranger

Na zagranicznych forach znalazłem 3 grupy usterek odpowiedzialnych za brak mocy, w przypadku jaki opisałeś.
1. Układ paliwowy -> problemy z pompą wysokiego ciśnienia - rozpada się (bardzo często); woda w lub zatkany filtr paliwa.
2. Układ dolotowy powietrza -> „dziurawy” intercooler lub pęknięte przewody (rozgrzanie silnika powoduje rozszerzanie się przewodów, w tym uszkodzeń) - trudne do wykrycia bo wymaga dokładnego sprawdzenia całej lini doładowania. Czasami słychać wyraźne gwizdy powietrza. Niskie doładowanie wpływa na niewłaściwą reakcję automatu skrzyni: czujnik odbiera brak przspeszenia to nie aktywuje turbiny do większej pracy.
3. Układ SCR (jeśli masz zamontowany) -> jeżeli czujnik O2 na wylocie wskazuje wysokie wartości to (najprawdopodobniej) niesprawny lub zatkany jest system dozowania mocznika.
Tyle znalazłem.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 19-07-2022 o 09:35
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2022, 10:46   #3
MAT14
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-07-2022
Skąd: GDYNIA
Model: RANGER
Silnik: 3,2
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak mocy na ciepłym silniku 3,2 ranger

Dzięki za odpowiedz patrzyłem właśnie wszystkie wężę dolotowe są całe filtr paliwa nie wymieniałem wymienię dziś i jeszcze mnie tkneło czujnik temperatury płynu chłodzącego nie wiem gdzie on jest i czujnik temperatury powietrza doładowania cos takiego jest jeszcze
MAT14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2022, 14:48   #4
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 195
Domyślnie Odp: Brak mocy na ciepłym silniku 3,2

Czujnik temperatury „na dolocie” jest zazwyczaj umieszczony razem z czujnikiem przepływu mas powietrza (MAF) i znajduje się na rurze, za obudową filtra powietrza.
Czujnik temperatury płynu chłodzącego jest umieszczany w bloku silnika lub w obudowie termostatu. Musisz poszukać, ale wątpię aby to były źródła problemu.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 19-07-2022 o 22:28
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 19:10   #5
MAT14
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-07-2022
Skąd: GDYNIA
Model: RANGER
Silnik: 3,2
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak mocy na ciepłym silniku 3,2

Witam wymieniłem filtr paliwa czujnik doładowania u nic gorący silnik mocy brak odłączyłem czujnik od temperatury to tylko błąd silnika i klima nie chłodzi masakra kończą sie pomysły
MAT14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2022, 23:42   #6
szary20
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-05-2014
Model: fiesta
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy na ciepłym silniku 3,2

Witam
Udało się rozwiązać problem?
U mnie podobnie po rozgrzaniu blokuje się 2000 obrotów (silnik 2,2 manualna skrzynia).
Z tym że wyskakuje błąd że niska temperatura spalin przy wypalaniu dpf (sam dpf można powiedzieć że czysty bo 25%) Podmieniłem już pompkę par paliwa oraz dwa czujniki dpf i nadal to samo) Zakupiłem już nowy wtrysk z świecą żarową par paliwa ale po sprawdzeniu mój jest drożny rezystancja świecy żarowej podobna.
Brak już mi pomysłów.
Jeśli udało się rozwiązać problem proszę o jakieś sugestie gdzie był problem.

edycja 02.01.2024
Po wielu bojach z brakiem mocy i jazdach testowych z komputerem cały czas jeden błąd "niska temperatura spalin przy wypalaniu dpf" 2000 obrotów i brak mocy. Po powrocie test na wyłączonym silniku i "Czujnik ciśnienia spalin DPF" pokazuje cuda - szybka decyzja o demontażu i zakupie nowego. Po wymianie błąd się już nie pojawił. Dlaczego wcześniej człowiek nie wpadł na pomysł sprawdzenia tego na wyłączonym silniku. Mam nadzieje że to już koniec z brakiem mocy. Piszę to z dużym opóźnieniem ale może komuś się przydaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez szary20 ; 02-01-2024 o 14:01 Powód: rozwiązanie problemu
szary20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.