Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2022, 05:52   #1
karole
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-05-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Metaliczna praca silnika po wymianie rozrządu

Dzień dobry,
Chciałbym zasięgnąć u Was opinii na jedną sprawę, bo samochodziarz ze mnie słaby.

Dałem do warsztatu (w którym robię naprawy od wielu lat) Kugę 1.6 Ecoboost na wymianę rozrządu. Odebrałem wczoraj, ale wracając zauważyłem, że silnik ma dodatkowy metaliczny dźwięk pracy. Coś jakby dodatkowe stukanie. Po podniesienie pokrywy silnika dźwięk ten dźwięk ten pochodzi z lewej strony silnika (siedząc w samochodzie by to było po prawej).

Czy w przypadku złego złożenia rozrządu (przekręceniu np. jakiegoś koła) może być taki dodatkowy dźwięk?

Chcę dzisiaj pojechać do warsztatu, ale bym wolał widzieć coś więcej od Was. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

karole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2022, 00:08   #2
Pixmer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2020
Model: escape
Silnik: 1.6
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: Metaliczna praca silnika po wymianie rozrządu

Ja wymieniałem rozrząd z końcem lipca, za kilkanaście dni słyszałem jakby metaliczny dźwięk, po kilku kilometrach juz pisk i nie zdążyłem dojechać do mechanika, zerwała się śruba z napinacza, głowica itd do roboty, na szczęście mechanik wziął to wszystko na siebie, bo jednak urwana śruba nie była moją winą ale wiadomo, że nie każdy trafi na uczciwego, dlatego udałbym sie czym prędzej do osoby, która to zakładała.
Pixmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2022, 13:42   #3
karole
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-05-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Metaliczna praca silnika po wymianie rozrządu

Pojechałem pół dnia później i zostawiłem samochód. Podobno kółko napinacza było zamocowane śrubą za małej średnicy i miało luz. Po wymianie na odpowiednią jest ok.
karole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.