Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2022, 09:27   #1
lukasek5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 25
Domyślnie 1.0 ecoboost Błędy p0087 i p0089 - czujnik ciśnienia czy pompa paliwa?

Witam
Mój samochód to ford focus MK3 1.0 ecoboost 125km. Dwa dni temu, minutę po uruchomieniu silnika pojawił mi się komunikat awaria silnika. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu kodów błędów pojawiły się błędy jak na załączonym obrazku. Musiałem potem jeszcze dojechać do domu (ok 1 km). Jechałem na 2 biegu. Auto nie miało mocy a zbliżając się do 2 tys obrotów silnik zaczynał szarpać. Czytam trochę o tym i wychodzi na to że przyczyną może być albo czujnik ciśnienia paliwa na szynie albo pompa wysokiego ciśnienia (popychacz, krzywka). Dzisiaj będę rozbierał pompę żeby to sprawdzić. Da się jakoś jednoznacznie stwierdzić co może być przyczyną (jeżeli popychacz i krzywka będą w porządku). Nie chcę kupować czujnika ciśnienia jeżeli okazałoby się że mój jest sprawny. Spotkał się ktoś jeszcze z jakąś inną przyczyną wskazanych błędów?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Po sprawdzeniu pompy nie znalazłem tam żadnego przetarcia (tym bardzie dziury na wylot) jednak po przeczytaniu wielu wątków na ten temat i tak zdecydowałem się na wymianę popychacza. Sprawdziłem ciśnienie wskazywane przez czujnik na listwie i na biegu jałowym skakało cały czas między 15 a 32 bary. Po zwiększeniu obrotów do 1500 ciśnienie skakało między 28 a 32 bary. Wydaje mi się, że w takim przypadku czujnik raczej działa (bo wartości przez niego wskazywane zmieniają się cały czas. To normalne, że ciśnienie cały czas skacze (na wykresie to wygląda jak sinusoida) w tak dużym zakresie?

Ps Tak, nie kupiłbym już drugi raz auta z tym silnikiem...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220202_162826.jpg (116.3 KB, 55 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez lukasek5 ; 06-02-2022 o 09:20 Powód: Dodatkowe informacje
lukasek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2023, 15:28   #2
matthew_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2022
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost Błędy p0087 i p0089 - czujnik ciśnienia czy pompa paliwa?

Rozwiązałeś problem?
matthew_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.