Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2012, 17:56   #11
laurentii
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Śląsk
Model: mk2 FL
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 158
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu pliwa

Bo nie tankuje się na włączonym silniku. Nie wiem skąd taka maniera, ani gdzie tak uczą.

laurentii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 19:54   #12
storky
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: FFII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 98
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu pliwa

Cytat:
Napisał laurentii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo nie tankuje się na włączonym silniku. Nie wiem skąd taka maniera, ani gdzie tak uczą.
No cóż... zjeżdżam z ekspresówki, tankuję, jadę dalej bez wyłączania silnika i chłodzenia turbawki (tak mam po drodze do pracy)
storky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 21:42   #13
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu pliwa

Coś więcej wiadomo w temacie ?bo to samo się dzieje z moim wskaźnikiem paliwa ,że pokazuje 3/4 mimo ,ze jest zatankowany do pełna. Myślałem ,że może odbiło mi przez powietrze ale dolewałem tak długo aż mi po butach poleciało i wygląda to w następujący sposób ,że mimo ,ze jest pełen to pokazuje 3/4 a później poniżej tego poziomu działa normalnie :/ Może ktoś już wpadł jak rozwiązać ten problem ?
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 21:48   #14
Johnny Bravo
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-07-2013
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu pliwa

też tak miałem jak lałem do pełna a potem jeszcze "upychałem" do kilku odbić....u mnie pomogło zrobienie jakiś 400km potem na stacje i do pierwszego odbicia..już 3 tankowanie i jest ok
Johnny Bravo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 14:12   #15
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

To sprawdzę tak jak mówisz a jak nie to trzeba będzie rozbierać .
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 09:54   #16
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

U mnie w mk2 jest to samo... ostatnio zalałem dosłownie "pod korek" i pokazało pełen bak, niestety po przejechaniu kilkunastu km zeszło na 3/4 baku.
Na moje to coś z czujnikiem poziomu paliwa?
Pokazuje tym samym mniejszą ilość km do przejechania, ale w baku na pewno jest więcej paliwa. Spalanie bez zmian (z ręcznego wyliczenia)
Błędów na komputerze brak
Podsumowując: w baku jest paliwo ale komputer tak jakby go nie widział

Ostatnio edytowane przez macka ; 14-01-2016 o 14:03
macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2016, 21:57   #17
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

jednak nie obejdzie się u mnie bez rozbierania i zaglądania do środka co się stało . Teraz mam głupie pytanie nie widzę nigdzie otworu ,żeby dojść do pływaka ? normalnie w innych autach miałem pod fotelem tył a tu nic nie ma czyli aby zajrzeć do pływaka muszę zdemontować cały zbiornik ?
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2016, 22:24   #18
mondek84
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

Cytat:
Napisał areik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aby zajrzeć do pływaka muszę zdemontować cały zbiornik ?
Dokładnie tak. Spusc paliwo i ściągnij bak. Prawdopodobnie pływak się zawiesił ewentualnie do wymiany - jak to miało miejsce u mnie. Zatankowałem do pełna, a wskazówka pokazywała 2-3 mm pod kreską Max. Po wymianie pływaka/smoka wskazówka jest 2-3 mm ponad kreską max.
mondek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2016, 10:51   #19
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

Przeczytane z instrukcji "Sam Naprawiam":
"W samochodach z silnikami wysokoprężnymi występuje pompa przetłaczająca (mechaniczna) wbudowana w pompę wysokiego ciśnienia umieszczoną w komorze silnika."

Może jestem w błędzie (poprawcie mnie jakby co), z tego co ja wyczytałem na forach to nie ma tam typowej pompy i pływaka jak w innych autach - tylko czujnik poziomu paliwa( chyba że tak to jest ładnie nazwane)

ale jeśli kolega mondek84 rozbierał to proszę o podzielenie się spostrzeżeniamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja w tej chwili 2 razy przed tankowaniem wlałem specyfik STP do czyszczenia układu - czy pomoże? nie wiem - okaże się - na pewno nie zaszkodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spróbuję jeszcze z dwa razy użyć ten środek
Zauważyłem ostatnio, że wskazówka zaczyna częściej spadać pomiędzy 3/4 a 1/1, niż wcześniej w trakcie jazdy

2 razy tankowałem tak, że prawie paliwo było widać przy korkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2016, 16:05   #20
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

mondek84 no to zabiorę się za to jak wyjeżdżę paliwo. U mnie tak jak by się zawiesił i całkiem do góry nie chciał podnieść bo podnosi się do 3/4 i nic więcej mimo ,że pełny a poniżej 3/4 jest wszystko ok bo nie chce mi się całego paliwa spuszczać hehe . przy okazji wypłucze sobie bak bo przez 10 lat pewnie się tam nazbierało różne ścierwo . A jak odkręcę te 3 śruby i bak mi opadnie to przewody się nie wyrwą jakieś ? ze da się go opuścić troszkę żeby je wypiąć ?
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.