Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2023, 22:05   #1
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Angry 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Witajcie
FF mk3 2015 1,5 120 KM w 07.2022 , zamarzyłem więc pojechałem na chip tuning w Krakowie , gdzie nie jechać to może napiszę później .
Z serii 120/304 KM/NM uzyskano 140/350. Ne jakiś demon ale fakt auto zbiera się zdecydowanie lepiej , zmniejszone spalanie to w sumie nie zauważalne .
Po chip tuningu - wyjazd za miasto - okazało się ze po przekroczeniu 140 km / h auto wydaje po 3 -ny przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości do chwili zmniejszenia poniżej 140 , dodatkowo po wjeździe na A4 z mirowski czy zakopiankę auto "mówi" Kushing traffic distraction ahead - czy jakoś tak . Czy ktoś miał taki przypadek i wie co z tym fantem zrobić . Człowiek od chip tuningu rekami i nogami trzyma się że to nie jego wina , bo on tylko ingeruje jak powiedział w ECU silnika . Zasugerował żebym znalazł jakiegoś mechanika co ustali dlaczego tak się dzieje , a on jak trzeba to ponownie wgra chip. I w lutym 2023 pojechałem do niego , twierdzi że wgrał serie , więc jazda na A4 , po tym zabiegu nie ma już kushing , ale sygnał po 3 -ny przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości jest , wiec marzec czy jakoś tak znów wgrał mi chip - nie ma kushing ale dźwięk jest przeraźliwy dalej jest .

Znalazłem firmę od Ford-ów w KRK podpięli kompa i twierdza ze w programie For Scan do diagnostyki wszystkie opcje zwiane z tzw limiterami są odhaczone i nie powinno być opisanego zdarzenia, oni więcej nic nie dadzą rady zrobić .

W sumie to potrzeba mi pomocy , ten dźwięk jest przeraźliwy ,pojawia się nieregularnie przy 131 , 145 a nawet ostatnio 15 km/ h , a i była sobota gdzie po S52 gnałem 160 i cisza , idzie zwariować .

Koledzy , nieskromnie pytam czy ktoś miał taka przypadłość i czy da się coś z tym zrobić - w Krakowie ?

markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 12:57   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Cytat:
Napisał markie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"mówi" Kushing traffic distraction ahead - czy jakoś tak . Czy ktoś miał taki przypadek i wie co z tym fantem zrobić
to z nawigacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ostrzeżenie o radarze ;P

co do CHIPA - wgrywalem kilkanascie razy moda do takich jak Ty masz silników i nie ma z tym żadnego problemu
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 23-08-2023 o 12:59
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 16:55   #3
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to z nawigacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ostrzeżenie o radarze ;P

co do CHIPA - wgrywalem kilkanascie razy moda do takich jak Ty masz silników i nie ma z tym żadnego problemu
Tylko że nie było tego przy zakupie auta w 07.2021r , dopiero po roku chip tuning wykonany a jadąc koniec lipca na urlop po A4 na Rzeszów okazuje się ze auto i gada i ma przeraźliwy sygnał , a poza tym auto nie było u żadnego mechanika bo nie było wtedy i obecnie nie ma potrzeby .
Więc co to może być i co z tym zrobić , jeździłem również bez karty a kusching również był - na A4 nie ma radarów i suszarek .
markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 17:15   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Cytat:
Napisał markie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eździłem również bez karty a kusching również był
Masz sync2
wejdź w ustawienia nawigacji i zmień w funkcji o niebezpiecznych miejscach na TYLKO WIZUALNE nie będzie informacji o radarach "caution" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 21:52   #5
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Tak mam sync 2 .
Ale to bez celowe , w chwili obecnej auto nie gada " kushing..." , a w ustawieniach jest ustawione TYLKO WIZUALNE - tzn dobrze . Auto dalej wydaje po 3 -ny przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości . to jest problemem , i dzieje się to w prędkościach nie wiem od czego zależnych "pojawia się nieregularnie przy 131 , 145 a nawet ostatnio 15 km/ h , a i była sobota gdzie po S52 gnałem 160 i cisza"
markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 22:33   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Cytat:
Napisał markie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Auto dalej wydaje po 3 -ny przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości ....
Nie, no przecież to oczywiste! Na bank dźwięk jest wydawany przez sterownik silnika i na bank to tuner to spowodował! Jechać na powrót do niego i kazać mu to naprawić!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - a jest Kolega pewien, iż ten przeraźliwy dźwięk nie jest generowany z fotela pasażera??? Bo to by tłumaczyło z jakiego powodu jest on przeraźliwy przy różnych prędkościach. Oraz dlaczego czasem go wcale nie ma...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A na poważnie - jedyne (nie licząc 'bimbania' od systemu rozpoznawania znaków TSR po przekroczeniu prędkości na zakazie o zadany w ustawieniach limit...) wg mnie dźwiękowe ostrzeżenie o prędkości w FF3 dotyczy prędkości 120km/h i jest dostępne w konfiguracji CCC z uwagi na przepisy obowiązujące w Emiratach Arabskich. Tam dopuszczalna prędkość na drogach wynosi 120km/h i auto tam może być zarejestrowane jedynie gdy ma dźwiękowe ostrzeżenie o przekroczeniu tej dopuszczalnej prędkości. Z tego też powodu w FF3 w centralnej konfiguracji można ustawić "speed warning 120kph"...

Jakoś nie widzę, by tuner cokolwiek robił w tym miejscu... Chyba, że był to "tuner pod marketem, ogłaszający swą trasę po okolicznych miastach na FB"... W takich przypadkach to nie takie cuda są możliwe...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-08-2023 o 22:50
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 09:18   #7
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Nie, no przecież to oczywiste! Na bank dźwięk jest wydawany przez sterownik silnika i na bank to tuner to spowodował! Jechać na powrót do niego i kazać mu to naprawić! - TWIERDZI ŻE TO NIE ON I NIE WIE JAK TO ZROBIĆ

BTW - a jest Kolega pewien, iż ten przeraźliwy dźwięk nie jest generowany z fotela pasażera??? Bo to by tłumaczyło z jakiego powodu jest on przeraźliwy przy różnych prędkościach. Oraz dlaczego czasem go wcale nie ma... - A CO MA DO TEGO FOTEL PASAŻERA , MUSZE ZOBACZYĆ CZY DRZE SIE Z PASAŻEREM CZY BEZ - ALE CO TO MA ZA ZNACZENIE ,

A na poważnie - jedyne (nie licząc 'bimbania' od systemu rozpoznawania znaków TSR po przekroczeniu prędkości na zakazie o zadany w ustawieniach limit...) wg mnie dźwiękowe ostrzeżenie o prędkości w FF3 dotyczy prędkości 120km/h i jest dostępne w konfiguracji CCC z uwagi na przepisy obowiązujące w Emiratach Arabskich. Tam dopuszczalna prędkość na drogach wynosi 120km/h i auto tam może być zarejestrowane jedynie gdy ma dźwiękowe ostrzeżenie o przekroczeniu tej dopuszczalnej prędkości. Z tego też powodu w FF3 w centralnej konfiguracji można ustawić "speed warning 120kph"...
- CZYTAŁEM O TYM TO NIE TO AUTO JEST Z NIEMIEC I TEGO NIE BYŁO + Znalazłem firmę od Ford-ów w KRK podpięli kompa i twierdza ze w programie For Scan do diagnostyki wszystkie opcje zwiane z tzw limiterami są odhaczone i nie powinno być opisanego zdarzenia, oni więcej nic nie dadzą rady zrobić . i z tymi Emiratami też odhaczone .

Jakoś nie widzę, by tuner cokolwiek robił w tym miejscu... Chyba, że był to "tuner pod marketem, ogłaszający swą trasę po okolicznych miastach na FB"... W takich przypadkach to nie takie cuda są możliwe...
WZIĄŁEM POD LUPĘ 3 FIRMY w KRAKOWIE - WYBRAŁEM 1ą ROBIŁ KOLEŚ Z DOBRYMI OPINIAMI NA FORACH I GOOGLACH . ALE JEDNAK NIE ZBYT DOBRY , NIE POD MARKETEM TYLKO UL Gromadzka , ma nawet rolki do zhamowania .
Jakieś kolejne sugestie . Mogę zostawić nr tel , jakby ktoś był chętny do pomocy , do rozmowy na priv bo pisanie jest mało precyzyjne.
markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 09:44   #8
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Kolega ironii by nie rozpoznał, nawet wtedy, gdyby go kopnęła w dolną część pleców. Nawet rolki do zhamowania? Toż to podstawowe narzędzie, tak na marginesie
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 10:19   #9
DaM3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-06-2023
Skąd: Świecie
Model: FF mk3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to z nawigacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ostrzeżenie o radarze ;P

co do CHIPA - wgrywalem kilkanascie razy moda do takich jak Ty masz silników i nie ma z tym żadnego problemu
Masz możliwość wgrania jakiegoś moda do 1.5 tdci? Czy chodzi o 95->120?
DaM3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 10:53   #10
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Cytat:
Napisał DaM3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz
podaj mi VIN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.