Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2023, 15:40   #11
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

No ale podaj tu numer tego błędu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Równie dobrze może być przepływka trefna albo dziura w dolocie i błędy będą niby z EGR a tak naprawdę wynikające z czego innego.
Mi luźny wężyk podciśnienia sterowania zaworem upustowym turbiny powodował losowe zaniki mocy (do momentu wyłączenia zapłonu i ponownego włączenia). Bujałem się z tym 2 lata aż wężyk spadł całkowicie i w końcu odkryłem przyczynę.

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 16:21   #12
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

O takie:
- P042F-21
- P0490-21
- P2458-21
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 16:40   #13
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

No to masz 2 błędy z EGRa i 1 z DPFu. Na nowym zaworze i na starym są te same błędy? Jeśli tak, to wiązka do przejrzenia. Jak nie wiązka to może PCM.
Błąd z DPF też warto ogarnąć, masz jeszcze filtr czy wycięty?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 18:09   #14
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Wszystko jest, nic nie wycinałem.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 18:18   #15
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Norma emisji Euro IV czy Euro V?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2023, 14:33   #16
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Wydaje mi się, że Euro V.
W każdym, razie wczoraj wykasowałem błędy, przeprowadziłem reset adaptacji EGR i do dzisiaj rana było ok. Ale wracam z pracy i nagle spadek mocy. Do tych 80 km/h się jakoś doturla, ale później to jakby mu kaganiec ktoś zarzucił. W komputerze niby bez błędów.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2023, 09:51   #17
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale podaj tu numer tego błędu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Równie dobrze może być przepływka trefna albo dziura w dolocie i błędy będą niby z EGR a tak naprawdę wynikające z czego innego.
Mi luźny wężyk podciśnienia sterowania zaworem upustowym turbiny powodował losowe zaniki mocy (do momentu wyłączenia zapłonu i ponownego włączenia). Bujałem się z tym 2 lata aż wężyk spadł całkowicie i w końcu odkryłem przyczynę.
Sprawdziłem sobie jeszcze raz kody błędów. Skasowanie ich nic nie daje. Pojawiają się na okrągło. Wszystkie mają związek z EGR. Rozumiem, że w tym wypadku nic innego mi nie pozostaje jak tylko dzwonić do mechanika z reklamacją?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2023, 10:36   #18
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Tak, mi się zdarzyła pierwsza Hella która też się źle zachowywała. Niby na stole ok a też leciały błędy. Mechanik wziął to na klatę bo on zamawiał części. Druga była lepsza ale po paru latach też zaczęły się błędy pojawiać.
Teraz mam założony Borg Warner bo inny mechanik nie mógł w rozsądnym czasie dostać Valeo a trochę mi się spieszyło i 5 tys km już na nim zrobiłem więc może nie jest taki zly

Ostatnio edytowane przez hindus ; 23-12-2023 o 10:39
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2023, 11:04   #19
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Z tego co widziałem, to u mnie założył jakieś NFS od Citroena. No nic, zaatakuje go po świętach z tym tematem, bo tak jeździć się nie da po prostu.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2023, 09:26   #20
breeg1
ford::beginner
 
Imię: Mikolaj
Zarejestrowany: 30-09-2018
Skąd: Poznań
Model: Mk II
Silnik: 1.6 100
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Falujące obroty na zimnym , kangury.

Witam walczę z moim focusem którego mam od niedawna jest to polift 2011r 1.6 tdci 109km kupiłem go z wydmuchanych uszczelkami wtryskiwaczy zmieniłem komplet , następnie zmieniłem filtr powietrza (był wsadzony 2017)…. Pasek PK tez od nowości… , filtr paliwa ( stary był UFI na dole z naklejka forda moje podejrzenie nikt tego nigdy nie zmieniał) 240k przebiegu . I kroplówka z tec2000 pomijając filtr paliwa (Ok 30 min na wolnych obrotach )



Auto odpala normalnie bez problemów ale falują obroty na zimnym silniku i czuc ze rzuca motorem . Gdy ruszę to zrobi kilka kangurów i mu przechodzi po około 100metrach ,jak jest ciepły to falowanie i kangury nie występują . Wymieniłem zawór EGR bo stary wyrzucał błąd i odcinało moc.. na nowym to samo okazało się ze kable idące do egr są zniszczone i wymagają naprawy ( zawór stary jak i nowy raczej jest Ok. Aktualnie jest odpieta wtyczka od egr (postaram się to dziś naprawić ) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Świece 3z4 Są spalone ale wydaje mi się ze niema to wpływu na takie odpalanie na dworze +7/8 stopni



Poniżej filmik z forscana prosił bym o ocenę tych wartości które się tam zmieniają jeśli o czymś zapomniałem to proszę napisać dodam inne PIDy i zrobię kolejny filmik . Jestem jeszcze kilka dni w Polsce jeśli mnie ktoś nakieruje na dobry trafny trop odwdzięczę się jakoś . Wesołych spokojnych pozdrawiam


Edit aktualnie wiązka naprawiona , ładuje akumulator pod prostownikiem bo na postoju miał 11.98, po odpaleniu 14.4V
Jak się naładuje to zrobię adaptacje egr i próbne odpalanie .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1834.jpg (20.0 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1835.jpg (19.1 KB, 15 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez breeg1 ; 26-12-2023 o 12:25
breeg1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.