Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2023, 12:38   #21
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Falujące obroty na zimnym , kangury.

Jakie wartości z przepływomierza?

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2023, 12:43   #22
breeg1
ford::beginner
 
Imię: Mikolaj
Zarejestrowany: 30-09-2018
Skąd: Poznań
Model: Mk II
Silnik: 1.6 100
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Falujące obroty na zimnym , kangury.

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie wartości z przepływomierza?

Są na filmiku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
breeg1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2023, 14:25   #23
breeg1
ford::beginner
 
Imię: Mikolaj
Zarejestrowany: 30-09-2018
Skąd: Poznań
Model: Mk II
Silnik: 1.6 100
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Falujące obroty na zimnym , kangury.

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie wartości z przepływomierza?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To świeży filmik naładowany aku , wyczyszczony przepływomierz , naprawiona wiązka egr + adaptacja . Odpaliłem z nadzieja ze będzie dobrze nadal kicha faluje itd gdy go trzymam na obrotach silnik strasznie wibruje kopci na biało niebiesko + śmierdzi ropa .
Może jakiś czujnik ciśnienia paliwa lub regulator ciśnienia paliwa spójrzcie proszę na ten wykres z Forscan . Pozdrawiam
breeg1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2024, 18:00   #24
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Cytat:
Napisał BlueCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem sobie jeszcze raz kody błędów. Skasowanie ich nic nie daje. Pojawiają się na okrągło. Wszystkie mają związek z EGR. Rozumiem, że w tym wypadku nic innego mi nie pozostaje jak tylko dzwonić do mechanika z reklamacją?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozwolę o sobie przypomnieć. Otóż mechanik sie jak na złość rozchorował, a ja na gwałt potrzebuję auto. Czy jazda z EGR w pozycji zamkniętej (zakleszczony według informacji w kodzie błędu) będzie się jakoś negatywnie objawiać w czasie jazdy? Dodatkowo wyrzuciło mi błąd sondy lambda, informujący o zbyt bogatej mieszance.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2024, 18:42   #25
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Ludzie z premedytacją zaślepiają EGR więc nic się szczególnego nie powinno dziać oprócz zwiększonej emisji (dyskusyjne) i silnik też może się wolniej rozgrzewać.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2024, 18:52   #26
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

To to wiem, że tak jeżdżą. Sam chciałem zaslepic i wyprogramowac to badziewie, ale nie znalazłem żadnego odważnego mechanika. W każdym razie mowisz, że pomimo tego, auto nie stanie mi nagle na środku jezdni? Domyślam się też, że błąd z sonda lambda jest wypadkową zamkniętego EGR'a i stąd ten komunikat o zbyt bogatej mieszance. Czy poza (w najgorszym wypadkiem) wyświetlenia komunikatu "check Engine" może się coś jeszcze stać?
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2024, 21:12   #27
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Stanąć by Ci mogło auto jakby był zablokowany w pozycji otwartej i cały czas walił spalinami z powrotem do cylindrów. Czy coś się jeszcze może stać? Nie słyszałem o żadnym przypadku, a już parę lat na forum siedzę i te silniki mnie szczególnie interesują ze względu na moje własne auto.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2024, 12:41   #28
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Powracam do sprawy. Dzwonił dzisiaj do mnie człowiek od mechanika i mówi, że EGR niby jest sprawny (chociaż wali mi błędy od niego + jeszcze teraz doszły od sondy lambda). Mówi za to, że wokół turbiny mam "ulane" - cokolwiek to znaczyło. I tu moje pytanie, co to może być jeszcze, skoro daje błędy od EGR, ale niby problemy są wokół turbo? Osobiście jestem w stanie gościowi uwierzyć. Jakiś czas temu musiałem zmieniać membranę odmy olejowej, bo mi spod korka tryskało. Przed oddaniem auta na reklamację EGR, spojrzałem pod silnik i rzeczywiście, tam wszystko było pokropione świeżym olejem. Czyżby zapchana odma? Sam już nie wiem, co o tym myśleć. Auto miało iść jeszcze w tym miesiącu na sprzedaż, a nie chciałbym go oddawać za pół darmo z racji tej usterki.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2024, 14:36   #29
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Ale skąd teraz miałby się lać ten świeży olej?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2024, 15:37   #30
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI słaba moc i moment - analiza z hamowni

Jak dla mnie on kipi z korka od membrany, przynajmniej tak to widać po śladach od oleju. Nie wiem czy ciśnienie za duże czy źle założyłem membranę. Z drugiej strony, nie ma też tego oleju zbyt dużo. W każdym razie, wypierają się ludzie od majstera, że to jednak nie EGR. Sam zaś szef wróci dopiero po niedzieli. Więc może też być tak, że w ... walą, abym tylko dał im spokój. Przed oddaniem auta sprawdzałem jeszcze na kompie stan położenia zaworu EGR w czasie rzeczywistym i wykazywał 0 zmian. A jakiś czas przed tym, wartości normalnie się zmieniały. 3 tygodnie się musiałem prosić o wizytę na reklamacje, a i tak problemy.

Ostatnio edytowane przez BlueCat ; 13-01-2024 o 15:47
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.