Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2019, 14:52   #71
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ok, offtop zostal przeniesiony, to teraz się wypowiem:
- dźwięk zamykania drzwi - nic dziwnego, brzmi słabo, bo przy okazji składają się osłony krawędzi drzwi
- tapicerka i wykończenie - zgoda, słabe, miejscami bardzo słabe
- dzwięki z boczków czy deski rozdzielczej - całkowity brak (dizel 2.0 here, B&O, więc basem dość dobrze umie dać i nic nie słychać, auto ma 10kkm najeżdżone w 2.5 miesiąca). Kwestia wersji wyposażenia?

A co do tego gadania, że "hurr durr 3 cylindry, nigdy nie zaakceptuję" - tu szkoda gadać, bo już parę ładnych lat jeżdżą EcoBoosty 1.0 i to są bardzo fajne silniki, w wersji 125KM i 140KM w Focusie robią wystarczającą robotę. 1.5 jest jeszcze lepszy, no ale to trzebaby się przejechać, żeby przestać opowiadać farmazony i wybierać dizla jako "alternatywę".

bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 15:00   #72
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do tego gadania, że "hurr durr 3 cylindry, nigdy nie zaakceptuję" - tu szkoda gadać, bo już parę ładnych lat jeżdżą EcoBoosty 1.0 i to są bardzo fajne silniki, w wersji 125KM i 140KM w Focusie robią wystarczającą robotę. 1.5 jest jeszcze lepszy, no ale to trzebaby się przejechać, żeby przestać opowiadać farmazony i wybierać dizla jako "alternatywę"
Jeden lubi jabłka a drugi lubi gruszki - tyle w temacie.
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 19:22   #73
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

No nie do końca, bo z Twojego wpisu wynika że wybrałeś diesla jako mniejsze zło, a nie dlatego bo je lubisz.
Można również wywnioskować że 3 cylindrowym EB nie jechałeś, tylko z góry zakładasz że ich nigdy nie zaakceptujesz. Nie bo nie. Wolny kraj, każdy robi jak uważa. Tylko potem czytamy że ogólnie nowy focus to syf i malaria bo trzęsie, rzęzi, drga i trzeszczy. To są uroki każdego diesla, a nie focusa ogólnie. Ja też bardzo długo uważałem że benzyna to kicha, nie jedzie, a jak już jedzie to trzeba kręcić po czerwone pole, a ręka aż boli od mieszania skrzynią. I czas pokazał jak bardzo się myliłem...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 21:33   #74
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

No cóż ja po długich latach jeżdżenia dieslem powiedziałem mu - dziękuje. Mam dość terkotu przy niskich obrotach.
A że nie byłem w stanie znieść jazdy autem z silnikiem wolnossącym, wybrałem 1,0. Teoretycznie jeszcze mnie teściu chciał przekonać na 1,5, ale po przejażdżce, przestał.

PS. Mój teściu dwa lata temu kupił corollę 1,6 132KM. Do niedawna narzekał, że Astra G 1,7 dti jest cichsza w trasie(chodzi o szum wiatru, opon), że tam miał na klapie plastik, przez co auto było lepiej wyciszone, a w Toyocie ma gołą blachę. Ale on nie brał auta na jazdę próbną... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 19:06   #75
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Wygłuszenie maski lub jego brak nie ma wpływu na hałas w kabinie. Dwa razy to dokładałem do aut, więc naprawdę wiem, co piszę.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 09:26   #76
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Zrobil juz ktos jakas sensowna ilosc km po Polsce i jest w stanie mi powiedziec, czy u niego tez system rozpoznawania znakow dziala tak zalosnie? Nie wiem czy to kwestia ogolnego zlego dzialania systemu, czy ustawienia go jakos pod drogi niemieckie, ale moj Focus pokazuje mi w Polsce takie bzdury, ze az strach. Praktycznie nigdy nie pokazuje dobrze dozwolonej predkosci, 140 na eSkach czy 140 w terenie zabudowanym to dla niego normalka. No ewentualnie niepokazywanie w ogole niczego i ignorowanie znakow...
W Niemczech dziala natomiast bardzo przyzwoicie.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 09:48   #77
lyro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2013
Model: x
Silnik: x
Rocznik: 1111
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

A w Focusie nie jest przypadkiem identycznie jak w nowym Ceed, że rozpoznawanie znaków działa na podstawie danych z nawigacji?
lyro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 09:55   #78
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Nie wiem, ale raczej obstawialbym jakas "hybryde" mapy i danych z kamery.
Jak juz o Kii, to w Optimie dziala mi ten system znacznie lepiej (chociaz w polskich realiach tez sie czasem gubi, to jednak nie na zasadzie "140 przez miasto").
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 10:01   #79
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobil juz ktos jakas sensowna ilosc km po Polsce i jest w stanie mi powiedziec, czy u niego tez system rozpoznawania znakow dziala tak zalosnie? Nie wiem czy to kwestia ogolnego zlego dzialania systemu, czy ustawienia go jakos pod drogi niemieckie, ale moj Focus pokazuje mi w Polsce takie bzdury, ze az strach. Praktycznie nigdy nie pokazuje dobrze dozwolonej predkosci, 140 na eSkach czy 140 w terenie zabudowanym to dla niego normalka. No ewentualnie niepokazywanie w ogole niczego i ignorowanie znakow...
W Niemczech dziala natomiast bardzo przyzwoicie.

Ja nie mam navi, więc system ten u mnie korzysta wyłącznie z kamery. Wychodzi mu to raczej dobrze. Nie dostrzegłem jakichś większych błędów.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 10:32   #80
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

U mnie działa raczej dobrze i działa tylko na podstawie kamery.
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.