Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2019, 05:34   #1
kamil18w
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-01-2019
Skąd: Łęczna
Model: EDGE SPORT
Silnik: 2,7
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Błąd silnika P1299

P1299- aktywne zabezpieczenie termiczne głowicy silnika; wyskakuje ten błąd po 10sek. pracy silnika i od razu silnik przestaje równo pracować. Jak to ugryźć. Dodam że temp. silnika w podglądzie na komputerze w wartościach rzeczywistych jest ok czyli czujnik temp. odpada.


Ostatnio edytowane przez kamil18w ; 10-03-2019 o 04:56
kamil18w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 07:55   #2
kamil18w
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-01-2019
Skąd: Łęczna
Model: EDGE SPORT
Silnik: 2,7
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Błąd silnika P1299

Dla zainteresowanych problem rozwiązany. CZUJNIK POZIOMU PŁYNU CHŁODZĄCEGO SILNIK był przyczyną.
kamil18w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 21:48   #3
Victoriusk
ford::amateur
 
Avatar Victoriusk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2019
Skąd: Rydzyna
Model: Escape
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Błąd silnika P1299

Witam.
Przepraszam, ale chciałbym odświeżyć wątek.... pokrótce opisze problem z moim fordem escape 1.6ecoboost 2013 181KM...
Od momentu zakupu przez 2 miesiące chodził normalnie. Po tym czasie okazało się że podczas jazdy żony wywalił błąd 1299 500km od domu. Mechanik który ogarniał temat, doszedł do wniosku że uszkodzony jest czujnik poziomu cieczy chłodzącej oraz wiązka elektryczna prowadząca do ECU - ponieważ było przebicie na niej.... wymieniliśmy te rzeczy. Chwilę był spokój - ale niestety potem zaczął pojawiać się błąd wypadania zapłonu na 2 i 4 cylindrze. Zrozpaczony wymieniłem cewki zapłonowe na 2 i 4 cylindrze oraz świece zapłonowe (niestety na 2gim jeszcze nie ponieważ okazało się że świeca jest zapieczona więc mechanior wymienił tylko 3szt. - obawiał się zerwania gwintu przed wyjazdem na wakacje więc nie ruszał tematu).... podczas wyjazdu nie z tego ni z owego po ok.300 km wyskoczył znów błąd 1299 (mimo wymiany "wadliwych" części - a wcale nie wypadania zapłonu na 2gim cylindrze...) Jednakże nauczony doświadczeniem kupiłem Czytnik ODBII wykasowałem błąd przy pomocy apki Torque. Dalsza droga przebiegła bez problemu do dnia powrotu. Auto stało 4 dni nad rzeką.... nie wiem może wilgoć coś narobiła bigosu... nie mam już pojęcia. Nawet bez odpalenia silnika - tylko włączenia zapłonu od razu wyskoczył komunikat P1299- aktywne zabezpieczenie termiczne głowicy silnika - i check eingine i tryb awaryjny... ponownie po skasowaniu błędu apką cała droga do domu bez problemu....
Pomóżcie proszę, już mam dość wydawania kolejnych setek złociszy na zgadywanki mechaników (a było ich kilku)... wiem że jeszcze mogę wymienić ECU ale to już się robi kilkanaście stówek..... a wcale nie mam pewności że to jest to. Czy macie jakiś pomysł na sprawdzenie czy to akurat komp padł? tym bardziej że błąd pojawia się sporadycznie - nie przy każdym odpaleniu auta....
błąd który wskazuje na wymieinony dopiero co podzespół. Będę wdzięczny za pomoc.
PS świece będę próbował wymienić jutro bądź pojutrze....

pzdr
Victoriusk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.