Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2021, 12:28   #5371
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał dzeryae Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do jakiego gniazda fabrycznej nawigacji jest podłączona fabryczna kamera? Jakie to złącze?
W tych radiach są już tylko złącza fakra. Za kamerę odpowiada "beżowa". Jak kupisz uniwersalną, to spokojnie podepniesz.
Cytat:
Napisał dzeryae Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś ma zdjęcie fabrycznej nawigacji od tyłu?
Znajdź sobie na portalach aukcyjnych.
Reszta, jak pisze wyżej @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jak kupisz nieoryginalną kamerę, to jedyne złącze, które Cię wtedy będzie interesowało, to wejście do radia.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 20:35   #5372
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli kupisz nie oryginalną kamerę w wyjściem analogowym to będziesz musiał podłączyć ją bezpośrednio do nawigacji z pominięciem modułu kamery znajdującego się obok PAM.
Stracisz wtedy linie skrętne oraz czujniki parkowania na obrazie, bo za ich dodawanie odpowiedzialny jest ten moduł.
Jeśli Ci na tych dodatkach zależy to musisz szukać oryginału i podłączyć go do modułu jak masz teraz.
Są oczywiście chińskie kamery które od razu malują też linie skrętne, ale ich położenie rysowane jest w oparciu o żyroskopy i ruch pojazdu.
Nie czytają magistrali CAN pojazdu i nie malują ich w oparciu o rzeczywisty kąt skrętu kierownicy jak fabryczne rozwiązanie.
Działa to z opóźnieniem i tylko po poruszeniu się pojazdu. Jest to więc trochę taki pic na wodę.
Szukałem oryginału ale to praktycznie niemożliwe do znalezienia, kiedyś jedna osoba z forum miała oryginał, ale ze złączem fakra? - to te niebieskie na wstawionym zdjęciu? To jakie złącze ja mam w klapie? Moje jest białe.

Bump:
Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tych radiach są już tylko złącza fakra. Za kamerę odpowiada "beżowa". Jak kupisz uniwersalną, to spokojnie podepniesz.Znajdź sobie na portalach aukcyjnych.
Reszta, jak pisze wyżej @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jak kupisz nieoryginalną kamerę, to jedyne złącze, które Cię wtedy będzie interesowało, to wejście do radia.
Znalazłem takie zdjęcie na portalu. Wejście do navi to te beżowe - to jest fakra?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zlocze_przy klapie bagaznika_fakra.jpg (92.9 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Navi_org_tyl2.jpg (80.0 KB, 83 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dzeryae ; 23-02-2021 o 20:45 Powód: Zmiana zdjęcia tyłu nawigacji
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 20:43   #5373
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał dzeryae Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukałem oryginału ale to praktycznie niemożliwe do znalezienia
Chyba będzie pasować kamera z tego Cmaxa.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 20:49   #5374
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , poczytaj trochę tematów o dokładaniu kamery w mondeo albo S-max, bo na razie nic nie wiesz. Ty masz kamerę, która w klapie jest łączona starszym typem wtyczki. Potem były już nowsze wtyczki. Takie jak na ostatnim zdjęciu, które wkleiłeś.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 23-02-2021 o 20:53
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 22:04   #5375
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , poczytaj trochę tematów o dokładaniu kamery w mondeo albo S-max, bo na razie nic nie wiesz. Ty masz kamerę, która w klapie jest łączona starszym typem wtyczki. Potem były już nowsze wtyczki. Takie jak na ostatnim zdjęciu, które wkleiłeś.
Staram się szanować czas innych. Dlatego zanim napisałem na forum to już kilka razy czytałem wątki o kamerze. Nawet 2 lata temu kupiłem kamerę wifi i przy jej podłączaniu mechanik stwierdził, że w navi jest inne złącze niż w kamerze wifi, której miała wyjście RCA. Więc zrezygnowałem. Niestety od tego czasu fabryczna kamera praktycznie przestała działać. A nowej oryginalnej z nową oryginalną wiązką za 2500 zł bez montażu nie kupię. Więc teraz wracam do tematu. Wiem, że będę miał kamerę z kablem AV (jak w załączniku) czyli RCA jeśli dobrze kojarzę i chcę ją podłączyć do fabrycznej nawigacji czyli beżowej wtyczki (jak w załączniku).
1) Rozumiem, że do szczęścia potrzebna mi jest tylko przejściówka. Tylko jaka RCA - Fakra? Taka nazywa się ta beżowe wejście sygnału z kamery do fabrycznej nawigacji?
2) Czy wszystkie fabryczne nawigacje z Mk4 po FL z 2013 miały te beżowe wejścia - bo jak widać na moim przykładzie w klapie montowali albo starsze białe jak u mnie albo niebieskie fakra? A nie chcę dodatkowo wyjmować nawigacji przed zabudowaniem kamery.

Będę bardzo wdzięczny za ostateczną pomoc w temacie. Z góry dziękuję.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kabel_AV.jpg (74.1 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Navi_org_tyl2.jpg (80.0 KB, 44 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dzeryae ; 23-02-2021 o 22:06 Powód: dodanie informacji
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 22:35   #5376
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał dzeryae Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wszystkie fabryczne nawigacje z Mk4 po FL z 2013 miały te beżowe wejścia
Jak były przystosowane do odbioru sygnału z kamery, to tak. Twoja nawigacja NA PEWNO ma dokładnie takie gniazdo fakra.
Cytat:
Napisał dzeryae Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo jak widać na moim przykładzie w klapie montowali albo starsze białe jak u mnie albo niebieskie fakra?
Coś jednak słabo czytałeś te tematy.
Oryginalne połączenia wyglądają tak:
1. kamera - klapa (kabel kamery);
2. klapa - moduł kamery;
3. moduł kamery - podszybie lewe (słupek A lewy);
4. podszybie lewe (słupek A lewy) - radio.
Jak zdecydujesz się na nieoryginalną kamerę, to większość z tych połączeń możesz sobie pominąć.


EDIT: Ten temat sobie poczytaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Parch ; 23-02-2021 o 22:47
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 09:44   #5377
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM

I o to mi chodziło. Bardzo Ci dziękuję za informacje. Kupię nieoryginalną, bo mają już jakość full HD i w nocy widzą doskonale z Nigdy Vision - prawie jak tryb nocny w aparacie. Montaż ogarnie ze mną elektryk, więc problemem będzie tylko włączenie kabla AV RCA z nieoryginalnej kamery do oryginalnej beżowej wtyczki nawigacji forda czyli fakra. Spróbuję znaleźć taką przejściówkę. Polecony wątek przeczytam dokładnie. Jeszcze raz dziękuje. Jak uda się zamontować to zaprezentuje rezultaty, może komuś się przyda.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 24-02-2021 o 18:29
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 09:54   #5378
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Full HD raczej w nx nie zobaczysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jakość na pewno może być lepsza niż oryginału. I zwróć uwagę na kąty widzenia kamery (rzeczywiste, nie podawane przez sprzedawców) bo wg mnie to dużo pożyteczniejsze niż oryginalne dynamiczne linie skrętne. Przejściówkę rca - fakra ford mam na sprzedaż, jak chcesz odezwij się na pw.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 13:06   #5379
Raf90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Kraków
Model: S-Max Mk2
Silnik: 2.0 TDCI 210 KM BiTurbo PS
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Dzień dobry
Mam pytanie w zakresie BT Audio w Blaupunkt NX SD. Ostatnio zacząłem bawić się tą opcją (dotychczas słuchałem muzyki z USB).
Okazało się że bardzo fajnie współpracuje z np. aplikacją YouTube Music. Po uruchomieniu samochodu, automatycznie łączy się z telefonem i odtwarza dotychczasowy utwór. Działa również sterowanie z radia oraz kierownicy (przesuwanie utworów na NX`ie powoduje przesunięcie utworu w aplikacji).
Dziwi mnie jednak jedno - w przypadku USB tytuł utworu jest i na radiu i na Conversie+, a w przypadku BT tylko na radiu. Nie działa również (jest nie aktywna) opcja powtarzania i losowego odtwarzania utworów, można tylko pauzować. Zdjęcia to obrazują. Czy można z tym coś zrobić? Czy może to jest efekt aplikacji (YouTube Music) i wystarczy zmienić na inną?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0108.jpg (96.4 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0107.jpg (97.6 KB, 63 wyświetleń)
Raf90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 13:32   #5380
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Nie można.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.