Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2021, 12:26   #61
kolucho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Kuga MK2 ST-line, Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM, 1.4+LPG
Rocznik: 2018, 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał kolucho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w Kudze rocznik 2018 na wskazanej nóżce przekaźnika, kiedy auto jest uruchomione, cały czas podawane jest napięcie 12 V. Po wyłączeniu samochodu jeszcze przez ok. 10 min utrzymuje się na niej napięcie ok. 2,5 V. Nie bardzo to rozumiem. Czy ktoś posiada schematy instalacji aby można było przeanalizować ten przypadek. Komputer nie zgłasza żadnych błędów więc nie sądzę aby to była jakaś anomalia.
Chciałbym się przypomnieć z pytaniem - udało się komuś rozwiązać ww. problem?

kolucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2021, 22:22   #62
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał CARISMA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.przypadkowo natknąłem się na instrukcję KUGI i piszą w niej o automatycznym lub ręcznym wypalaniu
A znalazłeś w swoim menu taką funkcje ?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2021, 14:03   #63
reganajax
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2013
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1,8
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Dobra. Jeśli ktoś z MK2 ma ten patent i działa to proszę jakiś szybki poradnik. Najlepiej lista materiału potrzebna, czyli jaka dioda, przekaźnik i bezpiecznik. Najlepiej ich specyfikacja.
reganajax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 21:58   #64
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Angry Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A znalazłeś w swoim menu taką funkcje ?
....dopiero teraz zacząłem się bawić i nie znalazłem......
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 18:28   #65
grze_g
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Model: KUGA II
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał Rafael22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak przewody podpinasz pod przekaźnik R3 , to wygodniej diodę umieścić w plastiku na słupku koło głośniczka. Tylko czarny element jest zgrzany z białym więc trzeba cały plastik słupka zdjąć. Kabel przeprowadzisz po wyjęciu uszczelki drzwi.

Jak już ktoś chce bezpiecznik dawać to nie 5A !

Dioda LED niebieska
napięcie 3.2 - 4.0 V
Prąd diody 20 mA
rezystor minimum 620 R
moc rezystora minimum 0,25W
Witam.Jak bezpiecznik nie 5A to jaki ? Czy zbyteczne jest dawanie jakiegokolwiek bezpiecznika?
grze_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 20:04   #66
grze_g
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Model: KUGA II
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Zacząłem się dzisiaj bawić z założeniem diody i niestety jak niektórzy nie mam zaślepki pod pedałem sprzęgła przez którą przepychacie przewody do komory silnika.Wydaje mi się że zaślepka jest wykorzystana właśnie przez pedał sprzęgła,który w tym miejscu przechodzi.Zmuszony byłem znaleźć nową drogę.Może komuś się przyda.Po ściągnięciu plastiku z głośnikiem wewnątrz na słupku ,tutaj uwaga pierwszy zaczep od góry srebrny trzeba zsunąć delikatnie wkrętakiem z plastiku ściąganego,zostaje on przymocowany do czarnego plastiku połączonego z karoserią inaczej można połamać plastik,w karoserii we wnęce od głośnika jest kwadratowy otwór ok.2cmx2cm (obok białych zaczepów od trójkątnego plastiku) zaślepiony gumową zaślepką.Wychodzi on na zewnątrz pod czarnym trójkątnym plastikiem,który jest nad błotnikiem obok lusterka.Wyciągnąłem tą zaślepkę(wypychając na zewnątrz i wyciągając spod plastiku) ,zrobiłem w niej otwór (nacięcie na środku) i przepchałem przez nią kabel. Następnie kabel razem z zaślepką przepchałem przez kwadratowy otwór (od wewnątrz).Dosyć kłopotliwe jest ponowne umieszczenie zaślepki w otworze bardzo ciasno,.Ja się dłużej pobawiłem,przyblokowałem kabel i popychałem zaślepkę wkrętakiem i umieściłem ją tak jak była oryginalnie. Myślę że dużo łatwiej i spełni to swoją rolę będzie włożenie zaślepki odwrotnie od wewnątrz,sprawę ułatwia kabel przechodzący przez nią,przytrzymując ją przez co nie spadnie.A najprościej jest ściągnąć zewnętrzny trójkątny plastik ja z obawy o połamanie zaczepów odpuściłem,wtedy ma się wszystko na wierzchu. Dalej już prosta sprawa,kabel spod trójkątnego plastiku bardzo łatwo wchodzi przez błotnik do komory silnika i wychodzi na wprost skrzynki z bezpiecznikami trzeba tylko trochę przesunąć czarny styropian wypełniający wnękę w błotniku.
Przy okazji ponowię moje pytanie z poprzedniego wpisu jaki dać bezpiecznik żeby w razie przetarcia przewodu,zetknięcia z masą itp (aczkolwiek jest to bardzo mało prawdopodobne) zabezpieczyć przekaźnik ? Taki jak jest prąd diody z małym nadmiarem powiedzmy 30-40 mA ? Czy źle myślę ?!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210303_175152_resized.jpg (65.7 KB, 151 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210303_183012_resized.jpg (82.7 KB, 134 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210303_184945_resized_1 (1).jpg (88.5 KB, 136 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210303_182919_resized.jpg (71.1 KB, 131 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez grze_g ; 03-03-2021 o 20:13
grze_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 07:20   #67
kolucho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Kuga MK2 ST-line, Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM, 1.4+LPG
Rocznik: 2018, 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Ja żeby uniknąć żmudnego przeciągania kabelków między wnętrzem Kugi, a komorą silnika umieściłem diodę w okolicy lewego spryskiwacza pod maską. Z zewnątrz jej nie widać, a w momencie zaświecenia kierowca to bez problemu zauważy. Jedynie należy dobrać stonowany kolor diody, aby w nocy nie raził - ja mam taki bursztynowy. Niestety pozostał mi nadal do rozwiązania problem z przekaźnikiem, na którego nóżce cały czas jest napięcie.
kolucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 11:13   #68
tbos
ford::beginner
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 30-01-2012
Skąd: Tuchola
Model: KUGA TITANIUM PANORAMA 4x4 2,0L Duratorq 180KM
Silnik: 2000
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Mam podobnie jak u kolegi kolucho. Otwieram drzwi i dioda zaczyna świecić. Świeci się również cały czas jak pracuje silnik i ok 10 minut po jego zatrzymaniu. Czyżby silniki 180 KM miały napięcie na przekaźniku cały czas?

Ostatnio edytowane przez tbos ; 04-03-2021 o 11:17
tbos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 00:31   #69
maovi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Newcastle upon Tyne
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał tbos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobnie jak u kolegi kolucho. Otwieram drzwi i dioda zaczyna świecić. Świeci się również cały czas jak pracuje silnik i ok 10 minut po jego zatrzymaniu. Czyżby silniki 180 KM miały napięcie na przekaźniku cały czas?
Ja mam 180 KM nie świeci się wgl. nawet podczas odpalania auta, co w sumie trochę mnie martwi. Tymczasowo mam diodę zamontowana partyzancko, ale poprawie jak tylko zadziała.

W forscanie mam parametry:
DPF LOAD: 62%
DPF SOOT: 44%
DP_DPF ,kPa: 0.4
DP_DPF 2, kPa: 0.4

Czyli jak load osiągnie 100% zacznie dopalać?
maovi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 10:44   #70
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał maovi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam 180 KM nie świeci się wgl. nawet podczas odpalania auta, co w sumie trochę mnie martwi. Tymczasowo mam diodę zamontowana partyzancko, ale poprawie jak tylko zadziała.

W forscanie mam parametry:
DPF LOAD: 62%
DPF SOOT: 44%
DP_DPF ,kPa: 0.4
DP_DPF 2, kPa: 0.4

Czyli jak load osiągnie 100% zacznie dopalać?
ok. 80 % bo 100% to już zatkane by było i by się udusiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.