Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2015, 22:26   #1
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie wymiana sony 6cd mp3

zastanawiam sie nad wymiana radia sony 6cd mp3 z Mondeo mk4 titan
pytanie teraz jest co warto kupic ,aby dobrze odtwarzac muzyke,w moim drugim mk3 mam pioniera 1din i zajefajnie wszystko odtwarza wlacznie z Mp3,Avi itd.standartowa "sonowka" z mk4 to "grajek dla dzieci"przy tym radiu.
nawet mnie korcilo zeby cos podobnego zalozyc do tytki ,ale wtedy w panelu zostanie szpecace"pol dziury"
czy moglibyscie doradzic jakies radio din 2,nie musi miec 2miliony pixeli i innych dupereli na wyswietlaczu(wyswietlacz jest dla mnie nie wazny),wazne jest odtwarzanie muzyki,czasami odwala mi i lubie posluchac muzyki powaznej ,a tego nie da sie sluchac na standartowym radiu sony,dzwiek jak z kotla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 23:39   #2
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: wymiana sony 6cd mp3

standard Ford-owski nie daje audiofilskich doznań ale po wygłuszeniu drzwi, ewentualnej wymianie głośników lub głębszym grzebaniu dodaniu wzmacniacza daje radę, po wymianie radia na inne juk już niedawno wspomniałem traci się wiele funkcjonalności niestety większość idzie po CAN, i małe chińskie rączki nie dały rady z pełną kompatybilnością są miej i bardziej udane wersje ale zacznij od wygłuszenia co naprawdę nie jest trudne zainwestujesz z max 200-300zł a efekt będzie lepszy niż zamiana na stacje multimedialną za 2000zł, twoja muzyka będzie tak dobra jak najsłabsze ogniwo w twoim nagłośnieniu a w przypadku Ford-a moim zdaniem jest to wygłuszanie
marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 13:10   #3
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: wymiana sony 6cd mp3

to i ja się podzielę, bo ostatnio wsadziłem do Galaktyki Pionka 1 dni zamiast Sonego od Forda

żałuję jednej rzeczy - że zrobiłem to tak późno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wcześniej, wymiana głośników, kabli, wygłuszenie drzwi. Niby było poprawnie, ale słabo. Niedawno dla "sprawdzenia" podjechałem do jednego sklepu CA i poprosiłem o podłączenie na próbę radia raczej ze średniej półki. Różnica w jakości dźwięku gigantyczna. W końcu to, co robiłem wcześniej zagrało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla mnie utrata funkcjonalności dotyczącej połączenia radia z Conversem (daje to naprawdę niewiele) i sterowaniem z kierownicy (można dokupić adapter) jest jak najbardziej warta poświęcenia celem przyzwoitej jakości dźwięku. Nie miałem stycności z Navi Forda, ale uważam, że to co daje Sony w fabrycznym radiu jest bardzo słabej jakości.

dariuszk24 - zobacz sobie na Pionki. Mają modele przeznaczone do słuchania muzyki, które mogą dobrze zgrać się deską. Np. model FH-X720BT. To jest coś z nowszej serii Pioniera na 2014, masz bluetooth Parrota, który nie odbiega jakością od tego co jest w Fordzie, dużo lepszy dźwięk i rozsądną kasę do wydania.
droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 17:56   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: wymiana sony 6cd mp3

I tę słuszną prawdę właśnie najtrudniej udowodnić i jest ona szeroko wypierana przez ludziska: że radia "firmowe" w autach mają jedną jedyną zaletę-pasują wyglądem do deski. I tyle.
Akurat uważam samochód za miejsce nie nadające się do jakościowego odsłuchu audio (bo jest pełen hałasów), ale jak komuś na jakości zależy, to najpierw powinien usunąć radio "oryginalne".
Moim prywatnym rekordem dziadowskiego brzmienia jest owalne ford 6000CD-nie mogłem uwierzyć, że to gra tak ciulowo.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 17:53   #5
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: wymiana sony 6cd mp3

dzieki za wsparcie,widze ze nie tylko mnie to radio dziala na nerwy.tak wiec pozostaje kwestia ,czym zalatac polowe pozostalej dziury po "smutuwce-sonowce.pojde za rada dropsia w kierunku pioniera .mam starsze pionieraFBH w mk3 .faktycznie sonowka pasuje tylko i wylacznie do wystroju.
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 18:54   #6
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: wymiana sony 6cd mp3

Cytat:
Napisał dariuszk24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak wiec pozostaje kwestia ,czym zalatac polowe pozostalej dziury
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 20:44   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: wymiana sony 6cd mp3

Witam

Oczywiście, w Polsce możemy kupić takie maskownice na Allegro
(autor wątku ma wpisaną lokalizację UK - więc inne źródło zaopatrzenia)

a tak to wygląda

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 12:09   #8
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie

Ma to niestety też inna wadę. Wygląda to mówiąc BARDZO delikatnie mało estetyczne.
Albo jakość dźwięku albo wygląd. Ciężki wybór.

Ostatnio edytowane przez Pejotwroc ; 01-02-2015 o 12:12
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 12:20   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: wymiana sony 6cd mp3

Tak w życiu jest, że nie można mieć wszystkiego. Ale wersje 2-DIN wyglądają ciut lepiej.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.