Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2016, 23:21   #1
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

W związku z powyższym, ze taki temat istnieje odnośnie Mondeo MK5 i bardzo chętnie go czytam, zacząłem sie zastanawiać dlaczego nie ma podobnego tematu dla najnowszego Focusa. Czytając tamten temat, można wyciągnąć sporo wniosków dla potencjalnych kupujący i można uniknąć wielu powtarzających sie tematów odsyłając do niego.

W takim razie zacznę. ;-)

Szukałem jakiegoś samochodu, który na miasto mógłby mi zastąpić Pandę a w trasę Avensisa T25. Najpierw chciałem kupić nowego Avensisa T27 FL II. Przywiązanie do marki swoje robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byłem na jeździe próbnej i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, ale po rozmowie z żona w domu stwierdziliśmy ze nic nie zmienimy, dalej będzie to duża "kalapita" kiepska do miasta i która moja żona by nie jeździła ze względu na wielkość. Auris kompletnie nam sie nie podobał. W związku ze zawsze byłem wierny Japońcom, stwierdziłem ze nowy Civic to będzie to, umówiłem sie na jazdę próbną 1.8 V-tec i generalnie nie było źle, ale komfort jazdy, sztywność, podskakiwanie samochodu, nerwowość i opatrzenie UFO zdyskwalifikowało ten samochód w naszych oczach. Marzeniem była Mazda 3, cudo ale po przejażdżce czar prysł, z zewnątrz super, ale środek, plastik fantastik, poza tym głośno powyżej 120 km/h no i ulubiony samochód wsród złodziei razem z większym bratem mazda 6. W zasadzie byliśmy zdecydowani na Mazdę 3, bo europejskich w ogóle nie brałem pod uwagę, ale postanowiłem zajrzeć do Forda i obejrzeć nowego Focusa. 1sze wrażenie było super, mimo że nie jeździłem. Cenowo było trochę słabo jak zobaczyłem wartości katalogowe. Musiałem jeszcze namówić zonę na Forda co nie było proste ale sie udało.
Po jeździe Focusem 1.5 EB 150 KM byłem w nim zakochany, prowadzenie, wyciszenie, komfort jazdy normalnie same plusy, tylko cały czas przewijał sie u mojej zony ten stereotyp o fordach ale udało sie ją w końcu przekonać i teraz nie żałuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktualnie przejechałem swoim mk3 fl prawie 2k km i żaden samochód nie sprawiał mi tyle frajdy z jazdy co Focus. Mam hb 1.5 EB 150 KM Titanium z Biksenonem, asystentem parkowania, czujnikami z przodu i z tylu. Z Bajerow brakuje mi trochę BLISa testowy posiadał i fajna opcja, nawigacji ale z katalogu to masakra cenowa i pewnie w niedługim czasie skorzystam z oferty skanbisa, no pewnie tez zdecyduje sie na zmianę programu ze 150 na 182KM u kolegi mayaka.
Z minusów to strasznie palcujacy sie ekran Sync2, i śmieszne listwy ochronę progów tylko z przodu chroniące nie wiem co. Zamówiłem i doszły szersze na przód i tył , żeby lepiej zabezpieczyć lakier na progach. Kolejna rzecz to w porównaniu np. z Civiciem (ok. 460l) mikroskopijny bagażnik w focusie z dojazdówka (317l) kombi ńie chciałem bo kompletnie mi sie nie podobała bryła.
Audio takie sobie ale wydaje w miarę poprawne dźwięki. Jaki by nie był zestaw oferowany przez dealera to i tak będzie paździerz w stosunku do tego co można samemu złożyć. Także osobiście do audio nawet 1 pln bym nie dołożył ale ja mam spaczony gust poprzednim audio w Avensisie a tam miałem grubo.

Jeśli chodzi o to czy kupiłbym jeszcze raz fokę to zdecydowanie tak.

Mam nadzieje ze wątek sie rozwinie i będzie można przeczytać Wasze odczucia, plusy , minusy itd, z użytkowania.

disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 07:12   #2
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyc

Poprzednio miałem same Hondy Civic od 1999r., VI generacja była super w tamtych czasach, nawet VII generacja 1.6 110 KM jeździła nieźle, ale ostatnia moja Honda - UFO 1.8 i-vtec Type S było beznadziejne - twarde, skrzypiące, wyło i nie jechało - to tak w skrócie, chociaż są miłośnicy tego modelu - zastanawiam się co w nim lubią, bo sam kosmiczny wygląd mi nie wystarczał....IX generacją Civica też jeździłem, lepiej niż w UFO, ale silnik muł + nie to wyciszenie + nie ten komfort jednak...miałem ogromne opory przed Fordem, ale nie żałuję - 2 razy ciszej niż w Hondzie, przyspieszenie bez wycia przy każdych obrotach, a nie piłowanie non stop 6-7 tys. obr/min....komfort zawieszenia nieporównywalny, a na dodatek wcale mi się nie psuje jak do tej pory, a materiały wykończenia wnętrza, szyby i lakier ( w Hondach rysują się szyby i lakier od patrzenia) o dziwo deklasują wszystkie Civici jakie miałem, na dodatek sprzęgło mi nie skrzypi, a w Hondach był to koszmar....cóż Ford g...o wort, ale jeździ mi się nim wybornie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na forum jest sporo narzekających na Forda mniej lub bardziej zasadnie, na forum Civica zaś broni się marki za wszelką cenę tłumacząc wszystko legendarną niezawodnością (bzdura w obecnych czasach - moje UFO trapiły usterki rodem z pierwszych Fiatów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), tak więc wątpię by wątek się specjalnie rozwinął, bo tutaj chwalenie Forda to raczej wyjątek niż reguła, no chyba że zaraz się pojawią narzekający Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 05-02-2016 o 07:51
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 16:08   #3
Janisek
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo FL Kombi
Silnik: 1.5 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 128
Domyślnie Odp: Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyc

Ja kupiłem już 4 forda z czego 3 ostatnie to focusy (mk1 1,6B, mk2 fl 2.0 tdci i obecny 1.5 EB, wszystkie kombi bo mnie z kolei ta sylwetka najbardziej się podoba no i praktyczna jest), ze wszystkich byłem bardzo zadowolony, może najmniej z mk1 ze względu na rudą ale poprawiałem u pana Henia "po taniości" i służy do dziś, w tej chwili córce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z mk3 cieszę się chyba najbardziej i po 10 miesiącach dalej mi mam banana na twarzy jak do niego wsiadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zwłaszcza po zmianie programu na 182 KM u Tedi_ka - ucichł "brzęczyk" i jakby fajniej się zbiera. Też chcę "uruchomić" nawigację i może dołożyć pakiet stylizacyjny, dużo dodaje uroku i tak już bardzo ładnej foczce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale to chyba najwcześniej w przyszłym roku, jak się skończy gwarancja to może coś więcej dłubnę.
Janisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 16:38   #4
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyc

Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlaczego nie ma podobnego tematu dla najnowszego Focusa. Czytając tamten temat, można wyciągnąć sporo wniosków dla potencjalnych kupujący i można uniknąć wielu powtarzających sie tematów odsyłając do niego.
Swietny pomysł, tamten temat też przeglądam bo osobiście biję się z myslami jaki będzie mój następny ford ... bo to że ford będzie to już po FFmk2 przesądzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieje ze wątek sie rozwinie i będzie można przeczytać Wasze odczucia, plusy , minusy itd, z użytkowania.
Też mam taką nadzieję bo temat dodaję do subów i będę czytał regularnie.
__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 17:07   #5
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyc

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
, tak więc wątpię by wątek się specjalnie rozwinął, bo tutaj chwalenie Forda to raczej wyjątek niż reguła, no chyba że zaraz się pojawią narzekający Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie nie wiem czemu skoro wątek o Mondeo mk5 ma juz 175 stron to dlaczego o Focusie mieć nie moze chociaż z polowe tego. Tu nie ma co pisać o narzekaniu ale o swoich spostrzeżeniach i uwagach odnośnie eksploatacji. Wszystko w jednym wątku, fajńie sie o tym czyta.
Jak wspomniałem to mam u siebie Biksenony z automatycznymi światłami i ja osobiście bym przeorganizowal trochę kolejność bo nie zawsze chce zostawiać na automacie, bo kiedy większość jeździ i warunki na to pozwalają na dziennych to mi włącza ksenony. A jak jak chciałbym ręcznie ustawić z pozycji dziennych na automat to tez muszę przeskoczyć przez ksenony.
Ustawilbym to tak, pozycja 0, dzienne, automat, mijania. Wtedy manewrowanie pokrętłem pomiędzy wyłączeniem a automatem przechodziłoby tylko przez dzienne z pominięciem Biksenonów.
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 10:59   #6
misiek63
ford::beginner
 
Avatar misiek63
 
Imię: mirek
Zarejestrowany: 07-07-2015
Skąd: WOT
Model: focus
Silnik: 1,6duratec 105KM
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyc

Czesc. od pół roku mam mk3 FL .poprzednio hultaj i30,mazda 3BM(krótko). mazda była świetna,ale miała kilka rzeczy irytujących i okazała sie pechowaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Focusik wydaje sie dopracowany,wzorowe zawieszenie i układ kierowniczy;jeżdże glównie w mieście i z jednym pasażerem,więc mały bagażnik i podstawowy silnik wystarcza...wygląd to czołówka wśród kompaktów.cena też była do przyjęcia....jestem zadowolony i myśle,że tak pozostanie....pozdrawiam fanów fokiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 23:02   #7
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyc

Również doczepiłbym się do automatycznych świateł - są do bani i działają destrukcyjne na kseonony, bo włączają się jeszcze przed uruchomieniem silnika.

Ja po przejechaniu już prawie 30kkm zauważyłem tylko jedną wadę. W przedlifcie przy wyższych prędkościach >120km/h szum powietrza jest wnerwiający i bez podkręcenia radia się nie obejdzie w dłuższej trasie. W polifcie podobno to poprawili.

Sportowe zawieszenie w Trendzie Sport i Titanium jest nie jest zbyt ciche na dziurach, ale do zaakceptowania. Coś za coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po za tym auto jest świetne i mam nadzieje, że tak zostanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 23:56   #8
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyc

To i ja się wypowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje mk3 posiada już prawie 130 kkm także już bardzo dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do auta przesiadlem się z foki mk1. Na plus jakośc wnętrza bo to wręcz przepaść w porównaniu do mk1. Na plus bardzo fajnie wybierające dziury zawieszenie no i wygląd auta. Komfort jazdy jak dla mnie na poziomie naprawdę fajnym. Nie męczę się zupełnie za kierownicą. No i w końcu hamulce! Bo jest czym depnac. Po przesiadce z mk1 nie moglem sie przyzwyczaić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na minus :
- układ kierowniczy w mk1 mi bardziej pasował (tutaj mam mniejsze odczucie połączenia kierownicy z kołami)
- za słaby diesel 1.6. Nie wiem czemu ale te same konie w mk1 jeździły lepiej

Ogolnie auto mi się baaaardzo podoba i następny samochód to też na pewno będzie ford ale muszę przyznać że mk1 po zakupie zrobiło na mnie jakieś takie większe wrażenie niż teraz mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 08:17   #9
markach
ford::beginner
 
Avatar markach
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 tdci 115
Rocznik: 2012
Postów: 32
Domyślnie Odp: Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyc

Witam ,
To ja również się wypowiem. Posiadam FF mk3 kombi 1.6 tdci 115 km od 8 miesięcy zrobiłem już tym autem ponad 20 kk km i jestem bardzo zadowolony z samochodu jak i jakość wykończenia i wyciszenia samochodu jest na plus. Hamulce faktycznie są jak brzytwa jak na razie żadnych poważnych usterek tankuje wymieniam oleje i jeżdżę. A zawieszenie w FF jest po prostu świetne trzyma się drogi niczym rajdówka a i dobrze radzi sobie z nierównościami. Myślę ,że następne autko również ford i myślę ,że też FOKA :-) ale może RS.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
markach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 23:04   #10
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Focus MK3 i MK3FL - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyc

Dla mnie wygląd MK3 to tragedia. MK3FL trochę lepiej ale nadal dupska nie urywa. Dlatego zmieniając Fiestę MK7FL nie zdecydowałem się na Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż Ecoboosty zdecydowanie na +
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.