Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2021, 18:13   #1
Khiav
ford::average
 
Avatar Khiav
 
Zarejestrowany: 06-11-2020
Model: SMax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 103
Domyślnie Wygłuszenie maski, odcinek n+1

Obsuwa jeden dzień, ale zrobiłem wyciszenie. Ok, 1,5h pracy, jakiś stół roboczy, do tego pędzel, ipa, mikrofibra i nóż do papieru. Można by jeszcze maskę ogólnie wymyć od spodu, ale dopiero później na to wpadłem, ewentualnie też dać jakiś wosk do profili.

Ogólnie to po prostu drapało mnie w oczy to, jak wyglądało stare wygluszenie.

Efekty? Jeszcze nie testowałem tego w warunkach drogi ekspresowej czy autostrady, tyle co go przegoniłem te 90-100 km no i po mieście, to wycina niskie tony, bo mniej słychać silnik a bardziej gwizd turbo. Sama maska po podklejeniu stała się zauważalnie cięższa, więc powinna mniej być podatna na nacisk powietrza przy wyższych prędkościach. Mata to lekki butyl StP Silver. Do oklejenia, jak na zdjęciach, wystarczy jedna mata 75x50.

Samo wygluszenie wymaga docięcia poza miejscami przewidzianymi przez producenta, mocowania też oryginalne od starej maty, nowe, które są z zakupioną, nie pasują do żadnych otworów w masce.

Pozostaje coś wymyślić na niezbyt dobrze wyglądające szare krawędzie.

To, co widzicie na zdjęciach, to mój pierwszy raz, gdy robię jakiekolwiek wyklejania matami wygłuszającymi, a nie jestem jakiś uzdolniony manualnie. Moim zdaniem jest ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Khiav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.