Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2014, 22:04   #1
ingenieur28
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Deutschland - Stuttgart
Model: Ford Focus 2 Sport
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Jakie są objawy wypalania dpf ?

Witam,
Moze mi ktos powiedziec jak rozpoznam ze wypala sie akurat dpf? Podobno nie wolno wylaczac auta gdy trwa proces wypalania, a ja jezdze dosyc duzo po miescie i powiem szczerze ze nigdy nie zauwazylem by auto zachowywalo sie jakos inaczej, a przeciez ten dpf kiedys sie wypala. Funkcji spalania chwilowego u mnie niestety nie ma.. Auto to focus kombi 2007 2.0tdci 136PS.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez ingenieur28 ; 22-01-2014 o 22:39 Powód: nieprawidlowa nazwa tematu
ingenieur28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 16:04   #2
ingenieur28
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Deutschland - Stuttgart
Model: Ford Focus 2 Sport
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Objawy wypalania dpf

hmm nikt nie wie jak mozna rozpoznac wypalanie dpfa w takiej furze czy poprostu ich nie ma?
ingenieur28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2014, 14:14   #3
pba0284
ford::beginner
 
Imię: pba
Zarejestrowany: 10-07-2013
Skąd: Poznań / Choszczno
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jakie są objawy wypalania dpf ?

Witam!
Cykl wypalania bardzo łatwo zdiagnozować. Zostaje rozpoczęty tylko w momencie, gdy temp. silnika przekroczy 55st. C. Głównym objawem jest od razu włączenie wentylatora chłodnicy. Można też usłyszeć zmieniony głos silnika, ale żeby to usłyszeć, trzeba się dobrze wsłuchać. Najprawdopodobniej włączone zostają również ogrzewanie szyby tylnej i lusterek.

I najważniejsza informacja. Jeśli zauważycie sytuację, że wentylator chłodnicy został włączony i przy zgaszeniu silnika wentylator również się wyłącza - możecie być pewni, że trwał cykl wypalania. Natomiast w sytuacji, gdy po wyłączeniu silnika wentylator nadal pracuje - spokojnie, wychładzanie wody. Kilkukrotne przerwanie cyklu nie spowoduje skutków ubocznych, ale na bank jest jakaś określona liczba prób. Mimo wszystko - gdy gasicie silnik i wentylator gaśnie - radzę pozwolić na dokończenie cyklu przy następnym razie.
Nie wiem, jak długo trwa cykl wypalania. U mnie ostatnio zdążył się wypalić po 20min jazdy z obrotami na poz. 3000.

Co do wymuszania wypalania. Jest to trochę ryzykowne. (Serwisy nie bardzo chcą to robić, a jeśli podjedziecie do kogoś, kto ma program - najprawdopodobniej podłoży kartkę do podpisu, że nie odpowiada za skutki takiego wymuszenia). Wypalanie wymuszone wygląda tak, że autko włącza sobie wentylatorek chłodnicy, ogrzewanie szyb, chyba też klimę i wkręca się na 4000obr na jakieś 20min.
pba0284 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 13:48   #4
ingenieur28
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Deutschland - Stuttgart
Model: Ford Focus 2 Sport
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Jakie są objawy wypalania dpf ?

Moze moje pytanie jest banalne, ale jak poznac ze ten wentylator chlodnicy sie zalacza czy chodzi? W czasie jazdy idzie to jakos poznac czy tylko na postoju?
Ja zauwazylem jedna rzecz, moze ma to cos wspolnego z wentylatorem, tylko chyba nie chlodnicy : nawiewy ustawione sa na pozycje 0,a mimo tego tego czasem dmucha z nich powietrze – czasem tzn mam na mysli ze podczas jazdy co kilkanascie minut ewidentnie czuc nawiew. Sile nawiewu okreslil bym jakby byl ustawiony w pozycji 1. Czy to normalne? Wydawalo mi sie, ze jesli uzytkownik nie chce zadnego nawiewu i ustawia go na 0 to nie prawa leciec z nich powietrze. Ktos cos moze mi podpowiedziec na ten temat?
ingenieur28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 15:59   #5
krzysHO
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 90hp
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Jakie są objawy wypalania dpf ?

Mam pytanko czy załączenie wentylatora chłodnicy ma związek z wypalaniem filtra dpf przez komputer?. Miałem dziś taką sytuację że załączył mi się wentylator chłodnicy jak wjeżdżałem do garażu przy parkowaniu autka. Nigdy wcześniej nie miałem podobnej sytuacji. Temperatura na zewnątrz wynosiła ok.14st miałem załączone ogrzewanie wnętrza. Przejechałem 14km.
Kolega pba0284 powyżej napisał, że jeżeli pracuje wentylator po wyłączeniu silnika to jest normalny objaw schładzania wody, natomiast jeżeli wentylator wyłącza się razem z silnikiem to był proces wypalania filtra. Ile ma to się do rzeczywistości?

Dla pewności po 4 godz postoju odpaliłem raz jeszcze auto i przegoniłem je trasą szybkiego ruchu 80km ze średnią prędkością 125km/h. Mógłby się ktoś odnieść do mojego postu z góry dziękuję :-)
krzysHO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.