Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2017, 14:20   #11
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: Uchwyty mocujące

Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo zobacz gdzie są uchwyty fabryczne w tym modelu i tam próbuj trafić jak będziesz wiercił. Ja się za to już ze 2 lata zabieram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nawet oryginalne uchwyty kupiłem w Fordzie które są tanie...
Muszę zdemontować zabudowę nadkoli i podłogę, żeby zamontować te uchwyty. Ile za nie płaciłeś? Solidne są? Bo w masterze rozciagnalem kiedyś przy naciaganiu pasem. W nowym transicie są solidne mocowania

Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 18:50   #12
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie Odp: Uchwyty mocujące

Cytat:
Napisał Biernaś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę zdemontować zabudowę nadkoli i podłogę, żeby zamontować te uchwyty. Ile za nie płaciłeś? Solidne są? Bo w masterze rozciagnalem kiedyś przy naciaganiu pasem. W nowym transicie są solidne mocowania
Na jakieś mega wytrzymałe to nie wyglądają. Jak kupiłem swojego to te nad nadkolami już miałem i na razie tylko z nich korzystam. Z tym demontażem podłogi to właśnie mi cały czas chodzi po głowie żeby tak wymierzyć te otwory żeby nie demontować podłogi tylko zrobić otwór w samej sklejce i trafić na te fabryczne. Zwłaszcza że do tych fabrycznych mocowań są w komplecie takie blachy - takie jakby gniazda do tych zaczepów - jak nie zapomnę to zrobię Ci jutro zdjęcie. Dlatego właśnie szukałem w sieci zdjęć z tymi mocowaniami żeby się przygotować i jak znajdę takiego na żywo to poproszę właściciela i sobie zwymiaruję rozmieszczenie tych otworów fabrycznych.
A plan B jest taki że podłożę jakiś kawałek solidnej blachy (3-4mm) od spodu i przewalę dziurę przez podłogę i sklejkę i kolejna blacha i przykręcę zaczep na wierzchu - będzie solidny ale będzie wystawał nad podłogę więc może mi czasem przeszkadzać przy załadunku palet.
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 20:01   #13
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: Uchwyty mocujące ładunek dokładka

No właśnie trafienie w oryginalne miejsca mocowań to mega loteria. A muszę zrobić te uchwyty bo męczy mnie wstawianie pustej palety na pakę, żeby zablokować przesuwanie się drugiej
Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 23:27   #14
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie Odp: Uchwyty mocujące ładunek dokładka

Ja właśnie nie chce robić tego na zasadzie "a może trafię" tylko zwymiarować sobie identyczną wersję jak moja czyli L1H1 już z takimi zaczepami.
Zwłaszcza że zakładam że w obecnie posiadaną sklejkę wkomponuję te rynienki ze zdjęcia a na nie muszę już w sklejce dużą dziurę wywalić więc jest większa tolerancja na trafienie na otwór w podłodze.
Na zdjęciu to jest komplet z Forda, nie pamiętam dokładnie ale całość kosztowała coś 30-40zł, ale co ciekawe katalog pokazał że ta śruba nie potrzebuje nakrętki bo dziura w podłodze jest nagwintowana i tego się też trochę obawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zaczep1.jpg (56.6 KB, 8 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zaczep2.jpg (58.1 KB, 9 wyświetleń)
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 09:54   #15
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: Uchwyty mocujące ładunek dokładka

40 zł za komplet to niska cena. Uchwyty wyglądają tak te co rozciągnąłem w Masterze przy naciąganiu pasa. Ale może się skuszę na nie i zdejmę płytę, żeby je zamocować
Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.