Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2018, 19:26   #201
Yak
ford::average
 
Avatar Yak
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 01-08-2018
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Fiesta ST Line
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 100
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak chcesz to robić przez ASO to weź FORScanem sczytaj i zachowaj w pliku aktualny AS BUILD modułu APIM. Po aktualizacji załadujesz go z pliku do urządzenia i nie będziesz musiał prosić o podpowiedź "który bit przestawić"...
Co mądra głowa... Tedi aż się boję co będzie jak przejdziesz na emeryturę

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Yak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 09:10   #202
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak chcesz to robić przez ASO to weź FORScanem sczytaj i zachowaj w pliku aktualny AS BUILD modułu APIM. Po aktualizacji załadujesz go z pliku do urządzenia i nie będziesz musiał prosić o podpowiedź "który bit przestawić"...
Pytanko pośrednio z powyższym związane - czy jeśli zrobię przywrócenie ustawień fabrycznych w sync2 z panelu auta bez instalowania czegokolwiek nowego, to aktywowana w międzyczasie nawigacja i kamera wsteczna zdezaktywują się również i trzeba będzie aktywację odtwarzać? I czy pozbędę się w ten sposób wersji 3.10 i wróci pierwotna 4.32?
Chcę zresetować synca, bo nie pokazuje obecnej lokalizacji samochodu, znika mi navi podczas jazdy lub w ogóle nie mogę jej uruchomić lub nie ma ochoty wyznaczyć trasy - prawdopodobnie przez błąd karty SD (APIM B1215:00-2A). Ale możliwe też, że sync2 chciałby też po prostu resetu.
Wiem, że kartę SD i pena z USB trzeba wyciągnąć podczas resetu.
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 09:28   #203
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...aktywowana w międzyczasie nawigacja i kamera wsteczna zdezaktywują się również i trzeba będzie aktywację odtwarzać? I czy pozbędę się w ten sposób wersji 3.10 i wróci pierwotna 4.32?
...
Nie i nie.
Reset do ustawień fabrycznych wykonany z menu tak naprawdę czyści preferencje użytkownika (ustawienia wykonane z menu) oraz jego dane "osobowe" (sparowane telefony...) a także logi ze "śladami aktywności".
Konfiguracja "as build" oraz wersja softu pozostają w pełni bez zmian - czyli żadne aktywowane dodatki nie nikną.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 19:12   #204
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie i nie.
Reset do ustawień fabrycznych wykonany z menu tak naprawdę czyści preferencje użytkownika (ustawienia wykonane z menu) oraz jego dane "osobowe" (sparowane telefony...) a także logi ze "śladami aktywności".
Konfiguracja "as build" oraz wersja softu pozostają w pełni bez zmian - czyli żadne aktywowane dodatki nie nikną.
No faktycznie - po resecie nic nie zniknęło (właściwie tylko telefon rozłączyło, język polski zmienił się na angielski i kolor ambient light się zmienił). Dziwne, reszta spersonalizowanych ustawień, nawet stacje radiowe i ustawienia dźwięku, zostały. Coś powierzchowny ten reset.
Ale navi jak nie wyznaczało trasy i szwankowało, tak nie wyznacza trasy i szwankuje nadal. Czyli karta pewnie.
Dzięki Tedi_k :-)


Bump: Po tej akcji dodatkowo auto zapomniało autoblokować drzwi po ruszeniu (trzeba było tylko postawić ptaszka w menu zegarów) i tak samo trzeba było znów zaptaszkować "komfortowe wycieraczki", co do dziś nie wiem co oznacza, ale było wcześniej zaznaczone.
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km

Ostatnio edytowane przez oslowek ; 19-10-2018 o 10:36
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 20:55   #205
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...stacje radiowe i ustawienia dźwięku, zostały. ...
Stacje radiowe i ustawienia dźwięku nie są pamiętane w Syncu i jego reset nie miał prawa ich ruszyć. To są dane pamiętane przez ACM (radio) - jak jego zresetujesz to Ci to zniknie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 19:55   #206
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"komfortowe wycieraczki", co do dziś nie wiem co oznacza, ale było wcześniej zaznaczone.
To ustawienie powoduje dodatkowy ruch wycieraczki po użyciu spryskiwacza, wycieraczki "machają" trzy razy i potem po 2-3 sekundach jeszcze raz a bez zaptaszkowania tej opcji nie wykonują tego ostatniego ruchu po przerwie.
komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 19:57   #207
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i potem po 2-3 sekundach
Ten czas jest regulowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 21:12   #208
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ustawienie powoduje dodatkowy ruch wycieraczki po użyciu spryskiwacza,
Aha, myślałem, że to normalne i logiczne działanie wycieraczek a nie opcja do zaptaszkowania. Dzięki.
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 19:33   #209
Yak
ford::average
 
Avatar Yak
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 01-08-2018
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Fiesta ST Line
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 100
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Pan kierownik serwisu po dzisiejszym telefonie stwierdził że aktualizację Synca mogą zrobić ale fura musi zostać u nich na 2-3 dni bo tyle to trwa - jak powiedziałem mu że to trwa około 1h to stwierdził że nie mam racji. Stara się mnie zniechęcić ? czy rzeczywiście taka to czasochłonna operacja aktualizacji bądź co bądź tylko radyjka.. Tak czy siak jestem umówiony na 6 XI w sprawie podświetlania panelu radia i będziemy jeszcze radzić o tym..
Yak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 19:39   #210
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Nie trwa nawet godziny ale muszą się mentalnie przygotować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , nawigacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.