Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stary 05-07-2018, 16:02   #1
Daniel Jarosław
ford::amateur

Imię: Daniel
Model: SCORPIO
Silnik: 2.9 Coswort,2.0DOHC
Rocznik: 1995,1991
Angry Mazda 121 czyli fiesta mk4 1998r 1.2 zetec

Witam Panowie i Panie serdecznie .
Szukam odpowiedzi pomocy czegokolwiek co ożywi pojazd jak w tytule .
Sprawa wygląda następująco :
Panowie fachowcy stwierdzili że mam uwalony sterownik silnika , dodam że auto od kupna średnio paliło 17 litrów już nie taniej benzyny ,
Co mogłem to od siebie zrobiłem , wymieniona sonda , przepływka czujniki , przepustnice , wszytko co jest związane z spalaniem , sprawdzona pompa paliwa , regulator z listwą wtryskową , masy wtyczki kable kompresja rozrząd i już na prawdę nie ma się do czego przyczepić.
Mazda po kupnie przestała trzymać wolne obroty dostała nowy regulator biegu jałowego jak się okazało nie potrzebnie bo na dal ich nie trzymała.
Ogólnie podlewa ją benzyną na wolnych obrotach co widać po wskazaniach sondy a żeby było śmieszniej sterownik wymyślił sobie że ma drugą sondę i wali na niej dziwne wartości , po odpięciu tej właściwej sondy wartości zmieniają się niewiele a błąd jaki wyskakuje to uszkodzenie obwodu podgrzewania .
Ręce mi opadły więc podjechałem do miejscowego fachury od elektroniki samochodowej , wystało się tam tydzień i stwierdził że trzeba poprawić luty w sterowniku , pytam czy to zrobi odpowiedział że tak .
Skończyło się na tym że zrobił to i autem nie daje się jeździć faluje skacze gaśnie strzela prycha kicha i nie daje się już połączyć przez obd , ręce umył od tej całej sytłacjii .
Ja auto zabrałem bo dwa miesiące się wystało i kicha .
Mazdo Fiesta zakupiona u turka za zachodnią granicą jest jak nowa nie całe 80tyś przelotu ani nalotu rdzy ani jednej dziurki szkoda mi jej a w szczególności żona mnie katuje .
A tera do sedna
Mam sterownik silnika o takich numerach :
98BP-12A650-GA
Zeby było jeszczę bardziej pod górę nie znalazłem u nas w kraju na różnych portalach aukcyjnych sterownika o takich numerach jedynie jest jeden wystawiony u sąsiadów w UK i nie wiem co czynić .
Czy można założyć sterownik o innych numerach z zeteca czy nic z tego nie będzie ?
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za błędy ale mam na to papier

Daniel Jarosław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku

Zasady postowania