Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2018, 18:40   #251
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Jakby ktoś chciał to mam z mk3 komplet nowych klapek z ośką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 22:59   #252
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,009
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klapki takie same, ale jest ich jeszcze więcej i do niektórych nie ma dostępu.
Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie z końcówki 2007 są dwa rzędy klapek. Jedne tuz przed głowica a drugie w środku kolektora - do tych nie ma dostępu.
Przepraszam, walnąłem babola. W poliftach jest tak samo jak piszesz.
Cytat:
Napisał kepnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ta wersja kolektora jest już nieawaryjna?
Nie wiem. Ja mam nalatane w tej chwili prawie 196k km i na razie silnik pracuje cicho. Klekotania nie słychać.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 09:00   #253
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Witajcie,
po przeczytaniu wszystkich wpisów użytkowników o stanie klapek postanowiłem sprawdzić też i w swoim mondku. Mam przejechane 161tyś, w tym 10 tyś na LPG. Wczoraj pogoda dopisała, więc się za to zabrałem. Ku mojemu zdziwieniu w środku wszystko jak nowe, oczywiście poza niewielkim nalotem. Wymontowałem również separator oleju, którym było troszkę gnoju, ale też nie jakoś strasznie. Przeczyściłem też czujnik znajdujący się w dolnej części kolektora.
Ciekawi mnie tylko od czego to zależy, że jednemu przy niecałych 90tyś prawie się klapki rozpadły, a u innych przy dużo większych przebiegach są w nienagannym stanie.
Jeśli chodzi o poziom trudności, no to nie jest to nic skomplikowanego. No chyba że ktoś ma 'masywne' ręce, wtedy może mieć trochę trudniej. Mi cała robota zajęła około 4h, z tym że ja nie wyciągałem tych klapek z kolektora, jak ktoś będzie musiał je wyjąć i włożyć nowe, to zajmie to na pewno więcej czasu.
Jednak bez ofiar się oczywiście nie obyło, zaginęła mi gdzieś w osłonie zderzaka nasadka 10mm, na szczęście spadła jak już dokręciłem ostatnią śrubę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i mam spalone plecy - tak słońce grzało, że zdjąłem koszulkę, a że robiłem kilka godzin to efekt jest jaki jest..
Ale teraz mogę jeździć spokojnie, bez obawy że jakaś klapka wpadnie do cylindra.
Trochę się rozpisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie zaglądali do kolektora - zróbcie to i będziecie mieć spokój.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_1538.jpg (102.2 KB, 275 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1539.jpg (97.7 KB, 258 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1541.jpg (100.3 KB, 252 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1542.jpg (99.3 KB, 234 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1545.jpg (99.5 KB, 230 wyświetleń)
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 21:14   #254
akces
ford::amateur
 
Avatar akces
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-08-2017
Skąd: Lębork
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Witam . Ja własnie dorwałem się do swoich klapek, przy okazji remontu silnika.Na razie rozebrałem, w poniedziałek będę zamawiał części. Ma ktoś pomysł na wzmocnienie pręta na drugim końcu, żeby nie uszkadzał klapki. Myślałem o wtopieniu jakiejś tulejki z brązu czy coś w tym stylu.
akces jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2018, 21:14   #255
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

To aż tak masz uszkodzone, że musisz to wzmacniać? Jaki masz przebieg?
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 10:43   #256
Arch
ford::beginner
 
Avatar Arch
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 16V Duratec HE
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał Gienek88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale teraz mogę jeździć spokojnie, bez obawy że jakaś klapka wpadnie do cylindra.
A na jakiej podstawie stwierdziłeś, że jest _wszystko_ OK, bo nie widzę foto z wyjętą sztycą klapek?

U mnie dopiero po wyjęciu pręta okazało się, że tulejki w klapkach zamiast przekroju sześcianu (jaki ma nowy pręt), miały przekrój okrągły i zaczynały się na tym pręcie kręcić, zamiast dać się mu ustawiać. Wymienione klapki, pręt, uszczelki już chyba w 2017 roku.
Arch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 13:55   #257
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Nie wyjmowałem klapek, bo nie widziałem sensu, żadna nie miała nawet minimalnego luzu. Jakby pręt był wytarty to raczej luz by się pojawił.
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 07:51   #258
Arch
ford::beginner
 
Avatar Arch
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 16V Duratec HE
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

So be it Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Arch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2018, 11:40   #259
gorzken
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 01-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec Flexifuel + LPG
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Panowie, z góry dzięki za całą tą dyskusję. Mnóstwo wiedzy, dzięki, której wiadomo co robić.

Wczoraj wymontowałem kolektor dolotowy przez podejrzenie brania lewego powietrza i wysokich obrótów po starcie silnika. Gniazda osi klapek wyrobione (nawet wyłamane), że klapki mają straszny luz. Przez dziurę, którą pokazuje na zdjęciu zasysa mi lewe powietrze.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj pytanie do Was: Czy wymiana wkładu klapki zalepi tą dziurę? Czy muszę wymienić cały kolektor? Pytam ponieważ nie wiem jak wygląda wkład pod innym kątem a wymontuje go dopiero po weekendzie.

Przebieg auta to 270k. Z czego około 80-90tys na gazie.

Edit: Klapki już wymienione. Teraz żadnego prześwitu nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie do was jeszcze. Czy ktoś z was czyścił kolektor dolotowy? Czym i w jaki sposób żeby zrobić to porządnie?

Z góry dzięki za odpowiedź


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez gorzken ; 08-09-2018 o 14:12 Powód: Dodany link do zdjęcia
gorzken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 11:38   #260
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

A Lpg masz z lubryfikacją? Ja zrobiłem na gazie dopiero 16tys, tyle że nie mam tego badziewia a ustawiony dotrysk paliwa przy większym obciążeniu silnika. Także kolektor miałem suchy, ale moim zdaniem śmiało można czyścić środkiem do gaźników, z przepustnicy ładnie schodzi z tym środkiem.
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.