Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2018, 14:07   #411
xelus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Cytat:
Napisał degs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : (...) a kupowanie platformy rowerowej na hak też przede mną...
Zwróć uwagę na wsteczne i przeciwmgielne w platformie. Ja obecne przepisy interpretuję tak, że platforma powinna posiadać wsteczne i przeciwmgielne. Wiele przecenionych platform nie ma jednego albo obu tych świateł. I jeszcze oświetlenie miejsca na tablicę.


Ma ktoś może szablon do wycinania otworu pod hak w zderzaku, żebym miał od czego zacząć? Kupiłem hak używany, a w instrukcji z internetu jest tylko info, że z tego szablonu trzeba skorzystać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

xelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 14:25   #412
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Cytat:
Napisał xelus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktoś może szablon do wycinania otworu pod hak w zderzaku, żebym miał od czego zacząć? Kupiłem hak używany, a w instrukcji z internetu jest tylko info, że z tego szablonu trzeba skorzystać
A masz zwykły zderzak czy tit s?
W zwykłym hak powinien wejść bez cięcia zderzaka, w tits jest perforacja po której się tnie.
Cytat:
Napisał tutrus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thule przereklamowany
ja mam thule i zadowolony jestem.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania

Ostatnio edytowane przez totek2 ; 21-03-2018 o 14:27
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 14:35   #413
adamdiver
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-09-2012
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 42
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Cytat:
Napisał degs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :

@woro woro: Model 050-353 jest niby do galaxy a 050-283 do s-max'a ale jak pasuje... Tych wiązek dedykowanych faktycznie jest kilka i niby inny brand a i tak to samo za wyjątkiem oryginałów.
Dla 050-283 jest info, że nie pasuje dla Tit S, czyli dla mnie odpada.
adamdiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 14:40   #414
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Cytat:
Napisał adamdiver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że nie pasuje dla Tit S
w tit s i tak musisz ciąć zderzak, reszta czyli mocowania itd są takie same.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 15:44   #415
degs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : właśnie ze "wszystkimi" światłami kupować będę bo takie wymagania prawne od 2016 r. także wyłącznie gniazdo 13-pin. A czy Tarus czy Aguri czy inny to nie znalazłem jeszcze odpowiedniego... ale nie będę tu śmiecić, bo wątek tego dotyczący jest gdzie indziej.

Może opcja zakupu osobno używanego haka Westafali i oryginalnego modułu z wiązką okaże się nieunikniona, no ale w alternatywie nowy Bosal/Oris.
degs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 16:04   #416
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Masz rację, kupiłem 050-283. Poprawiłem już w tamtym poście.
Co do platformy ja wybrałem Thule Velocompact 926. Ustrzeliłem na Amazon promo. Kilka stów mniej niż w PL. Powiem tak: wykonanie i funkcjonalność 1 liga. Ładnie się odchyla, klapę otwieram bez problemu, mieści się w bagażniku, no i wygląda.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 17:12   #417
xelus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A masz zwykły zderzak czy tit s?
W zwykłym hak powinien wejść bez cięcia zderzaka, w tits jest perforacja po której się tnie.
.
Dzięki za info. Jeszcze tam nie zaglądałem, czekam na pogodę. Do tej pory myślałem, że mam tits, ale ostatnio wpadł mi w oko temat lotki na klapie - ja takiej nie mam, więc pewnie mam też zderzak normalny.
xelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 10:44   #418
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zwykłym hak powinien wejść bez cięcia zderzaka, w tits jest perforacja po której się tnie
Każdy zderzak się tnie. Tylko dziury w zwykłym nie widać. No i perforacji w zwykłym brak.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 11:37   #419
janbra
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Śląsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 241
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Cytat:
Napisał degs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, a można wiedzieć gdzie kupiłeś swojego Bosala za taką kwotę bo na alledrogo są powyżej 900... A mógłbyś jeszcze fotkę w wolnej chwili wrzucić? I jeszcze jaką wiązkę montowałeś też Bosal 13-pin czy?
Też słyszałem, że Bosala do nowych II montują.
Dziś z ciekawości rozmawiałem z panem montującym Steinhof'y wypinane i stałe, ale wypinanych nie poleca choć montuje, a tylko taki mnie interesuje... Nie mogę znaleźć dobrej używki Westfalii... Ewentualnie na chwilę obecną są używki bez wiązek i modułów za ok 700 zł + dokupienie nowej "reszty" do tego, co staje się cenowo porównywalne z nowym Bosalem i dedykowaną wiązką i modułem.
Coś więcej powiedział, dlaczego nie poleca wypinanego Steinhofa?
__________________
janbra
janbra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 22:20   #420
degs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Powiedział, że jest dość problematyczny z podpinaniem ale najgorsze wg niego to jest oczyszczanie miejsca wpinania haka z zabrudzeń, rdzy itp. O to trzeba dbacb konserwować... Z resztą w każdym takim wypinanym ale z tym jest po prostu trudniej.
Ja osoboście zrezygnowałem zarówno ze Steinhof'a jaj i Witter'a, ale jestem ciekawy jak w jednym wypadku i drugim to wygląda bo nie widziałem jeszcze ani 1 czy 2.
degs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hak holowniczy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.