Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2013, 19:32   #11
Lechugr
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 FL ST-Line
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 86
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Mam SID206 i BCM 7M51-12A650-BNA czyli plik kalibracji 7M51BNA. Moja wersja ma datę 05.09.2008.
Pytanie czy mam szukać wersji z nowszą datą (kalibracją) 7M51BNA i tylko takiej, czy też inne wersje też pasują
(strzelam 7M51BNB, BNC .... itd. albo zupełnie inne na stronie Siergieja np. 7M51BCG)?
Na stronie Siergieja jest np 7M51BNA z datą 27.07.2010, a jeszcze nowsza na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy to będzie wersja kalibracji idealnie pasująca do mojego PCM?
W skrócie, o co tak naprawdę chodzi z tymi literkami? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lechugr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 06:55   #12
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

podbiję i ja
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 07:14   #13
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

skoro auto dobrze sie sprawuje, to po co upgradowac soft?
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 10:20   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał lukaszs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoro auto dobrze sie sprawuje, to po co upgradowac soft?
A po to, że koledzy w FoMoCo nie robią tych aktualizacji z nudów tylko mają całkiem konkretne potrzeby ich zrobienia... A poza tym - subiektywne "dobre chodzenie" wcale nie musi oznaczać obiektywnego dobrego chodzenia...

Cytat:
Napisał Lechugr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W skrócie, o co tak naprawdę chodzi z tymi literkami? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kalibracje zawsze pasują do określonej konfiguracji samochodu (typ samochodu, rynek przeznaczenia samochodu, typ silnika, ograniczenia silnika - np. 110PS zamiast 136PS, typ sterownika silnika, DPF/noDPF, typ zastosowanego EGR, rodzaj skrzyni biegów, rodzaj klimatyzacji...). Te literki kodują w niejawny i nie dający się sensownie zdekodować sposób ten zestaw cech. Dodatkowo oczywiście kodują także wersję (modyfikację) kalibracji. Zasadą jest, że ta ostatnia cecha jest na ostatniej literce i ona ma takie tylko znaczenie, że im wyższa tym lepsza.

Zasadą jest, że ze strony Motorcrafta ściągnąć można tylko aktualną (ostatnią) wersję danego rodzaju kalibracji. Więc jeżeli kalibracja jest na stronie Motorcrafta, to ona powinna być wgrana do sterownika silnika. Kalibracje na stronie Motorcrafta mogą się różnić co do daty w stosunku do strony Siergieja, bo są dwa źródła plików kalibracji: z instalacji systemu IDS w poszczególnych wersjach oraz ze strony Motorcrafta. Te kalibracje w systemie IDS pochodzą z instalki i nie ma gwarancji, że przy tworzeniu instalki nie stało się coś z datami we właściwościach pliku.

Każda kalibracja ma także datę wewnętrzną (zaszytą wewnątrz pliku) - i to ta data pokazywana jest np. przez ELMconfig. Na przykład omawiana przez nas kalibracja 7M51BNA pobrana ze strony Motorcrafta ma wewnętrzną datę 27/07/2010 (taką jak u Siergieja), natomiast jak się patrzy w ZIPie to jest data 29/07/2010. Tak więc ta rozbieżność jest łatwo wytłumaczalna.
BTW - 7M51BNA jest ostatnią dostępną modyfikacją dla tej kompletacji motoru.

Jak się rozumie jak te cechy są powiązane, to można oczywiście próbować sobie różnych plików kalibracji. Nie można oczywiście przesadzić, bo zrobi się z samochodu warzywo (podstawa to dobór kalibracji dla dokładnie tego samego typu sterownika silnika). Tą metodą moźna np. do mojego samochodu wgrywać wsady dla konfiguracji FF2-CMax/2.0TDCi/cDPF/PowerShift/climatronic posiadające mapy wtrysków na 136PS zamiast moich 110PS...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 27-08-2013 o 10:43
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 11:21   #15
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

tedi_k czyli patrzac na moj wczesniejszy przyklad, majac dzis 7M51-BCE moglbym smialo zaladowac 7M51-BCG bo to widze juz z opisu Siergieja, ze zmieniajacej sie ostatniej litery wersji i daty, ale czy 7M51-BNA jest dla mnie odpowiednia tego juz wlasciwie do konca nie wiadomo dopoki sie nie sprawdzi?

Napisalem 'moglbym' bo na razie chyba i tak nic nie zrobie, nie umiem zmusic mojego ELMa do pracy z szybkoscia wyzsza niz 38400 :/
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 12:29   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał gorilas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k ...majac dzis 7M51-BCE moglbym smialo zaladowac 7M51-BCG ...
Tak, mając 7M51BCE powinno się (w sensie trzeba by...) załadować 7M51BCG, bo to jest aktualna wersja kalibracji dla tej kompletacji.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 21:57   #17
aksokol
ford::average
 
Avatar aksokol
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Jelenia Góra okolice
Model: Focus MK2 FL Silver X
Silnik: 1,8 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał gorilas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale czy 7M51-BNA jest dla mnie odpowiednia
Witam
Ja jak byłem na serwisie i dogrywali mi alternator 150A to uaktualnili oprogramowanie PCM z wersji BCE na BNA a mam z tego roku co ty manualna skrzynia biegow.

Pozdrawiam
Kris
__________________
Była Hanka 1,4 jest Foczka 1,8 TDCi
Pozdrawiam
Kris

Ostatnio edytowane przez aksokol ; 27-08-2013 o 22:09
aksokol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 06:45   #18
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał aksokol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Ja jak byłem na serwisie i dogrywali mi alternator 150A to uaktualnili oprogramowanie PCM z wersji BCE na BNA a mam z tego roku co ty manualna skrzynia biegow.

Pozdrawiam
Kris
To do wymiany alternatora na wersje 150Amp wymagana jest aktualizacja softu? Bo jest szansa ze mnie czeka wymiana alternatora. Komputer bez aktualizacji nie widzi alternatora? Co oznacza literka N w wersji oprogramowania?
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 08:41   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał lukaszs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To do wymiany alternatora na wersje 150Amp wymagana jest aktualizacja softu? ...
W Bloku Identyfikacji Pojazdu (VIDblock) pamiętanym w PCM jest info o mocy alternatora. Tam też jest info o VIN pojazdu, tempomacie, rozmiarze opon i jeszcze kilka ważnych parametrów. Przy zmianie mocy alternatora warto to info uaktualnić.
VIDblock w FF2/C-max/Kuga po modyfikacji wgrywa się wraz z całym softem PCM, więc jest to zawsze dobra okazja do jego aktualizacji.

BTW - literka "N" zamiast "C" oznacza "inna kalibracja"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-08-2013 o 08:43
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 08:46   #20
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Bloku Identyfikacji Pojazdu (VIDblock) pamiętanym w PCM jest info o mocy alternatora. Tam też jest info o VIN pojazdu, tempomacie, rozmiarze opon i jeszcze kilka ważnych parametrów. Przy zmianie mocy alternatora warto to info uaktualnić.
VIDblock w FF2/C-max/Kuga po modyfikacji wgrywa się wraz z całym softem PCM, więc jest to zawsze dobra okazja do jego aktualizacji.

BTW - literka "N" zamiast "C" oznacza "inna kalibracja"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłbym wdzięczny jak byś rozwinął słowo "inna kalibracja", dzięki za pomoc.
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.