Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2018, 11:36   #241
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Cytat:
Napisał kumpel Fordzika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jak w ASO Ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli w wielu w ASO i nie ogarniają zagadnienia, bo pewnie na szkoleniu co innego robili, drzemka albo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety tak jest nie tylko z akcjami serwisowymi.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 12:04   #242
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Ma ktoś doświadczenie z realizacją tej akcji serwisowej w ASO na Śląsku? Katowice, Gliwice itd. ?
Muszę się gdzieś wybrac z moim focusem.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 13:22   #243
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Cytat:
Napisał Mario_gs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmieniono oprogramowanie (widać też po wyświetlaczu - np. temp zewn w innym miejscu).
Trochę dziwne. Albo miałeś jakieś dziwne oprogramowanie albo nie wiem co.
Ja u siebie nie zauważyłem żadnych zmian na wyświetlaczach.
Dopiero zczytanie wersji oprogramowania za pomocą oprogramowania i sprawdzenie na etis udowadnia że "było" coś robione jeśli chodzi o soft.
Chyba jesteś jedyny (na naszym forum) który zauważył jakieś inne oprogramowanie tylko z wyświetlacza samochodu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 14:00   #244
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Jeśli kolega miał oryginalny soft z 2011 to mógł zauważyć różnicę, bo nie zawsze wyświetlanie temperatury było w lewym górnym rogu kolorowego LCD.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co Tedi_K poprawiał?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 15:37   #245
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Cytat:
Napisał Marcin112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie a czemu nie ma tej akcji serwisowej na s-maxy 1,6 Eco
Kiedyś od kolegi Przemka dostałem wiadomosc:

„Widze, że jeździsz takim samym autem jak ja.
Ostatnio spotkała mnie akcja wymiana silnika - po tym jak na autostradzie pękł mi wąż przelewowy między silnikiem a zbiorniczkiem wyrównawczym. Straciłem płyn - ale żadna kontrolka się nie zapaliła i zatarłem silnik. W naszych samochodach nie ma ostrzeżenia ani przed utratą płynu ani przed przegrzewającym się silnikiem. Jak stracisz płyn to czujnik pokazuje 90stC i się nie rusza. Oczywiście samochód od nowości serwisowany w ASO Forda - nikt nigdy nie zwrócił na to uwagi. Jeżeli możesz skontroluj sobie wężyki gumowe wychodzące ze zbiorniczka a jeżeli możesz to wymień - chyba ok 80zł/szt.”

Wiec problem tez dotyczy modelu S-max.
Jak wbijam vin w Etis to pokazuje ze nie ma żadnej akcji serwisowej do mojego samochodu.
Tak - pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford w zeszłym roku zażegnywał się pisemnie!!!, że akcja 17S09 nie dotyczy Europy - a tu proszę...
Napisałem skargę do UOKIK. Sprawa toczy się - dam znać jak będzie się rozwijać.

Wymianę silnika przeprowadziłem za własne pieniądze. Ford odmówił partycypacji w kosztach - dwukrotnie. Oferta w ASO opiewała na bagatela 32000 PLN!!!! i żadne negocjacje ani prośby o rabat nie działały. W takiej sytuacji oczywiście zdecydowałem się na wymianę silnika na własny koszt, też w ASO - pozdrawiam ASO Legnica, ale kupując nowy silnik z demontażu z gwarancją na rynku wtórnym dużo taniej. Całość zamknąłem w 50% oferty ASO.

A jak już odebrałem samochód z naprawy to po miesiącu dostałem pismo z Ford, że nie mogą zwrócić kosztów bo nie kupiłem silnika u nich. Muahahahaha.....
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 15:41   #246
Mario_gs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-01-2018
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

A wiec: Tak wyglądał panel przed zmianą (zalacznik)
A zdjęcie po wrzucę później- ale teraz temperatura jest u góry po lewej stronie... subtelna różnica ale jednak jest
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180321_081632.jpg (79.0 KB, 175 wyświetleń)
Mario_gs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 15:56   #247
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Witam

1) Czy chodzi o taką lokalizację temperatury zewnętrznej?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


2) Przypomnę, że część aut ma mały komputer i tam akcja serwisowa nie zmieniła wyglądu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 16:04   #248
Tao
ford::average
 
Avatar Tao
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-05-2008
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 95
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Cytat:
Napisał cytus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktoś doświadczenie z realizacją tej akcji serwisowej w ASO na Śląsku? Katowice, Gliwice itd. ?
Muszę się gdzieś wybrac z moim focusem.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Ja robiłem w Multexim - Katowice. Pierwszy etap ok 4 godzin (mówiono o 2)drugi etap czyli faktyczna wymiana części i softu to 3 dni (mieli zrobić w 2). I tak dobrze w porównaniu do innych przypadków z tego forum.
Tao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 16:07   #249
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Cytat:
Ja robiłem w Multexim - Katowice. Pierwszy etap ok 4 godzin (mówiono o 2)drugi etap czyli faktyczna wymiana części i softu to 3 dni (mieli zrobić w 2). I tak dobrze w porównaniu do innych przypadków z tego forum.
Cześć,

Dzięki za informację. Jakaś widoczna/odczuwalna zmiana?
Weryfikowali szczelność głowicy?
Ja na początku dostałem informację, że akcja jest wstrzymana. Później zadzwoniono do mnie, że jest przeprowadzą akcję i tak jak piszesz 2h weryfikacja, następnie 2 dni wymiana.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 16:13   #250
Tao
ford::average
 
Avatar Tao
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-05-2008
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 95
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa Możliwy wyciek oleju w modelach Forda

Cytat:
Napisał cytus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Dzięki za informację. Jakaś widoczna/odczuwalna zmiana?
Weryfikowali szczelność głowicy?
Ja na początku dostałem informację, że akcja jest wstrzymana. Później zadzwoniono do mnie, że jest przeprowadzą akcję i tak jak piszesz 2h weryfikacja, następnie 2 dni wymiana.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Ten pierwszy etap to właśnie sprawdzanie głowicy. Ja miałem szczelną więc zamówili części i po kilku dniach umówiłem się na wymianę. Widoczną zmianą są dodatkowe 'rzeczy' pod maską. Odczuwalnych brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.