Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2019, 08:50   #381
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Przeczyść czujnik temperatury wewnętrznej

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 09:11   #382
Marcinochal987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2017
Model: MK4 B7
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Gdzie znajdę ten czujnik? Z tego co wyczytałem są dwa odrębne?

Spróbuję przeczyścić. Robiłem też już kalibrację klimatyzacji i bez efektu.

Ostatnio edytowane przez Marcinochal987 ; 27-05-2019 o 09:23
Marcinochal987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 18:50   #383
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Pod kierownica szukaj. Sprawdzałeś czy sa błędy w kompie? Jak dasz na HI albo LO to przyspiesza czy tez nic? Rozumiem ze manualnie działa regulacja?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 07:13   #384
Marcinochal987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2017
Model: MK4 B7
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Szukałem pod kierownicą - znalazłem tylko airbag; brak jakiejkolwiek kratki. Sprawdziłem serwisy oferujące sprzedaż i ta część jest w komplecie z plastikiem (osłoną) więc to gdzieś tam - od spodu. Jakieś pomysły?

Znalazłem jakiś czujnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w tunelu środkowym przy pedale gazu. Niebieski i bardzo długi ale to raczej nie ten.

Tak - jak dam na HI lub LO to przyspiesza. Manual działa.
Jeżeli w środku jest 30 stopni a ustawiam na LO to chciałbym, żeby mocno dmuchało - tak jak w momencie jak włączę nawiew i nagrzewanie na przednią szybę (MAX).

P.S. Czy w przypadku klimatyzacji dwustrefowej są dwa czujniki temp.?

Pozdr!

P.P.S. Jak włączę AUTO i później raz nacisnę "+" lub raz "-" to wówczas widać, że zawsze jest ustawione na tym samym poziomie: 3 oczka mniej niż maksymalna możliwość dmuchawy.

Ostatnio edytowane przez Marcinochal987 ; 28-05-2019 o 07:23 Powód: dodano
Marcinochal987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 19:01   #385
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Próbowałeś sie podpiąć pod kompa? Niestety w dzisiejszych autach to podstawa. Szukasz wszędzie a może sie okazać ze w złym miejscu.
Sa jeszcze czujniki w mieszalniku z tego co kojarzę.
Co do ostatniego akapitu to normalne. Przynajmniej tak pamiętam a i teraz w jagu tez jak przejdę na manual to prędkość jest w okolichach połowy.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 20:26   #386
RaaDeeK
ford::amateur
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 15-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Witam.
Pacjent Ford Focus MK2 - klimatronic 2 strefowy.
Przez ostatni rok klima działała mi idealnie. Nagle któregoś dnia jak ją odpaliłem leciało tylko ciepłe powietrze (nawet jak ustawiłem temp na LO). Zawiozłem samochód do mechanika - uzupełnił mi czynnik (uciekło 100g przez rok). Poleciłem mu też sprawdzić czujniki - zakładam, że to zrobił i wszystkie są OK. Wszystko pod maską działa - sprężarka itd., powiedział, że klima już się załącza ALE nie sprawdził czy chłodzi w samochodzie, a niestety tak nie jest - wieje tylko ciepłym powietrzem (pasażer i kierowca, na nogi też). Robiłem test klimatronika - nie wyskoczyły żadne błędy. Z tego co przeszukałem internet to mogły nawalić jakieś klapki mieszalnika powietrza. Pytanie moje jest następujące - żeby to naprawić trzeba zdejmować całą deskę rozdzielczą? Jakie mogą być koszty takiej imprezy? Dzięki za info.
RaaDeeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 22:03   #387
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Panowie problem niecodzienny z klima
Mianowicie robilem trase 500km i okolo 200km klima na poczatku dzialala pozniej zaczely sie schody raz dzialala raz nie a pozniej to juz wogole tak na 50km wlaczala sie na 1miniutke i to bylyloby na tyle
Forscan ciagle wywala blad P0691 - niska wartosc sygnalu w obwodzie sterujacym wentylatorem 1
a wiec tak po resecie w forscanie i ponownym uruchomieniu auta kompresor klimy zalacza sie na jakies 15 sekund i wylacza bo nie dziala wentylator wiec sprezarke i elektromagnes wykluczamy ( sprezarka i elektromagnes nowe praktycznie w tamtym roku wymieniane razem z nowym czynnikiem)
Jak auto nagrzeje sie do tego stopnia ze wentylator musi wlaczyc drugi bieg to klima znow na ten czas dziala ( tak jakby wentylator chodzil tylko na 2gim biegu widac)
Dzis mierzylem napiecie na tym slynnym fioletowym kabelku i przy wlaczonym zaplonie jes napiecie 4.4V a podczas pracy silnika juz tylko 2.4V
CZY TAK POWINNO BYC?
Pozostale dwa kable te grubsze przy kostce wentylatora napiecie 13.4 i 0.4V,
sprawdzilem tez ten kabelek od przekaznika R3 pomaramczowo bialy co idzie do nadkola do kompa i tez jest ok
Zamienilem przekazniki R3 i R9 od klaksonu i tez nie pomoglo
Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i przekazniki w komorze silnika i tez nie pomoglo
Zastanawia mnie tylko ten fioletowy kabelek czy te 2.4V przy pracy silnika jest wlasciwe moglby ktos zmierzyc wartosc podczas pracy auta?
Bo jak jest wartosc 2.4V ok to stawialbym na modul wentylatora albo sam wentylator
A moze ktos jest z okolic Hannoveru i bylby tak dobry na chwile podmienic sie modulami ???
Bo teraz klima dziala mi jak chce...
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 08:05   #388
Marcinochal987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2017
Model: MK4 B7
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał RaaDeeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) powiedział, że klima już się załącza ALE nie sprawdził czy chłodzi w samochodzie (...)
Nic do tematu nowego nie wniosę, ale muszę skomentować.

Mechanik złoto. Jak zarobić tak by się nie narobić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Coraz więcej takich; być może sam otworzę warsztat.
Marcinochal987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 09:07   #389
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał stelmacher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie problem niecodzienny z klima...
Masz jeden czy dwa wentylatory? jeśli jeden to wskazuje na problem z kabelkiem sterującym, ew wtyczką. Zrób bypass tego przewodu (w tym wątku masz opisane jak to zrobić) , wyjdzie chyba najszybciej
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 15:57   #390
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Teraz bylem znow pojezdzic chwile i wiatrak od poczatku nie chodzil klima oczywiscie tez nie ruszanie kablami przy wiatraku nie pomoglo wskaznik temp wody pokazywal juz jakos kolo 100stopni i wiatrak w koncu ruszyl ale nie na najwyzszym biegu dziwne.....

Bump:
Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz jeden czy dwa wentylatory? jeśli jeden to wskazuje na problem z kabelkiem sterującym, ew wtyczką. Zrób bypass tego przewodu (w tym wątku masz opisane jak to zrobić) , wyjdzie chyba najszybciej
Mam tylko jeden wentylator z tego co wodac na chlodnicy
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.