Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2019, 07:27   #11
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Ostatni raz jechałem na autostradzie 112 km/h maluchem w 1991r..... i tyle w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Eatal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki jest ostatnio trend władzy by skracać smycz obywatelom, motoryzacja nie jest samotna. Oczywiscie dla naszego dobra, bo dla czyjego niby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic dodać, nic ująć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 09-05-2019 o 07:29
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 09:36   #12
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Cytat:
Napisał Eatal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aki jest ostatnio trend władzy by skracać smycz obywatelom, motoryzacja nie jest samotna.
Obywatel ma być głupi, posłuszny , wierzyć że ziemia jest płaska , a zapłodnienie spada z nieba, ma iść dać na tacę i w nagrodę dostanie koncert Zenka M. Oczywiście wszystko dla jego dobra.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 09:04   #13
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

W Norwegii na większości autostrad ograniczenie jest do 100km/h, a zwykłe drogi krajowe mają ograniczenie do 80km/h. Także może być jeszcze gorzej niż w UK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tyle, że szczerze mówiąc jazda z tymi prędkościami mnie kompletnie nie irytuje. Ruch jest bardzo płynny, drogi krajowe bardzo rzadko przechodzą przez jakieś wioski gdzie trzeba zwalniać do 50km/h i nie ma pojeb*w siedzących mi na zderzaku, bo tak bardzo im się śpieszy żeby zaoszczędzić 5 czy 10 minut.

Zawsze gdy wjeżdżam do Polski to mnie krew zalewa obserwując co się dzieje na drogach. Czy na krajówkach czy na autostradach jest po prostu większy stres i wszędzie widoczny pośpiech. Na autostradzie nie da się jechać przepisowe 140km/h na prawym pasie, bo jest miliard wleczących się tirów. Na lewym pasie też nie da się jechać te 140km/h, bo ZAWSZE znajdzie się ktoś jadący 180 - 200km/h. Także jak mam kolumnę tirów do wyprzedzenia to muszę przyspieszyć do 160 - 180 km/h - to nie jest normalne...
Co śmieszniejsze, jadąc z Norwegii na południe Szwecji (na prom) widuję dziesiątki samochodów na polskich blachach jadących w tym samym kierunku - i co ważne jadą przepisowo. Wielu z nich po zjeździe z promu w Polsce dostaje jakiegoś szału jakby żadne przepisy nie obowiązywały. Przyznam się, że sam tak miałem gdy pierwsze kilka razy jechałem z NO do PL ale na szczęście z tego wyrosłem.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 16:51   #14
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Kwestia kar. Za granicą albo nie znają tych kar, więc nie ryzykują, albo znają i są zwykle dużo wyższe wraz z zabieraniem prawka czy nawet aresztem, więc nie wariują. A w Polsce mandaty są śmiesznej wysokości niezmieniane od kilkunastu lat (a pensje wzrosły ponad 2x) i do tego jeszcze Yanosik, który minimalizuje ryzyko wpadki prawie do zera. Ale jednak dochodzi też fakt, że tranzyt przez wioski na starych DK irytuje kierowców, którzy tracą cierpliwość i cisną, żeby nie wlec się godzinami.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 18:38   #15
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Norwegii na większości autostrad ograniczenie jest do 100km/h, a zwykłe drogi krajowe mają ograniczenie do 80km/h. Także może być jeszcze gorzej niż w UK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tyle, że szczerze mówiąc jazda z tymi prędkościami mnie kompletnie nie irytuje. Ruch jest bardzo płynny, drogi krajowe bardzo rzadko przechodzą przez jakieś wioski gdzie trzeba zwalniać do 50km/h i nie ma pojeb*w siedzących mi na zderzaku, bo tak bardzo im się śpieszy żeby zaoszczędzić 5 czy 10 minut.

Zawsze gdy wjeżdżam do Polski to mnie krew zalewa obserwując co się dzieje na drogach. Czy na krajówkach czy na autostradach jest po prostu większy stres i wszędzie widoczny pośpiech. Na autostradzie nie da się jechać przepisowe 140km/h na prawym pasie, bo jest miliard wleczących się tirów. Na lewym pasie też nie da się jechać te 140km/h, bo ZAWSZE znajdzie się ktoś jadący 180 - 200km/h. Także jak mam kolumnę tirów do wyprzedzenia to muszę przyspieszyć do 160 - 180 km/h - to nie jest normalne...
Co śmieszniejsze, jadąc z Norwegii na południe Szwecji (na prom) widuję dziesiątki samochodów na polskich blachach jadących w tym samym kierunku - i co ważne jadą przepisowo. Wielu z nich po zjeździe z promu w Polsce dostaje jakiegoś szału jakby żadne przepisy nie obowiązywały. Przyznam się, że sam tak miałem gdy pierwsze kilka razy jechałem z NO do PL ale na szczęście z tego wyrosłem.
No właśnie, część obywateli woli tak, część tak, i co tu zrobić? Lepiej zabronić wszystkim, czy żeby część musiała wyprzedzać szybciej?

Ja na to patrzę z perspektywy wolnościowej i co do zasady nie podoba mi się "matczyność" urzędników, tym bardziej że dostosowanie znaków ograniczających prędkość na drodze ma się do rzeczywistości bardzo różnie, a w zdecydowanej więkoszości - bardzo źle.
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 23:08   #16
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Dostosowanie znaków w PL jest podobno dla ciężarówek - osobówka przejdzie 20 km/h więcej niż na znaku, a TIR będzie w rowie.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 23:15   #17
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jaka ulga ze nie dla motorynek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prawda jest taka ze i tak kazdy z nas kierowcow traktuje to jako delikatna wskazowke (mowie o zakretach).
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 06:16   #18
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Zgodzę się, że znaki często stawiane są bez sensu. Na drogach krajowych w Polsce dobijają mnie głównie jakieś pseudo miejscowości z ograniczeniem do 50 albo nawet 40km/h co kilka kilometrów - tak jakby drogi nie dało się inaczej poprowadzić.

Za kółkiem nie ma wolności i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na czerwonym też się nie zatrzymasz, bo ogranicza Twoją wolną wolę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 07:29   #19
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Usprawiedliwiasz zle oznakowanie - niedostosowanie znakow do rzeczywistosci - czerwonym swiatlem? Ot tak w polu czy przy przedszkolu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Upraszczajac: prawo jazdy jest zgoda ba stosowanie sie do "pakietu regul," co robie oczywiscie, krytykuje jednak co jest zle. Tylko tyle. Zdarza mi sie NAWET zone, a tez bralem w pakiecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 09:01   #20
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Wolność wolnością, ale @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bardzo ładnie napisał.
W Polsce trafia Cię k***ca na drogach i cieszysz się że wyjeżdżasz.


I tak właśnie mamy problemy, bo ja przez Polskę przejeżdżam tak, jak są znaki, a na dupie siedzą mi pełno aut,
to podejrzewam, że wliczając tych co uważają, że to ja jestem tym ubezwłasnowiolnionym minionkiem który pożegnał się z wolnością.

A nie daj boże, ja przez zakrętem mając znak że jest ograniczenie do 60km/h, zwolnię do 65-70km/h i nie będę leciał 110km/h jak ten za mną.
No przecież jestem wrogiem ojczyzny.

A najbardziej dziwi mnie to, że znając jaka jest przyczyna problemów, to wciąż w Polsce atak jest na tego, co pojedzie wolniej,
a nie na zarząd dróg, starostwo powiatowe czy urząd wojewódzki.
Nie wspominając, że przecież wystarczyło na wzór niektórych innych krajów dawać znaki dla osobówek a osobne dla ciężarowych jeśli chodzi o limity prędkości.
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.