Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2014, 17:19   #81
spinki
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

A mi się wydaje że lepiej jest zalać paliwo Premium niż te specyfiki .

 
Stary 02-01-2014, 18:05   #82
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

Cytat:
Napisał spinki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mi się wydaje że lepiej jest zalać paliwo Premium niż te specyfiki
ja odnoszę wrażenie że nie jesteś w temacie ale to nic nie szkodzi każdy ma prawo do błądzenia. Bardzo się ucieszę jak swoją opinię poprzesz jakimiś do sprawdzenia argumentami.
Cytat:
Napisał spinki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lepiej jest zalać paliwo Premium
Na początek podsyłam Ci link który może zapoczątkuje szukanie więcej informacji co warto i gdzie tankować [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poczytaj też co żyje w Twoim baku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Większość dobrych dodatków jak Forte i inne markowe środki pomagają ogarnąć i to "życie".
Potem może zweryfikujesz swoje poglądy, dobrze by było gdybyś chciał zastosować Forte, LM, lub jakiś inny markowy środek i (wtedy) podzielił się swoimi uwagami.

Tutaj masz jeszcze o smarności paliw [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i Premium wcale nie oznacza że warto stosować to paliwo.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 03-01-2014 o 08:48 Powód: dodałem link o smarności paliw
czeslaw555 jest offline  
Stary 05-01-2014, 14:35   #83
EMILIAN
ford::average
 
Avatar EMILIAN
 
Imię: Emilian
Zarejestrowany: 20-12-2010
Skąd: Dortmund/Poznan
Model: BMW F10, 525d
Silnik: DIESEL 160 KW
Rocznik: 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

Witam wszystkich!!!
Zastosowalem forte advanced fuel conditioner + forte diesel turbo cleaner, auto to mondeo mk4 2,0 TDCI stan licznika ok. 86 tys km. Przejechalem okolo 850km na baku paliwa z dodatkami forte. Nie spodziewalem sie wielkich roznic poniewaz mam maly przebieg plus bardzo dobry stan samochodu i silnika, a jednak jakas roznice zauwazylem. Mianowicie auto jak by plynniej przyspiesza, kultura pracy silnika troszke lepsza, spalanie raczej bez zmian.
Ogolnie POLECAM produkt!
Pozdrawiam
Emilian
__________________
bylo Galaxy 1,9 tdi, mk3 2,0tddi 2001r moja perelka mondeo mk4 Titanium X. Jest mk3 2.2tdci 155KM 2005r oraz BMW F10 525d 220KM
EMILIAN jest offline  
Stary 08-01-2014, 10:26   #84
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

to prawda że mały przebieg = mało zanieczyszczeń ale jak zawsze, coś się zmienia na plus.
Mój kuzyn z Wilna gdy był u mnie dostał w prezencie Forte Advanced..., zalał do swego Golfa z 2009r 2.0 diesel. 140 tys.km., zrobił to bez przekonania, jest ostrożny przed użyciem czegoś czego nie zna. Po powrocie do domu stwierdził że jednak jest widoczna różnica w jeździe. Jego Golf nie chciał ciągnąć na 6 biegu gdy jeździł po mieście, teraz bez problemu pomyka na szóstce . Stwierdził też że dynamika jazdy na trasie (po przejechaniu na Forte ok.400km.) jest szczególnie zauważalna na szóstym biegu i że auto zdecydowanie bardziej chętnie reaguje na pedał przyspieszenia.
Dobrze opisane i udokumentowane są różnice po zastosowaniu Forte przez Rafała [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 08-01-2014 o 10:31 Powód: poprawiłem "literówki"
czeslaw555 jest offline  
Stary 10-01-2014, 09:45   #85
jaces
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

Ja też zastosowałem Forte w moim Focusie 1,8 TDCI o przebiegu 150k km. Również potwierdzam to co poprzednicy, że auto stało się bardziej elastyczne, silnik ciszej pracuje no i być może trochę spalanie spadło (około 0,2L), ale to tylko wskazania komputera, więc może nie być do końca zgodne z prawdą. Myślę, że warto przy każdej wymianie oleju zalać profilaktycznie ten specyfik.
jaces jest offline  
Stary 11-01-2014, 10:12   #86
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

Cytat:
Napisał jaces Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że warto przy każdej wymianie oleju zalać profilaktycznie ten specyfik.
oczywiście do baku nie do oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., do oleju są inne
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 30-01-2014, 13:29   #87
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Re: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

Witam,

zakupiłem Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner.

Zalałem do samochodu i....

ocenę należy zostawić do co najmniej drugiego lub trzeciego baku, ponieważ ocena w pierwszym 1000km jest niemiarodajna. Zmieniacie charakterystykę paliwa (zmiana liczby cetanowej), a nie badacie samo czyszczenie.

Co do oceny :
- nie przybywa oleju - znaczy nie szkodzi, a to duży plus
- w silnik chodzi "ciszej" na luzie, nawet przy mrozach, chodzi względnie "kulturalnie" (to mój pierwszy diesel)
- zmiana dynamiki - nie zaobserwowałem

Ogólnie polecam.

Pozdrawiam.
Jarek

Ocena po ok. 2500 km od zalania.

Ostatnio edytowane przez Jarek_Lodz ; 30-01-2014 o 13:30 Powód: Podany dystans od aplikacji.
Jarek_Lodz jest offline  
Stary 30-01-2014, 13:55   #88
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Re: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

Cytat:
Napisał Jarek_Lodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniacie charakterystykę paliwa (zmiana liczby cetanowej)
Forte Advanced... nie zmienia cetanowości paliwa, nie podwyższa go, gdyby tak było to po ponownym zatankowaniu paliwa silnik wracałby to poprzedniej swojej dawnej charakterystyki pracy.
Natomiast Forté Diesel Turbo Cleaner i Forté DPF Cleaner and Regenerator, tak, te środki podnoszą cetanowość paliwa .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 30-01-2014, 13:58   #89
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Re: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

OK, ale przyznasz że zmienia charakterystykę paliwa, więc efekt czyszczenia należy rozpoznawać dopiero w dłuższym czasie 2-3kkm.

Pozdrawiam
Jarek
Jarek_Lodz jest offline  
Stary 30-01-2014, 14:02   #90
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Środek do czyszczenia układu paliwowego .Forté Advanced .

tak masz rację, jednak pierwsze zmiany są często odczuwalne po przejechaniu ok 400-500 km. Tak na prawdę zależy to jak mocno jest zasyfiony układ paliwowy, jak mało i to odczuwanie różnic będzie małe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Parę postów wyżej opisałem jakie zmiany odczuł mój kuzyn
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jego Golf nie chciał ciągnąć na 6 biegu gdy jeździł po mieście, teraz bez problemu pomyka na szóstce . Stwierdził też że dynamika jazdy na trasie (po przejechaniu na Forte ok.400km.) jest szczególnie zauważalna na szóstym biegu i że auto zdecydowanie bardziej chętnie reaguje na pedał przyspieszenia.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.