Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2016, 21:17   #1
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

Od dłuższego czasu (kilku miesięcy) w czasie jazdy słychać było stukanie zaworów. Przez pewien okres "zagłuszały" je stuki powodowane zużytymi klapkami w kolektorze dolotowym, a po ich usunięciu na pierwszy plan wyszły zawory. Przez dłuższy czas nic z tym nie robiłem bo mechanik, u którego byłem, stwierdził, że "on nic nie słyszy". Jednak ewidentnie odgłos ten przypominał luzy zaworowe - co ciekawe nie słychać tych stuków stojąc przed maską auta, natomiast słychać je w czasie jazdy w środku auta - od prędkości obrotowej ok. 2000 obr./min w górę. W związku z tym byłem dziś w innym zakładzie i tam jak tylko mechanik się autem przejechał (stojąc przed autem też nic nie słyszał) od razu stwierdził, że ewidentnie to słychać luzy zaworowe.

Tylko powiedział mi, że jak na razie można autem spokojnie jeździć bo po odgłosach słychać, że zawory nie wymagają jeszcze natychmiastowej regulacji i ich obecny "stan" nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla silnika ani nie wpływa w żaden sposób na jego moc... A koszty takiej regulacji podobno bardzo wysokie - za samą robociznę wezmą 500 zł + płytki (szklanki) kosztują (podobno) 70-90 zł szt. a trzeba wymienić wszystkie 16 szt. - oczywiście można się pokusić i zlokalizować oraz wyregulować tylko ten uszkodzony (uszkodzone), ale biorąc pod uwagę, że po takiej regulacji niedługo może zacząć hałasować kolejny zawór, a regulacja wymaga zdejmowania głowicy i rozpinania łańcucha rozrządu to lepiej od razu wyregulować wszystkie...

Stąd pytanie do Was - czy faktycznie z luzami zaworowymi można jeździć bez negatywnych skutków dla silnika?? Ciekawi mnie też kwestia braku wpływu takiego stanu na osiągi silnika - w końcu zwiększony luz zaworowy powoduje - jak się nie mylę - że zawór nie otwiera się tak daleko jak z prawidłowym luzem oraz otwiera się później i zamyka wcześniej, więc napełnianie cylindra powietrzem wydaje się być "niepełne", a co za tym idzie moc silnika z pewnością spada... Dotychczas nie odczułem spadku mocy, więc może jednak mechanior ma rację, że na razie nie ma co sobie głowy zawracać luzami zaworowymi??


Ostatnio edytowane przez Aleksander1404 ; 18-07-2016 o 21:27
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2016, 21:27   #2
Jokozzz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2016
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

wiekszy luz to mniej mocy plus klekot na zimnym...
Jokozzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2016, 21:33   #3
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

Cytat:
Napisał Jokozzz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiekszy luz to mniej mocy plus klekot na zimnym...
No to tym bardziej zastanawiające jest to, że jadąc autem rano (gdy silnik jest zimy) tego klekotu w ogóle nie słychać (lub może i słychać ale bardzo słabo), natomiast słychać go wyraźnie gdy silnik jest już rozgrzany...
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2016, 21:37   #4
EMILIAN
ford::average
 
Avatar EMILIAN
 
Imię: Emilian
Zarejestrowany: 20-12-2010
Skąd: Dortmund/Poznan
Model: BMW F10, 525d
Silnik: DIESEL 160 KW
Rocznik: 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

Witam.
Prawda jest ze lepiej miec wiekszy luz zaworowy niz za maly, poniewaz przy zbyt malym luzie zaworowym grzybki zaworow oraz gniazda ulegaja wypalaniu...
Natomiast wg. mnie zbyt duzy luz mimo iz lepszy z dwojga zlego, jest szkodliwy dla silnika, poniewaz to nietylko halasliwa praca silnika ale co sie z tym wiaze szybsze "wybijanie" sie elementow rozrzadu ( tzw szklanki,czy tez dzwignie zaworowe, trzony zaworow itd), oczywiscie na krotka mete nic sie nie stanie ale po dluzszym czasie zbyt silne uderzanie (spowodowane zbyt duzym luzem) moze doprowadzic do zniszczenia elementow rozrzadu.
Reasumując jesli wiesz ze luz jest zbyt duzy, popros o wyregulowanie, nie czekaj na usterki bo to bedzie bardziej kosztowne...
Pozdrawiam
Emilian
__________________
bylo Galaxy 1,9 tdi, mk3 2,0tddi 2001r moja perelka mondeo mk4 Titanium X. Jest mk3 2.2tdci 155KM 2005r oraz BMW F10 525d 220KM
EMILIAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2016, 22:00   #5
Blaster28
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Elbląg
Model: Fokus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

Po mojemu radze jak najszybciej dac na warsztat sciagac glowice i regulacja zaworow im dluzsza jazda tym wieksze szkody (typu gniazda docieranie zarowow uszczelniacze jak terzeba itp...)
Blaster28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 07:34   #6
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

Dziwny ten mechanik- ale będzie się uczył regulować zawory na Twoim samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do regulacji zaworów nie ma potrzeby demontowania głowicy.
W zależności od przebiegu i stanu łańcucha- demontujemy lub nie demontujemy rozrząd
koszt regulacji to 600 zł- z szklankami i jeszcze nigdy nie musiałem wymieniać wszystkich szklanek
Do wydatków na pewno trzeba doliczyć koszt uszczelki pokrywy zaworów
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 15:28   #7
Blaster28
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Elbląg
Model: Fokus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

Ja nie napisałem ze na pewno trzeba ściągać głowice ale jeżeli będzie tak jeździł to po dłuższym czasie będzie więcej roboty i będzie trzeba ściągać głowice...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Blaster28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 16:15   #8
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

Ja już zdecydujesz się robić luzy, to podaj ostateczną kwotę za regulację. Jeszcze pytanie, jeździsz na gazie?

ps. może warto poszukać ogarniętego mechanika od tych silników co zrobi regulację za rozsądne pieniądze...
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 20:05   #9
Adrian 1
ford::beginner
 
Avatar Adrian 1
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 17-05-2016
Skąd: Mława
Model: Focus Kombi Ghia
Silnik: 1.8 Duratec + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

Aleksander 1404, Mechanik na osłuch uznal ze luz zaworów zbyt duży.
Proponuje zwalic pokrywe zawórw i zmierzyć luzy. Zanim założylem LPG do auta zapytałem o cene szklanek w Serwisie FORDA. Typek z Forda powiedział że jescze nie słyszał aby ktoś musiał wymieniać 16 szklanek. Koszt szklanek 20-30PLN. A cały remont powiedział mi 500PLN + koszt szklanek, ale na pewno u jakiegoś dobrego mechanika nie zapłacisz aż tyle.
Adrian 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 13:40   #10
lukaszm1991
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-08-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: Duratec 2.0 HE + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czy jazda ze zwiększonymi luzami zaworowymi jest bezpieczna dla silnika??

Witam. Czy ktoś zna mechanika który wykonuje regulacje luzów zaworowych na terenie Warszawy?
lukaszm1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.