Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2011, 14:28   #51
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał grzegorz914 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydanie sp 5.3 glowne zmiany to jakosc odtwarzania muzyki dodatkowo ustawienie korektora dzwieku jest dla cd i usb oddzielnie.
To już jest w wersji 5.1.
Przełączając pomiędzy źródłami dźwięku: radio/cd/aux widzimy to na ekranie przy regulacji wysokich i niskich pod klawiszem SOUND (dopisek radio, cd lub aux). Zmiany dla danego źródła są zachowywane przy jego zmianie na inne.
Przy wersji 5.0 tego nie było.
Swoją drogą ciekawe, czy wersja 5.3 zlikwiduje problem wadliwego wyświetlania numerów dróg na mapie - "słynne czarne prostokąty"?


Ostatnio edytowane przez ph71 ; 24-02-2011 o 14:30
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 17:45   #52
PLeon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi 129 kW
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Hi, i have downloaded that RAR file, unpack and burn that folder "dnl" to CD. But my navigation cannot read it, if i remove navi DVD and put there this CD, nothing happend.
Last year i have updated to version 5.1 withou any problems, but 5.1 was downloaded as ISO file image, this version 5.3 is as RAR packed file. How did you burn this to have it readable for NX navi? What is the trick?

Thanks
PLeon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 18:12   #53
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał PLeon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hi, i have downloaded that RAR file, unpack and burn that folder "dnl" to CD. But my navigation cannot read it, if i remove navi DVD and put there this CD, nothing happend.
Last year i have updated to version 5.1 withou any problems, but 5.1 was downloaded as ISO file image, this version 5.3 is as RAR packed file. How did you burn this to have it readable for NX navi? What is the trick?

Thanks
Hi
U need to etract rar file and burn (dnl) folder to CD. For me work without any probleme.
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 05:25   #54
PLeon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi 129 kW
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał grzegorz914 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hi
U need to etract rar file and burn (dnl) folder to CD. For me work without any probleme.
Now it works, i had to burn it with lower speed.

Ostatnio edytowane przez PLeon ; 31-05-2011 o 15:22
PLeon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 08:10   #55
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Czy ktoś z kolegów poradził sobie z wprowadzeniem dostępnej w necie wersji Ford NX 2010 Western Europe - Turkey do naszej nawigacji?
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 21:55   #56
baden5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał mszymcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety temat Bluetooth jest chyba trochę szerszy - być może aktualizacja Sw w ASO pomoże być może trzeba poczekać na poprawki ze strony google - również posiadam Galaxy S, testowałem wiele różnych ROMów, edytywałem konfigi BT - bez efektu. Podobny problem (z różnymi autami) mają ludzie na całym świecie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
co sugeruję błąd w Androidzie. Ale z drugiej strony może nasze moduły BT mają błąd który powoduje takie a nie inne efekty. W kilku miejscach znalazłem że kilku osobom aktualizacja modułu BT pomogła.. Może i tu to zadziała. Czy ktoś wie jaki jest koszt tej operacji? I jak sprawdzić wersję firmware modułu BT w Fordzie?

Pozd.Marek
Tak czytalem o tych problemach ale u mnie Samsung galaxy s na poczatku dzialal idealnie i laczyl sie bez ZADNYCH problemow !!!
Oczywiscie pokazdym wgraniu nowego romu do SGS trzeba bylo od poczatku parowac z bluetooth i zaczely sie prolemy z polaczeniem a dokladnie ,mysle ze chodzi o problem z prawami dostepu do ksiazki tel. w telefonie bo po kazdym polaczeniu na telefon przychodzi zadanie zezwolenia dostepu do ksiazk i jak sie je potwierdzi to tel. sie laczy ,ksiazka wyswietla sie w Fordzie i za chwile znika i jest tzw. DUPA

Usluga programowania BLUETOOTH w Fordzie Mondeo kosztuje w Warszawie 230pln !!! i nie umieja nawet powiedziec jaka wersje oprogr. maja!!! SKANDALL !!!


PYTANIE DO SZANOWNEGO KOLEGI GRZEGORZA914

Czy ew. mozna i gdzie w Warszawie zprogramowac BT taniej
Kiedy ma byc sp 6.0

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez baden5 ; 27-02-2011 o 21:58
baden5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 11:09   #57
mszymcz
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2010
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007.12
Postów: 45
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał baden5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czytalem o tych problemach ale u mnie Samsung galaxy s na poczatku dzialal idealnie i laczyl sie bez ZADNYCH problemow !!!
Oczywiscie pokazdym wgraniu nowego romu do SGS trzeba bylo od poczatku parowac z bluetooth i zaczely sie prolemy z polaczeniem a dokladnie ,mysle ze chodzi o problem z prawami dostepu do ksiazki tel. w telefonie bo po kazdym polaczeniu na telefon przychodzi zadanie zezwolenia dostepu do ksiazk i jak sie je potwierdzi to tel. sie laczy ,ksiazka wyswietla sie w Fordzie i za chwile znika i jest tzw. DUPA

Usluga programowania BLUETOOTH w Fordzie Mondeo kosztuje w Warszawie 230pln !!! i nie umieja nawet powiedziec jaka wersje oprogr. maja!!! SKANDALL !!!


PYTANIE DO SZANOWNEGO KOLEGI GRZEGORZA914

Czy ew. mozna i gdzie w Warszawie zprogramowac BT taniej
Kiedy ma byc sp 6.0

Pozdrawiam


Mi zaśpiewali 280... I oczywiście nic nie wiadomo... Czyli w najgorszym razie podłączą sprzęt i stwierdzą że nie zaktualizują... Albo powiedzą że zaktualizowali a ja nawet nie będę mógł tego zweryfikować... Łapy opadają...
mszymcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 12:42   #58
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał baden5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czytalem o tych problemach ale u mnie Samsung galaxy s na poczatku dzialal idealnie i laczyl sie bez ZADNYCH problemow !!!
Oczywiscie pokazdym wgraniu nowego romu do SGS trzeba bylo od poczatku parowac z bluetooth i zaczely sie prolemy z polaczeniem a dokladnie ,mysle ze chodzi o problem z prawami dostepu do ksiazki tel. w telefonie bo po kazdym polaczeniu na telefon przychodzi zadanie zezwolenia dostepu do ksiazk i jak sie je potwierdzi to tel. sie laczy ,ksiazka wyswietla sie w Fordzie i za chwile znika i jest tzw. DUPA

Usluga programowania BLUETOOTH w Fordzie Mondeo kosztuje w Warszawie 230pln !!! i nie umieja nawet powiedziec jaka wersje oprogr. maja!!! SKANDALL !!!


PYTANIE DO SZANOWNEGO KOLEGI GRZEGORZA914

Czy ew. mozna i gdzie w Warszawie zprogramowac BT taniej
Kiedy ma byc sp 6.0

Pozdrawiam
Witam
Niestety nie jestem z Warszawy, wszystkie aktualizacje robie w Krakowie w Partnerze, koszt podpiecia kompa i wgrywanie softu 180PLN.
SP.6 - już jest, ale na razie niedostępny oficjalnie.
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 19:59   #59
Focus026
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2011
Model: Corsa C
Silnik: 1300
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Witam, przeczytałem pierwszy post, ale jako że samochód mam od kilkunastu godzin i jestem Ciemno - Zielony, chce mieć czarno na białym, żeby na wstępie nie spieprzyć.

Powiem co mam:
Navigację dotykową(jest Bluetooth + Voice Call(?) ), w schowku było pudelko z umową licencyjną + Kartka "Free Upgrade" pod Brandem BLAUPUNKT, jednak bez nośnika ;/. Navigacja jest w kilku językach ale nie PL, mapa polski jest i to dość dobra.

Teraz po krótce jak ja zrozumiałem:

Ściagam pokrętło od przygłaszania, Wsadzam płyte CD lub DVD z nagranym plikiem z linka z pierwszego postu, Wpisuje PIN ( Który gdzie znajde?), dalej robie jak jest napisane....

Moje Obawy:

Można coś spieprzyć?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. da sie zrobić obraz/backup bierzącego oprogramowania?

Oczekiwania:

Mapa Polski(bez zmian)
Polskie Menu
Polski Głos.


Z góry dziękuje i mam nadzieje że nie uznacie tego postu za zaśmiecenie tematu.
Focus026 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 09:03   #60
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał Focus026 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, przeczytałem pierwszy post, ale jako że samochód mam od kilkunastu godzin i jestem Ciemno - Zielony, chce mieć czarno na białym, żeby na wstępie nie spieprzyć.

Powiem co mam:
Navigację dotykową(jest Bluetooth + Voice Call(?) ), w schowku było pudelko z umową licencyjną + Kartka "Free Upgrade" pod Brandem BLAUPUNKT, jednak bez nośnika ;/. Navigacja jest w kilku językach ale nie PL, mapa polski jest i to dość dobra.

Teraz po krótce jak ja zrozumiałem:

Ściagam pokrętło od przygłaszania, Wsadzam płyte CD lub DVD z nagranym plikiem z linka z pierwszego postu, Wpisuje PIN ( Który gdzie znajde?), dalej robie jak jest napisane....

Moje Obawy:

Można coś spieprzyć?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. da sie zrobić obraz/backup bierzącego oprogramowania?

Oczekiwania:

Mapa Polski(bez zmian)
Polskie Menu
Polski Głos.


Z góry dziękuje i mam nadzieje że nie uznacie tego postu za zaśmiecenie tematu.
Nie CD lu DVD tylko i wylacznie CD. Pin do radia powinienes miec na takiej niebieskiej karcie podobnej do karty kredytowej. Spieprz... zawsze mozna ale jesli wykonasz wszystko zgodnie z instrukcja to operacja jest w 100% bezpieczna. Backupu obrazu nie da sie zrobic.
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.