Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2016, 08:22   #11
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może antena gps?
Mam na salonie Trenda, ma klasyczną antene na dachu
A to ciekawostka - a wersję długą czy krotką? może to zależy od wielkości szyby?
Nie mam nawigacji, co nie wyklucza, że być może samochód ma odbiornik GPS. (np. SYNC może z niego korzystać (?) - to moje domysły po przeczytaniu instrukcji. napisano tam, że w razie kolizji SYNC dzwoni pod 112 i podaje współrzędne wypadku. Skąd ma te współrzędne nie napisano. )

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma jeszcze w akcesoriach siatki grodziowej za drugim rzędem siedzeń
Napisałeś: "Jeszcze", czy to znaczy, że jest szansa na to, że takie akcesorium się pojawi?
Bo taka siatka fizycznie istnieje - mam ją w domu, nabyłem z jakiegoś rozbitka. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tylko nie potrafię jej zamontować - musiał bym zdemolować plastiki w samochodzie.

Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2016, 10:25   #12
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

mam wersje grand (L2), w wersji trend, i na tylnych szybach nie mam żadnych "ścieżek", tylko antene na dachu. W tej wersji nie ma nawigacji gps, sync zadzwoni na 112 z telefonu podłączonego po BT, jeśli używasz.
W wersji connect van widze uchwyty montażowe, ale przenosząc je na tourneo wychodzi mi, że siatka jest kilka cm za oparciem drugiego rzędu siedzeń.

Co do akcesoriów - PL jest dla Forda trochę trzecim światem, inne dodatki i opcje wyposażenia są na EU a trochę inne na PL. Co prawda w tym roku ma być standaryzacja...
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 15:28   #13
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

ok, znalazłem siatke w akcesoriach dodatkowych, tylko nie wiem jeszcze nic o montażu
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 16:12   #14
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wersji connect van widze uchwyty montażowe, ale przenosząc je na tourneo wychodzi mi, że siatka jest kilka cm za oparciem drugiego rzędu siedzeń
Może tak być - dolne uchwyty do mocowania ładunku (do których przymocowuje się karabinkami siatkę) są też oddalone o kilka cm od drugiego rzędu siedzeń.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko nie wiem jeszcze nic o montażu
Gdybyś się coś dowiedział, błagam daj znać. Wakacje sie zbliżają wielkimi krokami i siatka na wypad wakacyjny bardzo by się przydała.. Jestem skłonny zamówić u Ciebie taki szablon / zaślepki (czy jak to się fachowo nazywa) - jeśli tylko będzie możliwość.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 19:55   #15
Abund
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-09-2010
Skąd: Wołomin
Model: Galaxy/Tourneo Connect
Silnik: 1.9 TDI/1.5TDCI
Rocznik: 2004/2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Mnie się akurat oświetlenie wnętrza podoba - kwestia gustu, natomiast też zastanawia mnie o co chodzi z tą zaślepką w konsoli podsufitowej - mam wersję titanium, więc max wypas - a mam zaślepkę.
Co do lampki to spróbuj w nocy zapalić światło tylko nad fotelem pasażera. Trochę to niewygodne. Też mam titanium i mam tą zaślepkę a patrząc na zdjęcia z allegro taka od focusa mk4 by pasowała

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może antena gps?
Co do porównania z galaxy: Gal ma szerzej rozstawione fotele i tyle, stąd szerszy tunel.
W connectie titanium może być podłokietnik w środkowym tunelu.
Nie ma jeszcze w akcesoriach siatki grodziowej za drugim rzędem siedzeń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam samo Grand nie ma półki zasłaniającej bagażnik (pewnie mogłaby się złamać pod za dużym obciążeniem)
Z ciekawostek: Grand Turneo Connect jest tej samej szerokości co Galaxy. Natomiast jest 3 cm krótszy. Ponadto 200kg lżejszy.
Ja porównuję z galaxy rocznik 2004, różnica długości to ze 40 cm, podłokietnik na tunelu środkowym mam, ale twierdzę że taki w oparciu fotela jest lepszy. Siatka grodziowa jest mi na plaster wolałbym klasyczną roletę w bagażniku.


Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do akcesoriów - PL jest dla Forda trochę trzecim światem, inne dodatki i opcje wyposażenia są na EU a trochę inne na PL. Co prawda w tym roku ma być standaryzacja...
Polecam zajrzeć na stronę amerykańską w opcji jest sejf w podłokietniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Krzysiek
Abund jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2016, 10:42   #16
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

W łykend wreszcie stuknęło równe 1024 km. Drugie tankowanie zaliczone, można wstępnie określić spalanie.

W/g katalogu średnie spalanie powinno wynościć 5,0 l/100km.
Wartości z mojego auta:

- średnie spalanie "z komutera": 5,5 l/100km;
- średnie spalanie "z dystrybutora" 5,8 l/100km;

Wszystkiego było po trochu: Korkowa, autostrad, zwykłych dróg.

Myślę, że te wartości są obarczone dużym błędem i należy je traktować jako orientacyjne. Trzeba kilka tysięcy kilosków jeszcze pokonać, żeby dotrzeć auto, dotrzeć się z autem, no i żeby uzyskać większą precyzję pomiaru. (Im więcej tankowań, tym dane bardziej wiarygodne).

Kilka uwag eksploatacyjnych:

Brakuje oświetlenia bagażnika!! jak mogli o tym nie pomyśleć?? W nocy po prostu trzeba iść z latarką, jak się chce coś wygrzebać z kufra.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automat: miód malina, błyskawiczny, inteligentnie oprogramowany, wręcz wyprzedza decyzje kierowcy :-)
Bezkorkowy wlew: miód malina - tankujemy bez brudzenia się.
Suwane drzwi: miód malina - z przodu też takie powinny być, genialny wynalazek!
Wielkie gabaryty: trochę dziegciu - generalnie oczywiście na plus, bo dlatego taka stodołę kupowałem, że potrzebuję tych gabarytów, ale są problemy z parkowaniem, zawracaniem, manewrowaniem: trzeba się niestety nakręcić tu i ówdzie a często parkować dalej niż by się chciało i mogło mniejszym autkiem. Koło moich rodziców jest ślepa uliczka z placykiem do zawracania na końcu. Astrą bez problemu się kółeczko robiło, stodoła nie daje rady - trzeba zawracać "na 3". To samo an przydomowym parkingu: Astrą wjeżdżałem od strzała, tym muszę wjechać -> cofnąć wyrównując -> podjechać do przodu.
pozycyjne światła po otwarciu: ten wynalazek zaczyna być dokuczliwy, niby po kilku minutach światła gasną, ale ten timer się resetuje za każdym otwarciem którychkolwiek drzwi. Tylko patrzeć kiedy zdoi akumulator. Ok, niechby świeciły po zmierzcuh, ale w słoneczny dzień: ja się pytam: PO CO?
komfort jazdy: Nienaganny. Cicho, miękko, fotel wygodny. Klima działa ;P Żadnych nierówności nie czuć, nic nie skrzypi - płynie się jak tytanikiem :-) Boję się, że zasnę i rąbnę w krę. W ogóle nie czuć, że to przecież dostawczak.
tablica liczników: Czytelna, pięknie podświetlona ale doszedłem do wniosku, że niepotrzebnie dali obrotomierz i temperaturę silnika. Jak dla mnie, przy automacie wystarczył by prędkościomierz i wskaźnik paliwa. Niestety jak to zwykle bywa zawyża prędkość, co mnie denerwuje bo astra pokazywała idealnie +/- 1km. Może się przyzwyczaję.

A może da się to jakoś skorygować? Orientujecie się?

Ostatnio edytowane przez Lza ; 06-06-2016 o 10:49
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 01:15   #17
esik_az_eso
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 SCTi EcoBoost
Rocznik: 2010
Postów: 92
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Czy Wasz auta mają nawiew na 2/3 rząd? Widziałem posta,że w USA tak jest,ale jak jest na Starym Kontynencie?

----------
wytaptane z wiwitiaja
esik_az_eso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 01:37   #18
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
pozycyjne światła po otwarciu: ten wynalazek zaczyna być dokuczliwy, niby po kilku minutach światła gasną, ale ten timer się resetuje za każdym otwarciem którychkolwiek drzwi. Tylko patrzeć kiedy zdoi akumulator. Ok, niechby świeciły po zmierzcuh, ale w słoneczny dzień: ja się pytam: PO CO?
Ilekroć widzę nowsze fordy z tym badziewiem, to zadaję sobie to samo pytanie. I nie znajduję racjonalnej odpowiedzi. Wstydziłbym się za taki bajer, który jest )o ile wiem) niewyłączalny. Ot, chyba taki "podatek" od głupkowatej "nowoczesności"...
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 09:31   #19
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał esik_az_eso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Wasz auta mają nawiew na 2/3 rząd? Widziałem posta,że w USA tak jest,ale jak jest na Starym Kontynencie?
Mój ma nawiew na 2-gi rząd. Pod fotelem kierowcy i pasażera jest wyjście nawiewów - pod nogi pasażerów 2-go rzędu. Mam wersję 5-osobową, więc z tyłu nie mam ani 3-ciego rzędu, ani nawiewów. Jeśli chcesz to mogę pyknąć fotkę.

Bump:
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ilekroć widzę nowsze fordy z tym badziewiem, to zadaję sobie to samo pytanie. I nie znajduję racjonalnej odpowiedzi. Wstydziłbym się za taki bajer, który jest )o ile wiem) niewyłączalny. Ot, chyba taki "podatek" od głupkowatej "nowoczesności"...
Wydaje mi się to luką w oprogramowaniu - skoro auto ma czujnik zmierzchowy (w czasie jazdy samo decyduje czy wybrać światła mijania, drogowe, czy dzienne), to powinno też wiedzieć, czy włączyć pozycyjne czy nie. Po zmierzchu nie jest to głupie, ale w słoneczny dzień to tylko bezmyślne szastanie energią. (a ta energia się nie bierze z nikąd, tylko trzeba za nią zapłacić na stacji).

Natomiast brak oświetlenia bagażnika w samochodzie za ponad 100000zł to już jest po prostu niewytłumaczalne. Mam takie w 15-letnim oplu, który kosztował 1/3 tej ceny!

Ostatnio edytowane przez Lza ; 09-06-2016 o 09:43
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 10:29   #20
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Natomiast brak oświetlenia bagażnika w samochodzie za ponad 100000zł to już jest po prostu niewytłumaczalne.
Jest wytłumaczenie. Widocznie FoMoCo, w trosce o Twoje dobro, nie wspiera pracy w nocy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.