Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2017, 13:38   #1
kusny
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: ok. Częstochowy
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Biały dym podczas odpalania przy niskich temperaturach

Witam,

Mam podobny przypadek jak na filmie tyle że z silnikiem 1.4TDCi w Fusionie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po odpaleniu, pojawieniu się dymu mocno śmierdzi. Na dodatek dzieje się tak wyłącznie podczas odpalania w niskich temperaturach i na zimnym silniku. Po kolejnym odpaleniu w niskiej temperaturze (na ciepłym silniku) już tego problemu nie ma.

Ktoś się orientuje gdzie tkwi problem?

Pozdrawiam,
Adrian

kusny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2017, 15:11   #2
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Biły dym podczas odpalania przy niskich temperaturach

Najprawdopodobniej masz gdzieś przeciek/ przedmuch oleju do cylindrów, albo z filtra powietrza, albo z komory zaworów. Jest co takiego jak rozszerzalność cieplna materiału. Jak silnik jest zimny to części w silniku się kurczą, są to setne czy milionowe części milimetra ale to wystarczy żeby np. z komory zaworów olej ściekł do cylindra.
Albo masz przedmuch do układu zasysania powietrza np. wskutek zjechanych pierścieni, olej z miski korbowej jest wdmuchiwany do filtra powietrza i dalej do ukł. zasilania paliwem. Na ciepłym silniku tego nie widac a na zimnym gdy ten olej ścieknie do przepustnicy i odpalisz go to są kłęby dymu.
Tak najogólniej, . . .jeśli dymi to jest nadmiar oleju w cylindrach a to już nie jest zabawne.
A jeśli masz diesla to mogą Ci na zimnym "lać" wtryskiwacze, czyli za dużo paliwa przy rozruchu. W starszych dislach to kiedyś była normalna sprawa.

Ostatnio edytowane przez Maver2 ; 17-11-2017 o 15:16 Powód: zapomniałem o silniku wysokoprężnym
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 13:20   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Biły dym podczas odpalania przy niskich temperaturach

Masz napewno uszczelniacze na zaworach do wymiany,jak auto dłużej stoi to olej po nich splywa do cylindrów i przy starcie dymi
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 12:38   #4
kusny
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: ok. Częstochowy
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Biły dym podczas odpalania przy niskich temperaturach

A czy mogłyby to być np. świece żarowe? Skoro odpalam go i długo kręci na zimnym, wtedy nazbiera się za duża dawka paliwa i jak w końcu złapie wtedy ten dym? Jak to najlepiej zdiagnozować bez kosztownych napraw?
kusny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 14:11   #5
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Biły dym podczas odpalania przy niskich temperaturach

Nic wcześniej nie wspominałeś, że długo musisz kręcić na zimnym. Jeśli słabo odpala to faktycznie mogą być "żarówki" i nadmiar paliwa. Po prostu je wymień, na pewno nie zaszkodzi a pomóc może i to jest najtańszy sposób na sprawdzenie. Jeśli to jest przyczyna to ją usuniesz i poprawisz odpalanie na zimnym, jeśli nie to i tak czeka Cię większa naprawa i koszty.
Oczywiście pamiętasz o tym, żeby odpalać gdy zgaśnie lampka kontrolna świec żarowych a zimą dobrze jest "podgrzać cylindry" kilkukrotnym (2-3 razy) włączeniem świec bez odpalania silnika.
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 17:29   #6
kusny
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: ok. Częstochowy
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Biły dym podczas odpalania przy niskich temperaturach

Maver2, dzięki za zainteresowanie tematem. O tych świecach to już myślałem od dłuższego czasu...
Co do grzania świec i gaśnięcia kontrolki to powiem tak: Kontrolka zapaliła mi się gdy temperatura była poniżej -10stopni. Tak poza bardzo niską temperaturą nigdy się nie zapala. Wymianę świec zrealizuję i zobaczymy co będzie.
Dzięki jeszcze raz!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kusny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2018, 21:00   #7
kbski
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 28-10-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Biły dym podczas odpalania przy niskich temperaturach

Kusny możesz napisać czy wymiana świec pomogła? Mam podobny problem u siebie.
kbski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 19:11   #8
Krespo
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Toruń/Piła
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 78
Domyślnie Odp: Biały dym podczas odpalania przy niskich temperaturach

Siema , możecie opisać problem bardziej? ja wymieniłem świece w tamtym roku, ponieważ od dłuższego czasu w zime miałem problem z odpalaniem lecz niestety to nie pomogło i tez mi tak kopci :/ myślałem że takie kopcenie to norma.
Krespo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2018, 06:52   #9
kusny
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: ok. Częstochowy
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Biały dym podczas odpalania przy niskich temperaturach

Witam,
Świec nie wymieniłem. Przyjąłem że to normalne w dieslach i dlatego nic z tym nie robięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na razie przestałem się tym przejmować, bo przy ostatnich mrozach zawsze mi zapalał bez problemów.
Pozdrawiam,
kusny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.