Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2010, 19:55   #1
kev
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-04-2010
Skąd: Bełchatów
Model: C-max
Silnik: 2.0 CDTi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Wymiana wkładu lusterka

Witam,
chciałem dzisiaj wymienić wkład podgrzewanego lusterka. Po wymontowaniu starej ramki okazało się że nowa różni się sposobem zamocowania. Nowa (na zdjęciu u góry) ma zaczepy poprowadzone po okręgu, stara (pod spodem) prostokątne wycięcie, które pasuje do głównej obudowy lusterka (zdjęcie 2). Próbowałem to jakoś połączyć, ale było już ciemno i bałem się połamać wkład, poza tym wydaje mi się, że to po prostu nie pasuje do siebie. W sprzedaży są tylko wkłady z okrągłym mocowaniem.
Czy ktoś z was wymieniał ten element? Wszystko wam pasowało?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0245.jpg (47.4 KB, 383 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0243_.jpg (59.6 KB, 351 wyświetleń)

kev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 07:56   #2
Franuśś
ford::advanced
 
Avatar Franuśś
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus C-MAX,Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq,1,3Duratec
Rocznik: 2004,2006
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wymiana wkładu lusterka

Mam taki sam problem
Franuśś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 12:00   #3
Lelon
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-02-2007
Skąd: Raszyn
Model: C-Max Energi
Silnik: 2.0 plugin hybrid
Rocznik: 2017
Postów: 497
Domyślnie Odp: Wymiana wkładu lusterka

Przerabiałem problem jakiś miesiąc temu. Na rynku brak zamienników z "prostokątnym" mocowaniem, są tylko z okrągłym.

Byłem u kilku szklarzy ale nie chcieli się podjąć, przeklejania samego szkła, bo może kiepsko wyglądać i nie będzie grzać.

Rozwiązaniem jest zakup w ASO Forda, niestety cena coś ok.130-135zł ale mocowanie jest prostokątneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż trzeba to zaznaczyć przy zamówieniu.

Ja kupiłem w ASO.
Lelon jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 12:51   #4
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: Wymiana wkładu lusterka

Z lusterkami ogrzewanymi do tej pory nie eksperymentowałem, ale wymieniałem samo szkło w nie-ogrzewanym lusterku. Szkło miałem bez plastiku montażowego więc musiałem odedrzeć stare - nie było większych problemów - było przylkejone jakgdyby na taśmie dwustronnej.
Jeśli masz już szkło ze złym mocowaniem i nie zamierzasz go oddać, to możesz spróbować (twoje ryzyko) powoli oddzielić plastik i jeśli się uda to wkleić go na taśmie 2-u stronnej montażowej (takiej z 1mm gąbki) do starego mocowania.

Jeśli możesz go oddać - to bezpieczniej jest go oddać...
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 13:37   #5
Lelon
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-02-2007
Skąd: Raszyn
Model: C-Max Energi
Silnik: 2.0 plugin hybrid
Rocznik: 2017
Postów: 497
Domyślnie Odp: Wymiana wkładu lusterka

w moim przypadku to szkło nie za bardzo chciało odchodzić, więc oddałem i kupiłem oryginał. Poza tym, ktoś chyba mi mówił, że jak zamienię samo szkło to grzanie nie będzie działać.
Lelon jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 13:47   #6
kajro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wymiana wkładu lusterka

Przerabiełam problem - odkleić się da, ale z głową i na ciepło.
Przed wklejeniem można sprawdzić działanie ogrzewania.
Taśmę dwustronną dobierz po rozklejeniu - możliwe, że gąka to będzie za dużo.

Ostatnio edytowane przez kajro ; 21-10-2010 o 13:48 Powód: literówki
kajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 13:16   #7
aro3
ford::beginner
 
Avatar aro3
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: siemianowice slaskie
Model: ford fokus c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana wkładu lusterka

Mi dziś ktoś przywalil zamówiłem w pobliski motoryzacyjnym mam nadzieję że mi dobry zamowią
aro3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 01:35   #8
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Wymiana wkładu lusterka

Od siebie mogę polecić kupno używki na alle..., czy ol... Ceny za lusterka na 5pinowej wtyczce z elektrycznym podgrzewaniem, a więc i z podgrzewanym wkładem lustra bez problemu można kupić po 50-80zl, a takie w gorszym stanie oczywiście odpowiednio taniej. W gratisie pozostaje nam cała reszta lusterka, która możemy sprzedać lub zostawić sobie na części - potwierdzam, ze wszystkie części lusterek przed i poliftowych (za wyjątkiem wtyczek, które w poliftach często są 10pinowe) są zamienne.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 19:10   #9
damiancmax
ford::beginner
 
Avatar damiancmax
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-08-2016
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wymiana wkładu lusterka

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od siebie mogę polecić kupno używki na alle..., czy ol... Ceny za lusterka na 5pinowej wtyczce z elektrycznym podgrzewaniem, a więc i z podgrzewanym wkładem lustra bez problemu można kupić po 50-80zl, a takie w gorszym stanie oczywiście odpowiednio taniej. W gratisie pozostaje nam cała reszta lusterka, która możemy sprzedać lub zostawić sobie na części - potwierdzam, ze wszystkie części lusterek przed i poliftowych (za wyjątkiem wtyczek, które w poliftach często są 10pinowe) są zamienne.
Widzę, że masz jakieś pojęcie o lusterkach. Orientujesz się jak wygląda sprawa z założeniem składanych lusterek do C-Maxa? Widziałem takie na allegro, ale nie ma żadnych informacji na temat podłączenia, przynajmniej ja nie znalazłem

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka
damiancmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 21:52   #10
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Wymiana wkładu lusterka

Cytat:
Napisał damiancmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że masz jakieś pojęcie o lusterkach. Orientujesz się jak wygląda sprawa z założeniem składanych lusterek do C-Maxa? Widziałem takie na allegro, ale nie ma żadnych informacji na temat podłączenia, przynajmniej ja nie znalazłem
Niestety nie pomogę. Nie miałem okazji rozbierać składanego, więc nie chcę gdybać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Acz podejrzewam, że nie taki diabeł straszny i rozbiórka "full wypaśnego" egzemplarzu niewiele różni się od podstawowego - czyt. regulowanego i podgrzewanego elektrycznie. Przede wszystkim nic na siłę i z głową!

PS. Ostatnio udało mi się wymienić bez żadnych szkód silniczek w lusterku i teraz mogę stwierdzić, że naprawdę nie jest to trudne.
PS2. Inaczej sądziłem przed wymianą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS3. Dzięki radom kolegi c-matix wszystko poszło gładko... no z pewnymi nierównościami, ale ostatecznie w pełni skutecznie!

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 13-12-2016 o 21:58
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , lusterko


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.