Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2016, 20:11   #1
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie AUX SYNC USB nie odnajduje

Cześć,

Mam taki problem, mianowicie postanowiłem skorzystać z dostępności w mojej maszynie systemu AUX SYNC USB, zgrałem sobie mp3 na pen drive'a, zgodnie z instrukcją w formacie FAT32, podpiąłem do auta i niestety mam komunikat format nie obsługiwany... Nie miałem nigdy takich bajerów w aucie więc nie wiem jak się zachować, co mogę zrobić? Może ktoś miał taki problem?

Dzięki!

maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 20:32   #2
Erufen
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-06-2015
Skąd: Sosnowiec
Model: Fiesta ST150
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: AUX SYNC USB nie odnajduje

W instrukcji nie jest wspomniane jakie obsługuje formaty plików audio?
Erufen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 00:23   #3
Wokinger
ford::beginner
 
Avatar Wokinger
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Chrzanów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost 100KM
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: AUX SYNC USB nie odnajduje

Cytat:
Struktura ścieżek i folderów MP3 i WMA
Systemy audio z funkcją rozpoznawania i odtwarzania poszczególnych utworów i struktur folderów MP3 i WMA działają w sposób następujący:
Są dwa różne tryby odtwarzania płyt z plikami MP3 i WMA: tryb odtwarzania ścieżek MP3 i WMA (ustawienie domyślne systemu) oraz tryb odtwarzania folderów MP3 i WMA.
Tryb odtwarzania ścieżek MP3 i WMA ignoruje wszelkie struktury folderów na płycie z plikami MP3 i WMA. Odtwarzacz przypisuje każdej ścieżce MP3 i WMA na płycie (z rozszerzeniem pliku MP3 lub WMA) numer od T001 do maksymalnie T255. Maksymalna liczba plików MP3 i WMA, które można odtworzyć, może być niższa w zależności od struktury płyty CD i modelu radioodbiornika.
Tryb odtwarzania folderów MP3 i WMA bazuje na strukturze folderów składającej się z jednego poziomu folderów. Odtwarzacz płyt CD przypisuje numery wszystkim ścieżkom MP3 i WMA na płycie (z rozszerzeniem pliku MP3 lub WMA) i wszystkim folderom zawierającym pliki MP3 i WMA, od F001 (folder) T001 (ścieżka) do F253 T255.
Tworzenie płyt z tylko jednym poziomem folderów ułatwia nawigację po plikach na dysku.
Jeśli użytkownik sam nagrywa płyty MP3 i WMA, powinien rozumieć, jak system odczytuje struktury, które tworzy. Chociaż na płycie mogą znajdować się różne rodzaje plików (pliki z rozszerzeniami innymi niż MP3 i WMA), odtwarzane są jedynie pliki z rozszerzeniem MP3 i WMA. Inne pliki są przez system ignorowane. Dzięki temu można wykorzystywać ten sam dysk MP3 i WMA do różnych celów na komputerze w pracy, komputerze domowym i w systemie w pojeździe.
W trybie odtwarzania ścieżek system wyświetla i odtwarza strukturę tak, jakby była jednopoziomowa (odtwarzane są wszystkie pliki MP3 i WMA, niezależnie od tego, czy znajdują się w określonym folderze). W trybie odtwarzania folderów system odtwarza jedynie pliki MP3 i WMA w aktualnym folderze.
Upewnij się, że masz jeden poziom folderów. W przeciwnym razie możesz mieć tylko 255 piosenek. Mnie wyświetlało ten sam komunikat jak miałem dodatkowe podfoldery i ponad 255 piosenek.
Wokinger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 04:55   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: AUX SYNC USB nie odnajduje

Cytat:
Napisał maxon007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zgrałem sobie mp3 na pen drive'a[...]
Upewnij się, że te .mp3 to nie są czasem .ogg, .flac. czy inne nieobsługiwane formaty.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 05:53   #5
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: AUX SYNC USB nie odnajduje

Cytat:
Napisał Wokinger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Upewnij się, że masz jeden poziom folderów. W przeciwnym razie możesz mieć tylko 255 piosenek. Mnie wyświetlało ten sam komunikat jak miałem dodatkowe podfoldery i ponad 255 piosenek.
Mam kilka folderów, ale są na tym samym poziomie, w sumie folderów jest 6, a suma wszystkich piosenek nie przekracza 200.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Upewnij się, że te .mp3 to nie są czasem .ogg, .flac. czy inne nieobsługiwane formaty. .
Wszystkie są w formacie mp3 :/

Spróbuje dziś jeszcze z innym pendrivem, a jak nie to nie wiem, aktualizacja oprogramowania w fordzie?
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 06:47   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: AUX SYNC USB nie odnajduje

Auto z zeszłego roku i już aktualizacja oprogramowania? Na moim pendrajwie jest z 200 folderów (podfoldery też są, gdy album był kilkupłytowy), w sumie sporo ponad 2000 plików i działanie jest szybkie i bezbłędne. A auto z 2008, moduł z 2010 r, oprogramowanie z 2012. To raczej nie z wiekiem oprogramowania masz problem.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 08:32   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: AUX SYNC USB nie odnajduje

Witam

1) Kiedyś na forum Fiesty podawali info, że nie każdy pendrive (w znaczeniu firmy) współpracuje z Fordem.

Zrobili tam nawet listę firm pendrivów które działają

Na pendrivie Kingstona nagrałem 350 utworów i USB w Fieście czyta te utwory MP3

2) Ew obrób kilka plików MP3 za pomocą programu MP3TAG

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3) Wejdź w menu radia i zrób "reset główny" (piszę z pamięci) - to nie wymazuje pendriva,
tylko powoduje, że ponownie jest budowana / odczytywana lista plików z pendriva

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 30-05-2016 o 12:36
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 09:15   #8
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: AUX SYNC USB nie odnajduje

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto z zeszłego roku i już aktualizacja oprogramowania? Na moim pendrajwie jest z 200 folderów (podfoldery też są, gdy album był kilkupłytowy), w sumie sporo ponad 2000 plików i działanie jest szybkie i bezbłędne. A auto z 2008, moduł z 2010 r, oprogramowanie z 2012. To raczej nie z wiekiem oprogramowania masz problem.
też wydaje mi się nierozsądne i nielogiczne

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

1) dyś na forum Fiesty podawali info, że nie każdy pendrive (w znaczeniu firmy) współpracuje z Fordem.

Zrobili tam nawet listę firm pendrivów które działają

Na pendrivie Kingstona nagrałem 350 utworów i USB w Fieście czyta te utwory MP3

2) Ew obrób kilka plików MP3 za pomocą programu MP3TAG

3) Wejdź w menu radia i zrób "reset główny" (piszę z pamięci) - to nie wymazuje pendriva,
tylko powoduje, że ponownie jest budowana / odczytywana lista plików z pendriva

pozdrawiam
Arturek
Spróbuję tak jak mówisz z innymi pendrivami, bo mam ich kilka, z czego ten co próbowałem wczoraj to była reklamówka, ale fajna bo mała i idealnie pasowała, ale mam kingstona też więc zobaczę co i jak. A wszystkie mp3 mam otagowane, wcześniej przygotowywałem ;-)

Obczaje popołudniem i dam znać
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 20:23   #9
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: AUX SYNC USB nie odnajduje

Panowie, na penie Kingstona śmiga aż miło, mam tylko jedno pytanie, u Was też tytuł piosenki ucina i widać tyle co na wyświetlaczu, liczyłem, że będzie się przesuwać czy coś, bo jak widzę nazwę zespołu to już piosenki nie widać :-) Macie jakąś metodę na tagowanie? W ogóle to on czyta z tagów czy z nazwy pliku po prostu?
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2016, 08:07   #10
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: AUX SYNC USB nie odnajduje

Witam

1) Niestety nie przewija => w którejś instrukcji radia, podkreślali tą funkcję
2) Za pomocą programu MP3Tag, mam wpisane tytuł oraz wykonawcę
Wtedy utwory są sortowane alfabetycznie, wg tytułu, bez względu na to w którym podkatalogu jest utwór.
Jeśli w pliku brak tytułu i informacji o wykonawcy, to wtedy sortuje wg nazwy pliku
3) Usuwam z pliku pozostałe informacje, bo chyba kompozytor albo album mają pierwszeństwo wyświetlania i wtedy nie wyświetla się wykonawca
4) Dodam, że wyświetlacz "zwykłego" radia ma inny układ niż wyświetlacz radia Sony

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pendrive Kingston
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



pozdrawiam
Arturek

P.S. Nie ma jak oryginalny pendrive Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 31-05-2016 o 08:15
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.