Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2007, 09:43   #1
ber891
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Damnica
Postów: 14
Domyślnie Jakie są osiągi twojego mondziaka?

Jakie są osiągi twojego mondeo? Chodzi głównie o elastyczność, ale v-max i przyspieszenia też są mile widziane. Podaj model silnika. No więc mój, 2,0 tdci 131km, 50000km 2005r (ale kupiony w 2006r - taniej) ,zero chipowania.
- 60-80 2,6sek na IV biegu
- 60-100 5,4sek na IV biegu
- 60-120 8,5sek na IV biegu
- 50-100 11,2sek na V biegu
- 80-120 8,1sek na V biegu
V-max: 220km/h (sprawdzone przezemnie osobiście)
Wogóle trafiłem na jakiegoś dobrego mondziaka, wszystkie parametry ma jak 2,2tdci i nic nie było w nim grzebane.Prędkość maksymalną uzyskałem jadąc sam na prostym odcinku drogi, przy 160km/h włączyłem 6 i wcisnąłem gaz, wskazówka zatrzymała się na 220km/h. Jak jechałem na wakacje, na niemieckiej autostradzie z pełnym załadunkiem i rodziną rozpędziłem go do 215km/h i zadziałała moja wyobraźnia i sygnalizator z prawej strony, na tych wakacjach ustanowiłem swój rekord w szybkości pzejazdu ( 16godz. z wenecji do słupska z 2 15min przystankami, jeden na tankowanie, drugi żeby dzieci mogły skorzystać z toalety.) Ogólnie moim zdaniem mondeo to najbardziej udany samochód jaki kiedykolwiek miałem, tankuje tylko na statoilu i shellu i narazie nie mam problemów z wtryskami. Porównywałem go z omegą 2,5 v6 to ją objechałem bez problemu, z fordem mondeo 2,5 v6, ledwo ,ale dałem mu radę i z fordem mondeo 2,2 tdci 155km, szły równo. Testy były przeprowadzane w następujący sposób: ja jadę z przodu, naciskam gaz i ten z tyłu ma nadążyć za mną , a w miarę możliwości mnie wyprzedzić. Testy były przeprowadzane na prędkości 60-160km/h.

ber891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 10:45   #2
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

prędkość podałeś licznikową?? bo jeżeli tak to napewno zawyżona. mój wg licznika leci 210 (no może leciał jakieś 50 000km temu, wtedy ostatnio go tak wysilałem, teraz nie przekraczam 180)
przyspieszenie mierzone stoperem?? czy gps'em?? ostatnio bawiłem się z kolegą komórką z tomtomem i gpsem i można nią mierzyć przyspieszenia
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 11:28   #3
ber891
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Damnica
Postów: 14
Domyślnie

Mierzyłem i tomtomem i stoperem. Na jedno wyszło. Prędkość licznikowa, ale sprawdzałem dokładność licznika z nowym avensisem to przy 100km/h liczniki pokazywały dokładnie to samo. Prędkość napewno jest zawyżona, ale na niej mi nie zależy. Dla mnie ważniejsza jest elastyczność i dynamika przy wyprzedzaniu,a jej mondkowi nie brakuje, jak nacisnę gaz to się w lusterku robi luz.
ber891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 11:57   #4
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał ber891
to przy 100km/h liczniki pokazywały dokładnie to samo
liczniki samochodowe maja to do siebie, że im wyższa prędkość, tym większe odchylenie od rzeczywistości.

Cytat:
Napisał ber891
Dla mnie ważniejsza jest elastyczność i dynamika przy wyprzedzaniu
dla mnie też, trochę mi brakuje elastyczności diesla (poprzednio jeździłem właśnie ropniakiem), ale ogólnie da się wytrzymać
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 14:24   #5
stapoz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2006
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

Testy sa ustawione pod diesla :fcp18
Gdzie w benzynowym 50-100 na V ? Na trojce to rozumiem.
stapoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 14:47   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Ja mam u siebie taki wynalazek jak skrzynia biegow, tam sa takie cyferki i to trzeba zmieniac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Hmmm elastycznosci Ci brakuje... mi sie wydaje ze brakuje Ci nieskiego polozenia momentu i mocy.
W licznikowe 220 wierze ale predkosc rzeczywista taka nie byla.

Ja moge Ci bez zagwarantowac zebys sobie nie zrobil luzu w lusterku. :fcp2 :fcp2 :fcp2

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na tej stronie na 5 biegu 80-120 podaja jednak ponad 10s
Troche duze te roznice...

Juz kilka takich mondeo sprawdzalem na trasie i jednak od 140 w gore diesel to niej est rakieta.

Rowniez wszystko zalezy od kierowcy , jak ktos nie umie ruszac i wbic dobrze 2 to nawet m3 objechac idzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Troche w te przyspieszenia watpie, szczegolnie ze z takim mondim w kombiaku sie scigalem i mam inne odczucia.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 16:01   #7
ber891
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Damnica
Postów: 14
Domyślnie

Diesel od 140 w górę nie jest rakieta? Widzę, że nie jechałeś nigdy dieslem. Jechałem avensisem 2.0 benzyna do monachium, trzeba było gnieść, silnik wył, prędkość na poziomie 140-150. Mondkiem na tej samej trasie sunąłem licznikowe 160-180 i nie odczuwałem dyskomfortu spowodowanego hałasem w kabinie. Moim zdaniem to poprostu nie umiesz jeździć dieslem i w tym jest problem. Jak nie chcesz to nie wierz, próbowałem się już z dwoma mondeo 2,5 v6 i z oboma wygrałem. Parametry z tej strony to wielka lipa, wiarygodne wydają się jedynie dla tego 2,5 v6, ale dla 2,0 tdci to jedna wielka ściema. Tym co daje elastyczność i "kopa" jest moment. Jakbyś robił tym mondeo 2,5 test 80-120 na III biegu to wtedy sie zgodzę, że nie zostawi suchej nitki na dieslu, ale w to, że wygra z dieslem na najwyższym biegu poprostu nie wierzę.
ber891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 18:38   #8
stapoz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2006
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

Skokojnie, nie tak nerwowo. Jagrall slusznie zauwazyl, ze wszyscy mamy skrzynie biegow i nalezy z nich korzystac - nie chodzi o to kto lepiej pojedzie na IV czy V tylko kto lepiej pojedzie wykorzystujac prawidlowo skrzynie biegow.
stapoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 19:10   #9
ber891
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Damnica
Postów: 14
Domyślnie

Racja, w benzyniaku 1, 2 pier... i masz 100km/h, a w dieslu musisz 4 razy zmienić bieg. W benzynie jeździ się innymi biegami. Co niezmienia faktu, ze mi bardziej pasuje diesel ze względu, że ciągnie od razu bez względu na którym jadę biegu i ma niewielki zakres obrotów przez co jazda jest kulturalna i uporządkowana. Koło wakacji planuje się przesiąść na coś mocniejszego (dużo), planuje wydać około 160-180kzł. Myślałem nad Audi A6 3,0tdi albo BMW 535d i ta druga mnie cholernie kusi, 272km, 560Nm, to dopiero jeździ.
ber891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 19:13   #10
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Będziesz opychał swojego modiego?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.