Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2019, 10:39   #381
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Koledzy mam pytanko. Czy w kombiku przed liftem są od środka zderzaka namalowane miejsca na czujniki parkowania?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 10:19   #382
wojtek10611
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Witam,

posiadam Mondeo z 2007 r. przed lift w wersji titanium 66

planuję dołożyć czujniki parkowania tył wraz prawdopodobnie z wizualizacją w c+. Z tego co zaglądałem pod spód to w listwie hokejowej jest wtyczka pod wiązkę. Nie rozbierałem jeszcze boczku, żeby zobaczyć jak tam to wygląda.

Ale z tego co się zorientowałem będę potrzebował na pewno wiązkę z czujnikami ?

Co do centralki to pewnie też będzie trzeba bo jak nie ma czujników to pewnie jej tam też nie ma ? Tu się kłania kwestia czy jakiś konkretny model czy dowolnie ?

Kolejna kwestia to buzzery ? Z racji, że będę planował aktualizację c+ to potrzebuję dwa buzzery ale gdzieś przewijała się kwestia, że mając radio sony nie trzeba dwóch ? Czy jednak muszę mieć dwa ?

I kolejna kwestia mam sedana. Czy upcham wszystkie czujniki w listwie hokejowej ? Bo nie widzi mi się wiercić w zderzaku.

I kwestia najtrudniejsza -> Jaka wiązka z czujnikami. Modeli jest od kupy. Coś takiego znalazłem ->

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy coś z tego się nadaje do sedana abym zamontował w listwie hokejowej wszystkie czujniki czy nie ? Jeśli nie to proszę o wskazówki czego potrzebuję dokładnie ?

Co do buzzera to wystaczy coś takiego -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
wojtek10611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 18:05   #383
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,028
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

[QUOTE=wojtek10611;3148698]
I kolejna kwestia mam sedana. Czy upcham wszystkie czujniki w listwie hokejowej ? Bo nie widzi mi się wiercić w zderzaku.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak wygląda rozmieszczenie czujników w sedanie poliftowym. Obawiam się że trzeba nawiercić zderzak, bo będziesz miał za wąsko rozmieszczone.

Jak chcesz to pisz PW - mam wiązkę i dwa buzzery na sprzedaż.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2019, 13:33   #384
wojtek10611
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Cytat:
Napisał wojtek10611 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I kolejna kwestia mam sedana. Czy upcham wszystkie czujniki w listwie hokejowej ? Bo nie widzi mi się wiercić w zderzaku.
Ja mam przedlifta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tą listwą hokejową -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Widziałem, że w niej spokojnie 4 czujniki wchodziły dwa na środku i dwa po bokach. W polifcie to faktycznie nie ma gdzie wsadzić ale tutaj powinno się zmieścić chyba ?

Odezwę się na pw co do wiązki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 16-09-2019 o 06:43 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
wojtek10611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2019, 19:19   #385
robertkk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Witam,

Chciałem zapytać się osób, które montowały czujniki niefabryczne z tyłu w hatchback / liftback przed liftem, o przeprowadzenie kabli.
Rozebrałem dzisiaj lewy bok i wszystko byłoby ok, jest zasilanie, jest masa, jest miejsce na centralkę, ale...

Otwór w podłodze, do przeprowadzenia kabli jest bezpośrednio nad tłumikiem (5 cm).
Praktycznie nie ma szans żeby kable nie stykały się z nim, bo nie bardzo jest jak je zamocować. Mam rurkę z plecionego PCV (do 150 stopni C), ale obawiam się że to nie zda egzaminu.
Mam listwę hokejową i z kolei skrajny lewy czujnik byłby pewnie około 5 cm od końcówki rury wydechowej, co też wydaje się bardzo blisko.
Jak to zrobić, żeby bylo ok?
Nie chcę ciągnąć kabli z lewej do prawej, żeby zasilać centralkę.

Jak to wyglądało u Was?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondeo-back.jpg (14.1 KB, 55 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez robertkk ; 15-09-2019 o 20:09
robertkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 07:11   #386
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,028
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zobacz instrukcję montażu. Zamontuj wszystko po prawej stronie, tam gdzie fabrycznie masz miejsce.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 11:06   #387
robertkk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Instrukcję oczywiście widziałem i to więcej niż jedną, plus forum UK, które zawiera zdjęcia i YT.

W instrukcji zasilanie jest prowadzone z lewej strony ( i większości innych instalacji ), i tam jest też zazwyczaj jest centralka i to mi pasuje - unikam ciągnięcia kabli i rozbierania dwóch stron.
A wyświetlacz planowałem umieścić tuż pod licznikami, więc lewa byłaby lepsza.

Ponadto nie chciałem wiercić zderzaka, tylko listwę hokejową i znowu czujnik wypada niemal tuż nad wylotem wydechu. Żeby nie to, to instalacja byłaby już z głowy.

Stąd pytanie, czy to norma w 2.0TDCI prelift (200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....

Chyba odpuszczę czujniki i zamontuję kamerę, zwłaszcza że mam już radio z Androidem ;-)
robertkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 11:26   #388
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,014
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Cytat:
Napisał robertkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z lewej strony ( i większości innych instalacji ), i tam jest też zazwyczaj jest centralka
Cytat:
Napisał robertkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd pytanie, czy to norma w 2.0TDCI prelift (200...
Oryginalnie moduł PAM jest z prawej strony.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 05:12   #389
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Cytat:
Napisał robertkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponadto nie chciałem wiercić zderzaka, tylko listwę hokejową
Z drugiej strony hokeja masz narysowane jak wyciąć czujniki,
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 10:13   #390
robertkk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Przed montażem odrobiłem lekcje i wszystko byłoby ok, gdyby nie tłumik i wylot.
Porównałem z identycznym autem i w moim samochodzie jest jednak inne położenie tłumika.
Nie wiem, czy ktoś coś zmieniał (auto mam od niedawna), natomiast montując czujnik na lewym tyle na hokeju, znajdowałby się on dokładnie nad rurą wydechową i to w odległości 5 cm.
robertkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki cofania , lampy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.